Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Güller Renklerine Göre Neyi İfade Eder?

Kategori: Tavsiyeler | 1 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 52 kere okundu.

Duygularınızı sevdiklerinize iletmek adına çiçeklerden, özellikle de güllerden destek alabilirsiniz. Sevdiğiniz, üzgün olduğunuzu, tebrik ettiğinizi ve daha birçok iletmek istediğiniz mesajı güller aracılığı ile karşınızdaki kişiye iletebilirsiniz. Güllerin renklerine göre ne anlama geldiğini bilmek ise, doğru ve etkili mesajı göndermenize yardımcı olacaktır.

Beyaz Gülün Anlamı

Gelin gülü olarak isimlendiren beyaz güller başta masumiyeti ve saflığı ifade eder. Bu anlamlarının yanı sıra saygıyı ve karşınızdaki kişiye vermiş olduğunuz değeri de temsil eden beyaz gülleri, sadakatine güvendiğiniz kişilere de gönderebilirsiniz.

Kırmızı Gülün Anlamı

Hemen hemen herkesin bildiği üzere kırmızı güller, aşkı temsil etmektedir. Aşkınızı itiraf etmek istediğiniz kişiye çiçek siparişi etmek için, bir adet gül tercih edebilirsiniz. Aşkı temsil etmesinin yanı sıra tutkuyu, cesareti ve saygıyı da ifade eder. Bir tebrik ve takdir mesajı göndermek istediğiniz kişilere de kırmızı güller gönderebilirsiniz. Takdir ve tebrik için demet olarak göndermeniz doğru olacaktır.

Pembe Gülün Anlamı

Sevdiğiniz kişinin mutluluğunu paylaşmak, ona bir incelik yapmak adına çiçek göndermek isterseniz pembe gülleri tercih edebilirsiniz. Teşekkür etmenin en güzel yolu, teşekkür etmek istediğiniz kişiye pembe güller göndermektir. Aynı zamanda pembe güller nezaketin de temsilidirler.

Turuncu Gülün Anlamı

Diğer güllere nazaran daha nadir bulunan turuncu güller, arzunun ve gururun temsilidirler. Coşkuyu ve arzuyu da temsil eden turuncu gülleri online çiçek gönder hizmeti veren sitelerden temin etmek mümkün. Aynı zamanda turuncu gül, hayranlığı ve cazibeyi de simgelemektedir.

Sarı Gülün Anlamı

Sarı güller en başta arkadaşlığı temsil etmektedir. Dostunuza, değer verdiğiniz arkadaşlarınıza sarı güller gönderebilirsiniz. Aynı zamanda geçmiş olsun dileğinde bulunmak istediğiniz kişilere de sarı gül gönderebilirsiniz. Hoş geldin hediyesi olarak da gönderebileceğiniz sarı güller yerine, meyve sepeti de tercih edebilirsiniz.

Lila ve Mor Güllerin Anlamı

Kırmızı gül her ne kadar aşkı simgelese de, lila ve mor güllerin daha özel bir anlamı bulunmaktadır. Mor güller aşkı temsil eder fakat kırmızı güllerden farklı olarak ilk görüşte aşkı simgelemektedir. Kırmızı gül yerine alternatif olarak, ilk görüşte aşık olduğunuz birine mor güller gönderebilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir