Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Evde Yapabileceğiniz En Pratik Tatlı Çeşitleri

Kategori: Tavsiyeler | 11 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 287 kere okundu.

Yemek yapmaya yeni başlayanlar ya da mutfakta yeni yeni zaman geçirmeye  başlayanlar en çok tatlı hazırlamakta zorlanıyor. Oysa evde yapılabilecek ve son derece kolay olan tatlılar da mevcut. Bunların başında  pudingli pasta geliyor. Eğer kek yapmayı biliyorsanız harika bir ev pastası hazırlayabilirsiniz. Öncelikleri damak tadınıza uygun bir tek hazırlayın ve sonrasında sevdiğiniz bir meyveli pudingi ayrı bir tencerede pişirin. Kek soğuduktan sonra iki ya da üç katman olacak şekilde kesin.

Arasına ve en üst bölümüne puding sürerek üst bölümünü istediğiniz gibi süsleyin. İşte harika bir ev yapımı pasta! Üstelik tamamen kendi zevklerinize göre hazırlamış olacaksınız. Bir diğer tatlı da yine fincan keki de evde hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz tatlı çeşitleri arasında yer alıyor. Ancak fincan keki yapmanız için mikrodalga fırına sahip olmanız lazım. Kek tarifi hazırlayarak fincanlara dökebilir ve içerisine badem, ceviz gibi dilediğiniz malzemeyi koyabilirsiniz. Mikrodalga fırında kısa bir süre pişirmeniz muhteşem bir fincan keki yapmanız için yeterli olacak!

İrmik ve Un Helvasını Yapmak Çok Kolay!

Yine fincan keki de evde hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz tatlı çeşitleri arasında yer alıyor. Ancak fincan keki yapmanız için mikrodalga fırına sahip olmanız lazım. Kek tarifi hazırlayarak fincanlara dökebilir ve içerisine badem, ceviz gibi dilediğiniz malzemeyi koyabilirsiniz. Mikrodalga fırında kısa bir süre pişirmeniz muhteşem bir fincan keki yapmanız için yeterli olacak! Bu tatlıları hazırlarken şerbetinde tatlı oranını çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Eğer bu oranı iyi ayarlayamazsanız lezzet konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bu arada Yemek.com’un haşhaşlı revani tarifi gördünüz mü? Muhteşem görünen bu tatlıyı mutlaka denemelisiniz. Fotoğrafı yemek.com sitesinde mevcut… Hazırlama ve pişirme süresini de öğrenebilirsiniz. Asında bu sitede evde hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz çok sayıda tatlı tarifi bulunuyor. Üstelik çok zor malzemeler ile yapılan tatlılardan söz etmiyoruz. Hemen her evde bulunan ve son derece kolay bir şekilde ulaşılabilen malzemeleri kullanarak hazırlayabileceğiniz, görsel açıdan da iştahları kabartan tatlı tariflerine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyor.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir