Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Gebelik Hesaplama Sitesi

Kategori: Tavsiyeler | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 52 kere okundu.

Gebelik hesaplama, çocuk ana rahmine düştükten sonra, aşağı yukarı ne kadar süre içerisinde gebeliğin tamamlanacağını görmeye yarayan bir hesaptır. Bu hesaplamayı yapabilmeniz için adet takviminizin düzeni seyretmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yapacağınız hesaplama sağlam olmaz. Eğer adet takviminiz düzeni ise, son adet gördüğünüz günden başlayarak, 9 ay 10 gün ileri giderek, doğum yapacağınız tarihi yaklaşık olarak belirleyebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki, bebeklerin sadece %5’i beklenen tarihte doğar.

Bebek annenin rahmine düştükten bir süre sonra, yani hamilelik tıbben başladıktan bir süre sonra, hamile kalan kişinin bünyesi, bu yeni hormonel kondisyonlara uyum sağlamaya çalışır. Zira, hamilelik ile birlikte kadın vücudunda bir mekanizma çalışmaya başlar ve bu bebeğin büyümesi için elverişli ortamı sağlamaya yardımcı olmak içindir. Elbette vücudunuzun, bu hormonel değişikliklere uyum sağlaması belli bir süre alır ve bu yüzden bünyemiz hamilelik belirtileri bakımından bu durumlara farklı şekillerde tepki verebilir. Bunlar kendisin; sabah bulantısı, iştahsızlık, baş ağrısı, göğüslerde şişme vs. şekillerde gösterebilir.

Vücudumuzda bizi hastalıklara karşı koruyan mekanizmaya bağışıklık sistemi denir. Bu sistem vücuda giren zararlı bakterileri ve virüsleri etkisiz hale getirerek yayılmasını önlemekle görevlidir. Elbette burada en önemli konu, bağışıklık sisteminin zararlı ve zararsız hücreleri birbirinden ayırabilmesidir. Eğer bağışıklık sistemi, zararlı bir hücre olarak saptadığı, vücudun kendi ürettiği sinir hücrelerine saldırırsa, buna ms hastalığı yani MultipleSkleroz denir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir