Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Araç Takip Sistemi Tercihinde Bulunurken Firmalara Sorulacak Sorular

Kategori: Tavsiyeler | 12 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 236 kere okundu.

Yeni bir ürün satın alma sürecinde kaç kez ürünün fiyatı konusunda soru sordunuz?

Araç takip sistemlerini araştırırken bu soruyu zaten defalarca sormuştunuz. Satın aldığımız her ürünüm derinlemesine bir araştırmaya ihtiyacı bulunmuyor. Ancak, daha yakından bir incelemeyi hak eden ve sadece daha ucuz fiyatlı olduğu için tercih edilmemesi gereken ürünler var.

Sizin için en uygun araç takip sistemini bulmak, daha fazla zaman ve konuyla ilgili daha çok araştırma gerektirir. İşletmenizi, yalnızca bir süre sonra pişmanlık duyacağınız bir araç takip sisteminin iki / üç yıllık sözleşmesine mecbur bırakmaktan daha kötü bir şey yoktur.

Bunu engellemek için, satın alma sürecinde araç takip sistemi firmalarına sorulması gereken temel soruları beraber inceleyelim:

1) Araç Takip Yazılımınızı Ne Sıklıkla Güncellersiniz?

Teknolojinin günden güne geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Araç takip sektörü de teknolojiden bağımsız bir şekilde ilerlemiyor. Araç takip programının özellik ve nitelikleri sürekli olarak gelişmektedir; bu, araç takip sistemi firmalarının donanım ve yazılımlarını sürekli olarak güncellemeye odaklanması gerektiği anlamına gelir. Bazı araç takip sistemi sağlayıcıları, yeni ürünün resmi olarak piyasaya sürülmesinden sonra ürünlerini üç ayda bir veya yıllık olarak günceller. Bazı şirketler ise sektörün her zaman önünde yer almak için daha sık güncelleme yapıyor ve en yeni özellikleri ve son teknolojiyi müşterilerine sunuyorlar. Seçtiğiniz araç takip sistemi sağlayıcısının inovasyonda lider olduğundan ve yeni özellik önerileri konusunda müşterilerinden geri bildirim aldığından emin olun.

2) Kurum İçi Bir Geliştirme Ekibiniz Var Mı?

Bu, araç takip yazılımının yeniliğine ve geliştirilmesine olan bağlılıkları doğrulamak için mükemmel bir sorudur. Bir kurum içi geliştirme ekibine sahip olmak “Ürünümüzü iyileştirmeye kararlıyız” anlamına gelmektedir. Geliştirme şirket içinde olmadığında, hata düzeltmeleri, özellik istekleri, entegrasyonlar veya herhangi bir güncelleme ve geliştirme için geri dönüş süreleri yavaşlayabilir. Ürünlerini önemseyen araç takip sistemi sağlayıcıları kurum içi geliştirme ekipleri için sürekli olarak iyileştirme ve geliştirmeler yapar.

Araç takip sistemi sağlayıcısının sektörünüzdeki başka bir şirketle çalışıp çalışmadığını ve çalışıyorsa o şirketle iletişime geçerek araç takip yazılımının nasıl kullanıldığını öğrenin. Bu sizin yararınıza olacaktır, çünkü bir uygulamanın başarılı ya da başarısız olduğunun bir kanıtını göreceksiniz ve araç takip sisteminin işinize nasıl yardımcı olabileceği konusunda daha fazla fikir sahibi olabileceksiniz.

3) Sektörüm ile İlgili Deneyiminiz Var Mı?

Araç takip sistemi sağlayıcısının sektörünüzdeki başka bir şirketle çalışıp çalışmadığını ve çalışıyorsa o şirketle iletişime geçerek araç takip yazılımının nasıl kullanıldığını öğrenin. Bu sizin yararınıza olacaktır, çünkü bir uygulamanın başarılı ya da başarısız olduğunun bir kanıtını göreceksiniz ve araç takip sisteminin işinize nasıl yardımcı olabileceği konusunda daha fazla fikir sahibi olabileceksiniz. Bu bilgiler genellikle araç takip sistemi sağlayıcısının web sitesinde yayınlanan müşteri başarı hikâyelerinde sunulmaktadır. Araç takip sistemi sağlayıcısı, arayabileceğiniz ve deneyimleri hakkında konuşabileceğiniz müşteri referansları sunabilmelidir.

4) Yazılımınız Filo Yönetim Sistemimle Bütünleşiyor Mu?

Kendi başına harika çalışan birkaç farklı iş çözümünüz olabilir. Ancak birlikte harika çalışan birkaç farklı iş çözümüne sahip olmak kendi başına çalışan iş çözümünden daha iyi bir seçenek olacaktır. İşletmelerin işlemlerini kolaylaştırmak için tüm yazılım türlerinin birbirleriyle iletişim kurması ve iletişim halinde olması gerekmektedir. Araç takip yazılımı da bunlardan bir tanesidir.

Araştırmakta olduğunuz araç takip cihazının günlük iş akışınızda kullandığınız diğer yazılımlarınızla bütünleşip bütünleşemeyeceğini öğrenin.

5) Araç Takip Sistemi Çözümünüz, Farklı İzinlerine Sahip Kaç Kullanıcı Tarafından Kullanılabilir?

Her şirket içerisinde bir hiyerarşi bulunmaktadır. Belirli bilgilere erişim, kişinin şirket hiyerarşisinin neresinde kaldığına bağlı olarak değişecektir. Farklı gruplardan sorumlu yöneticilere, denetçilere ve göndericilere sahip olmanız, farklı bilgilere ihtiyaç duymanız ve bu nedenle farklı izinler almanız gerekebilir. Araç takip sistemi çözümünü araştırırken farklı tipteki kullanıcılar için izin seviyesi üzerinde kontrol sahibi olduğunuzdan emin olun.

6) Ne Zamandır Araç Takip Sistemi Sektöründesiniz?

Kim tercih edeceği araç takip sistemi firmasının sektörde deneyime sahip olmasını istemez? Olağanüstü bir müşteri deneyimi sunma konusunda kendisini sektörde kanıtlamış bir araç takip sistemi firması ile çalışmak istemez misiniz? Satko Araç Takip Sistemleri 1994 yılından bu yana Türkiye’nin ilk araç takip sistemi olarak size hizmet vermeye devam ediyor. Ertelemeyin, profesyonel bir deneyim yaşamak için Satko Araç Takip Sistemleri’ni tercih edin!

7) Araç Takip Çözümünüzü Benzersiz Kılan Şey Nedir?

Bu soruya verilebilecek bazı genel cevaplar “yazılımımız” veya “özelliklerimiz”dir. Özellikler ve işlevler önemli olsa da, anlaşacağınız firma yalnızca en iyi araç takip yazılımı satıcısı değil aynı zamanda sizin en iyi iş ortağınızdır. Şirketler neden sizinle iş yapmayı seçiyor? Sektörünüzdeki diğer şirketlerden sizi ayıran nedir? Bunlar, araç takip sistemi sağlayıcılarını araştırırken, şirketin değerlerinin kendi değerleri ile uyuşup uyuşmadığını görmek için göz önünde bulundurulması gereken hususlardır.

8) Müşteri Memnuniyeti Oranınız Nedir?

Müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu bir araç takip şirketi seçin, bu size çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Şirket teknolojisi ve müşteri hizmetlerinin yansıması müşteri memnuniyetinin unsurlarındandır. Ayrıca, mevcut müşterilerin araç takip sağlayıcıları hakkında söylediklerini görmek için inceleme sitelerini okumak, sosyal medya profillerini incelemek yararınıza olacaktır.

9) Hangi Eğitim ve Destek Hizmetlerini Sunuyorsunuz?

Eğitim ve destek, araç takip yazılımına yatırım yaparken potansiyel satıcılara sorulacak önemli hizmetlerdendir. Sağlayıcınızın, ücretsiz eğitim gibi müşteri hizmetleri teklifleri olup olmadığını öğrenin. Yazılım hakkında daha fazla bilgi edindikçe, yeni filo stratejileri geliştirirken ve yeni çalışanlar işe aldıkça sorularınız olmaya devam edecektir.

Sağlayıcının ne tür teknik destek sağladığını bulmak da önemlidir. Pazartesi-cuma günleri arasında kısa bir süre için mi aramanız gerekiyor yoksa size uygun bir şekilde arayabileceğiniz daha esnek saatler var mı? Bunlar, bir müşteri olarak deneyiminizde rol oynayan kilit faktörlerdir.

10) Donanım İçin Bir Garanti Veriyor Musunuz?

Garantinin uzunluğu ve kapsamı işletmeden işletmeye değişebilir. Araç takip sistemi donanımına yatırım yaptığınızda, bazı sağlayıcılar size bir ay, bir yıl veya daha uzun bir süre için garanti sunar. Cihazlardan herhangi birinin çalışmaması ya da değiştirilmesi gerekmesi durumunda bunların sözleşme dâhilinde olduğundan emin olun.

Araç takip sistemi sağlayıcılarına sormak için hazırlanan bu sorular beklediğiniz devam eden desteği ve gelecek yıllar boyunca birlikte çalışmak istediğiniz bir şirketi bulmakta size yararlı olacaktır. Bu sorular; iyi bir araç takip sistemi çözümünün özellikleri ve araç takip sistemi fiyatları hakkında genel bir bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Satko araç takip sistemleri dışında, motosiklet takip, soğuk zincir takip, yakıt takip, durak takip, dijital takograf, filo yönetim sistemi ve entegre çözümler olmak üzere birçok konuda yaşadığınız sorunlar için çözümler geliştirmektedir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir