Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Etkili Bir Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kategori: Tavsiyeler | 1 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 45 kere okundu.

Logo tasarlama işlemi, oldukça önemlidir. Özellikle de firmanızı sosyal medyada ya da internet üzerinde tanıtmak istiyorsanız, logonun isimden bile önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Zira logo, göze hitap etmektedir ve iyi bir logo her zaman akılda kalıcı olur. Peki etkileyici bir logo tasarımda yer alması gereken şeyler nelerdir? Bir bakalım.

Logonuz, bir mesaj veriyor olmalıdır. Örnek olarak Amazon’un logosuna göz atabiliriz. Amazon’un a ve z harflerine göz atın. A’dan Z’ye aradığınız her şey burada demiyor mu size? Biraz basit gibi görünse de bilinçaltı bunları asla hafife almaz. Farklı şekillerde mesaj veren birçok logoyu böyle sıralayabiliriz. Siz de logonuzun bir köşesine böyle bir mesaj ekleyebilirsiniz. Oldukça faydalı olacaktır.

Logonuz, üç adetten fazla renkten oluşmamalıdır. Zira daha fazla renk, akılda kalıcılığı engellemektedir. Özellikle de fast food firmalarının logolarına göz atarsanız sadece 2 adet rengin yer aldığını görebilirsiniz. Onlar da genelde sarı, kırmızı veya kırmızı ve beyazdır. Özellikle de kırmızı ve beyaz renklerin birçok logoda yer aldığını söylediğimizde şunu çıkartabiliriz: Kırmızı ve beyaz renkler, dikkat çekmek için gerçekten etkili renklerdir.

Son olarak, iyi bir logo tasarımı iyi bir logo tasarımcısından geçmektedir. Bu nedenle logo tasarımı konusunda profesyonel ellerden destek almanız gerekir. Yoksa elinize geçen kalitesiz bir logoyla kurumsal kimliğinizi zedeleyebilirsiniz ki bu da size pahalıya mal olabilir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir