Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Botoks hakkında bilinmeyenler

Kategori: Tavsiyeler | 11 ay önce Ersin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 9 kere okundu.

Botulinum toksin yani botoks maddesi ilk defa 1970 yılında Dr. Alan Scott tarafından şaşılık tedavisinde kullanılmış olup, 1990 yılından bu yana da kozmetik alanlarda güvenle kullanılmaya başlanmıştır.

Botoks hangi amaçlar ile kullanılmaktadır?

Botoks işlemi özellikle mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen alın bölgesindeki yatay çizgilere, iki kaş arasında yer alan ve kişilerin çatık kaş görünümüne neden olan çizgilerin giderilmesinde, göz çevresindeki kırışıklara, kaşların estetiksiz kaldırılmasında, diş etlerinin gülme esnasındaki aşırı görünümünün düzeltilmesinde ve özellikle de kişilerin sosyal yaşamlarına kadar olumsuz etkilere neden olan aşırı terleme tedavilerinde güvenle kullanılabilmektedir.

Terleme tedavisinde botoks!

Botoks uygulaması terleme tedavisinde uygulanırken, bölgede yer alan ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletimin durdurulmasını ve bu sayede de  ter bezlerinin çalışmasını azaltır. Aşırı terlemeye bağlı olarak kişileri olumsuz etkileyen ter kokusu sorunları da bu uygulama sayesinde 6 ay ile 1 yıl kadar ortadan kaybolur.

Botoks etkisi ne kadar sürmektedir?

Botoks işleminin ardından yaklaşık 3 ile 6 gün arasında etkiler görülmektedir ve kişilerin mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelmiş olan kırışıklıklarında da ortalama 4 ay kadar etkisini sürdür. Ancak terleme tedavisinde tercih edilen botoks uygulamasının etki süresi 1 yıla kadar sürekliliğini koruyabilmektedir.

Mustafa Karataş ve botoks!

Uzun yıllardan beri medikal estetik alanında kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermekte olan Karataş, alanının en önemli hekimlerinden biridir. Öyle ki yıllardır gerçekleştirdiği başarılı medikal estetik uygulamaları ile isminden oldukça söz ettirmektedir.

Ünlülerin de her zaman tercih ettiği bir hekim olan Dr. Mustafa Karataş; sadece botoks alanında değil, dolgu uygulamaları, cilt gençleştirme tedavileri, ameliyatsız yüz germe ve estetik uygulamaları, bölgesel incelme tedavileri, leke tedavileri vb. Daha birçok önemli alanda da donanımlı ekibi ile birlikte hizmetlerini sürdürmektedir.

Bizlerin medikal alanda her zaman ilk tercih ettiği ve tabi ki önerdiği isimlerden olan Karataş hakkında detaylı bilgi ve uygulamalar ile ilgili bilgi için dilediğiniz zaman www.botoksdoktoru.com internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.

EtiCanlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir