Avea İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

Kategori: Genel Kültür | 2 sene önce Ahmet Yasin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 18.803 Kere okundu.
avea_kirmizi

GPRS servisi ile, cep telefonunuzdan yüksek hızda veri alışverişi yapabilir, e-postalarınızı okuyabilir, WAP sitelerinde hızlı bir şekilde gezebilirsiniz. GPRS’tan yararlanmak için, GPRS uyumlu bir cep telefonunuz olması yeterlidir. Bunun yanında EDGE teknolojisi ise GPRS altyapısı üzerinden daha hızlı veri transferi yapabilmek amacıyla geliştirilmiş bir teknolojidir. EDGE, Geliştirilmiş GPRS  olarak da (EGPRS – Enhanced GPRS) bilinmektedir. İnternet bana lazım olmaz demeyin bu ayarları yapıp cep telefonunuzda hazır şekilde bulundurun. Hiç ummadığınız yerde lazım olabiliyor.

Avea İnternet Ayarları

Avea internet yapılandırmasını diğer hatların yaptığı gibi adım adım uygulanması gerekenleri telefon modeline göre yapmış.

  • İlk olarak Buraya Tıklayarak telefon modelimizi seçeceğimiz adrese gidiyoruz.
  • Telefon Markanızı,Modelinizi ve ayarlamak istediğiniz türü seçtikten sonra ayarları görüntüle diyoruz.
  • Açılacak sayfa Pop-up olarak açıldığı için bazı tarayıclar engelliyor bunun için tarayıcınızdan pop-up seçeneğine izin ver’e tıklıyoruz ve karşımıza çıkan maddeleri adım adım uyguluyoruz.

İnternet Ayarları İçin Bir Diğer Yol;

Telefonunuzun desteklediği ayarları tek seferde alabilmek için telefonunuzdan *999# tuşlayabilir veya AYAR yazarak 9999‘a kısa mesaj ile gönderebilirsiniz. *999# tuşlandığınızda telefonunuzun marka ve modeli sistemde tanımlı ise marka ve model bilgisi telefon ekranında görüntülenir ve ayarlar “Servis Ayar” başlığı ile telefonunuza gönderilir. Telefonunuz sistemde tanımlı değil ise manuel ayar kodları SMS ile telefonunuza gönderilir. Servisten alınan bütün ayarlar ücretsizdir. Servis ayarlarını alabilmek için GPRSWAP, MOBILVIZYON, MMS, BASKONUS veya INTERNET yazarak5555‘a kısa mesaj ile gönderilmesi yeterlidir. Servisten alınan her ayar ücretsizdir. Ayarlarınızı kaydederken kayıt esnasında pin kodu sorulması durumunda 500 ya da 5000 olarak PIN kodu girişinizi yapabilirsiniz. Ayarlarınızı, Avea İletişim Merkezlerine talebinizi ilettikten sonra sistem üzerinden size gönderilen SMS’i onaylayarak da alabilirsiniz ve cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Eticanlar:
  1. Bu yorum bulent tarafından ;

    3 sattir uğraşıyorum yapamadım. gelen mesajı kaydet diyolar kaydet butonu yok.

  2. Bu yorum plastik tabure tarafından ;

    güzel makale çok teşekkürler ayarları yaptım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu:

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ara
kategori
sponsor konular