Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Fotokopi Makinesi

Kategori: Tavsiyeler | 7 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 105 kere okundu.

Dijital ortamdaki görsel ya da karakteristik sembolleri kâğıda işleyen makinelere makalecı adı verilir. Günümüzde sarfedilen çoğu makalecı bilgisayarlara makalecı kablosu ile ya da USB ile bağlanarak çalışırtırılırlar. Bunun yanısıra direkt hafıza kartından ya da fotokopi makinesinden çıktı verebilen çeşitleride mevcuttur. Modern makalecıların büyük bir alanı faks çekebilme, fotokopi çekebilme, tarama gibi işlevleri da yerine getirebilmektedir.

Daktiloya benzeyen yapısıyla bu makalecılar ilk makalecı çeşitlerindendir. Yazdırılmak dilenen karakterlerin, daktilolardaki gibi baskı hattına aktarılması ile çalışmaktadırlar. Bu makalecı çeşitlerinin daha sonraları bir satırı bir defada basabilen çeşitleri geliştirilmiştir. Bu prosedür üstünde makale karakterlerinin olduğu dönebilen silindirler ile gerçekleştirilmiştir. Karmaşık yapıya sahip olmaları, sınırlı grafik basımı yapabilmeleri ve yavaş çalışmaları nedeniyle bubugünküde kullanılmamaktadırlar. Matrisler gibi bir tasarıma sahip olan iğneleri, bilgisayardan gelen bilgiler tarafında buruş yaptıran bu çeşitleri elektro mıknatıslar yardımıyla çalışmaktadır. Bu makalecı tarzında grafik çözünürlüğü pek aranmaz. Sesli olarak çalışmaktadırlar ve süratleri gerektiğince düşüktür. Günümüzde halen muhasebeciler problemsiz ve sıksık çıktı alabilmek amacıyla kullanırlar.

Çalışma mantıkları genel hatlarıyla nokta vuruşlu fotokopi makinelerine benzer olan bu türler, bilgisayardan aldıkları bilgiler tarafında yüksek basınçta boya püskürtmek amacıyla yazdırma prosedürünü yerine getirirler. Yarı iletken maddelerin bugünkü teknolojisinde etkin rol oynamaları yardımıyla gerektiğince ilerlemiş mürekkep püskürtmeli makalecılar vardır. Günümüzde en yüksek baskı çözünürlüğü bu makalecı tüpü ile yakalanmıştır. Oldukça sessiz bir şekilde çalışan mürekkep püskürtmeli makalecılar, matris biçiminde geliştirilmiş çok miktarda mürekkep başlığı ile çalışır.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir