Avea Yedek Sim Nasıl Çıkartılır? Ücreti Nedir?

Nasıl Yapılır? Ersin ÜZGÜN

Benim hatunun sinirinden kartı hunharca kırmasının ardından öğrendiğim durumdur yedek sim kart çıkarttırma olayı. Eğer Avea sim kartınızı kaybettiyseniz, kırdıysanız veya çalışmıyorsa direk olarak yenisini çıkartabilirsiniz.

İlk olarak Avea bayiine gidiyoruz ve elemana yedek sim kart çıkarttırmak istediğimizi belirtiyoruz. İlk olarak sizden numarayı ve kimliğinizi istiyor. Kimliğinizi istemesinin nedeni ise hat bilgilerini doğrulamak için. Hat kimin üzerineyse onun gidip yedek sim kart çıkarttırması gerekiyor. Kırılan hat benim üzerime olduğu için çok sorun yaşamadım o açıdan. Bilgilerinizi doğruladıktan sonra sizden 8 TL işlem ücreti istiyor. Yedek sim çıkartıyoruz bir de para istiyorlar demeyin. Gidip başka hat almak isteseniz kafadan 35-40 lira para çıkıyor cebinizden. Bu tutara şükretmek lazım. 8 TL ücreti verdikten sonra ise size hat alırken doldurulan form gibi bir form veriyor ve imza istiyor. Bütün işlemleri hallettikten sonra direk olarak yedek hattı elinize veriyorlar.

Hattın açılması yaklaşık olarak 4-5 saati buluyor. Aslında hemen açılıp açılmaması oradaki elemana bağlı. Eğer işiniz acil veya acele ise oradaki elemandan özel olarak rica edin ve hızlı işlem yapılmasını isteyin. İşlemi yaptığı bilgisayardan sanırım hızlı açılması üzerine not düşebiliyor karşı tarafa. 5 dakika içerisinde hattını açtıran da gördüm 5 saat içinde açtıran da. Tamamen çalışana bağlı bir durum dediğim gibi. Ama gün içinde açılacağından emin olabilirsiniz.

Yedek sim kartı çıkarttırdığımız zaman hattaki liralar ve yaptırılan paket aynen duruyor. Yani sıfırdan yapmamıza gerek yok. Hattı kırdın paketin iptal, paran boşa gitti gibi bir durum yok.

Eğer bilgi gerektiren bir sorunuz var ise yorum kısmından lütfen bana sorun. Olayı yaşayan biri olarak kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına daha net cevaplar verebilirim.

Kaynak: http://www.ersinuzgun.com/avea-yedek-sim-nasil-cikartilir

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Ersin ÜZGÜN}

22 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.

“Avea Yedek Sim Nasıl Çıkartılır? Ücreti Nedir?” üzerine 67 yorum

  1. Burak dedi ki:

    Hat babamın üzerine ben imza yetkim yok o zamn naaıl olcak

    1. Ersin ÜZGÜN dedi ki:

      baban çıkartabilir o zaman sadece.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu: