Avea Yedek Sim Nasıl Çıkartılır? Ücreti Nedir?

Nasıl Yapılır? Ersin ÜZGÜN

Benim hatunun sinirinden kartı hunharca kırmasının ardından öğrendiğim durumdur yedek sim kart çıkarttırma olayı. Eğer Avea sim kartınızı kaybettiyseniz, kırdıysanız veya çalışmıyorsa direk olarak yenisini çıkartabilirsiniz.

İlk olarak Avea bayiine gidiyoruz ve elemana yedek sim kart çıkarttırmak istediğimizi belirtiyoruz. İlk olarak sizden numarayı ve kimliğinizi istiyor. Kimliğinizi istemesinin nedeni ise hat bilgilerini doğrulamak için. Hat kimin üzerineyse onun gidip yedek sim kart çıkarttırması gerekiyor. Kırılan hat benim üzerime olduğu için çok sorun yaşamadım o açıdan. Bilgilerinizi doğruladıktan sonra sizden 8 TL işlem ücreti istiyor. Yedek sim çıkartıyoruz bir de para istiyorlar demeyin. Gidip başka hat almak isteseniz kafadan 35-40 lira para çıkıyor cebinizden. Bu tutara şükretmek lazım. 8 TL ücreti verdikten sonra ise size hat alırken doldurulan form gibi bir form veriyor ve imza istiyor. Bütün işlemleri hallettikten sonra direk olarak yedek hattı elinize veriyorlar.

Hattın açılması yaklaşık olarak 4-5 saati buluyor. Aslında hemen açılıp açılmaması oradaki elemana bağlı. Eğer işiniz acil veya acele ise oradaki elemandan özel olarak rica edin ve hızlı işlem yapılmasını isteyin. İşlemi yaptığı bilgisayardan sanırım hızlı açılması üzerine not düşebiliyor karşı tarafa. 5 dakika içerisinde hattını açtıran da gördüm 5 saat içinde açtıran da. Tamamen çalışana bağlı bir durum dediğim gibi. Ama gün içinde açılacağından emin olabilirsiniz.

Yedek sim kartı çıkarttırdığımız zaman hattaki liralar ve yaptırılan paket aynen duruyor. Yani sıfırdan yapmamıza gerek yok. Hattı kırdın paketin iptal, paran boşa gitti gibi bir durum yok.

Eğer bilgi gerektiren bir sorunuz var ise yorum kısmından lütfen bana sorun. Olayı yaşayan biri olarak kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına daha net cevaplar verebilirim.

Kaynak: http://www.ersinuzgun.com/avea-yedek-sim-nasil-cikartilir

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Ersin ÜZGÜN}

22 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.

“Avea Yedek Sim Nasıl Çıkartılır? Ücreti Nedir?” üzerine 61 yorum

 1. Remzi KIZMAZ dedi ki:

  Telefonum hattı okuyordu ama arama yapmıyordu telefon bozuk die telefoncu ya götürdüm başka hat taktılar işlem görüyordu sonra hat değiştircek sin dediler hattım eskidigi için hattımı yenilettim 4.5 g uyumlu hat verdiler saat 3 civarı gibi telefona taktım ama arama yapamıyorum ve hala arayan bana ulasamiyor açaba hattım açılmadimi hala

  1. Ersin ÜZGÜN dedi ki:

   evet aktif olmadığı için.

 2. Aynur dedi ki:

  Ben yedek dim kart aldım diğer kartın sinyali kesilince yedek sim kart aktifleşir dediler ama olmadı bir gün oldu alalı napmalıyım

  1. Ersin ÜZGÜN dedi ki:

   beklemekten başka çare yok.

 3. Gokcen dedi ki:

  Bir cok numara kirilan kartta kaldi bunun icin bisey yapabiliyorlarmi acaba

  1. Ersin ÜZGÜN dedi ki:

   hayır tüm numaralar gidiyor.

 4. İlayda dedi ki:

  Ben sim kartımı kırdım daha sonra yedek sim kartı olduğunu öğrendim ve çıkarttım ama aradan 5 saat geçmesine rağmen ben birisini arayamıyorum ve beni arayanlar bana ulaşamıyorlar lütfen bana bir yardım edin

  1. Ersin ÜZGÜN dedi ki:

   İşlemi yaptırdığınız yer merkeze iletir ve hattınız açılır. Biraz da başvurduğunuz yere ve işlem merkezinin hızına bağlı. Genelde 12 saat olmadan açılıyor ama bu süre arada uzayabiliyor.

 5. Buse dedi ki:

  Ben de az önce kırdım hattımı sinirimden yarın çıkartmayı düsünüyorum yazdığınız yazı yardımci oldu da siz hattı kırdıgınızı mı soylediniz yedek hat cikartmak istediğinizi mi çünkü ücrette bazen değişiklikler oluyormuş

  1. Ersin ÜZGÜN dedi ki:

   yok farketmiyor. ücret herkese aynı. ister kırdım de ister kaybettim. hat senin adına ise öyle yada böyle yedek kartını çıkartabiliyorsun. ben bu yazıyı yazdığım zamanlarda 8 liraya almışsam şimdi en baba 10 lira falan olmuştur.

   1. Buse dedi ki:

    Tamam çok teşekkür ederim

 6. Esma dedi ki:

  Kaç kez yedek sim çıkarma hakkımız var aynı numara üstüne?

  1. Ersin ÜZGÜN dedi ki:

   1 kez diye biliyorum ama bu kural değişmiş de olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu: