Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Günümüzün İnterneti: Yalın İnternet

Kategori: Tavsiyeler | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 150 kere okundu.

Yalın internet günümüz teknolojisinde eve internet bağlatmanın kolaylaştırılmış biçimidir. Bu sayede evinize internet bağlatırken sabit telefon aboneliğine gerek duymazsınız. Modem kurulumu için hiçbir şartın aranmadığı yalın internet sisteminde evinize ya da işyerinize ait bir sabit telefon olması gerekmediği gibi, internet başvurusu yaptıktan birkaç gün sonra modem kurulumu yapılır ve internetinizi kurulum anı itibariyle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni nesil ev interneti aboneliğinde yani yalın ev interneti aboneliğinde de onlarca kampanya ve internet paketi bulunuyor. Telekomünikasyon şirketlerinin kendi özelinde belirledikleri paketler birçok unsura göre fiyatlandırılmaktadır.

Yalın internet paketlerinde fiyat belirleyici unsurlar ise internet bağlantı hızı, internet kullanım kotası ve abonelikte kalma sözü oluyor. Bu paketlerde kullanıcılar  internet hızının ve kotanın yüksek olduğu hem de taahhüdün olmadığı paketleri arıyor.

Taahhütsüz ve ek paketsiz internet mümkün mü?

Evine internet bağlatacak olan pek çok kişi, abonesi olacağı internet paketinin taahhütsüz olmasını ve ek paket satın alma ihtiyacı olmadan yani sınırsız olmasını istiyor.

Öncelikle internetinizin ek paket alımına ya da kota aşımına sebep olmaması için sınırsız internet paketlerine yönelmelisiniz. Bu durum fiyat artırıcı bir unsur olsa da her telekomünikasyon şirketi bu şekilde fiyatlandırma yapmayabiliyor.

Taahhütsüz internet de internet paketlerine fiyat artırıcı unsur olarak yansımaktadır  çünkü genel olarak internet operatörleri cazip kampanyaları taahhütname yani abonelikte kalma sözü ile sunmaktadır. Taahhüt dahilinde satın alınan internet paketlerinde vaktinden önce abonelikten çıkma durumunda ise cayma bedeli talep edilmektedir.

Fakat bu da her telekomünikasyon şirketinin uyguladığı bir prosedür değil.

Örneğin TurkNet hem 100 mbps’e kadar hızlı hem sınırsız hem de taahhütsüz interneti sabit ve uygun fiyatla sunuyor.

Yalın internet avantajları

Yalın internet paketinin avantajlı yönü sizi kullanmasanız da sabit telefon bağlatmaya ve 2. bir fatura ödemeye mecbur bırakmaması oluyor. Yalnızca modem kurulumunun yeterli olduğu yalın internette halihazırda bir GSM operatörü kullanıcısıyken ve tüm telefon ihtiyacınızı buradan karşılarken evinize telefon bağlatmak zorunda kalmıyorsunuz.

TurkNet Yalın İnternet

TurkNet “Özgür İletişim” paketi adıyla kullanıcılara uygun fiyatlı yalın internet hizmeti sunuyor. Şirket Özgür İletişim paketinde kullanım kotası, internet bağlantı hızı ve abonelikte kalma sözü gibi sınırlandırmalar getirmiyor. Bu sayede aboneler interneti herhangi bir sınır olmaksızın diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Taahhüt şartının olmadığı Özgür İletişim paketinde kullanıcılar diledikleri zaman abonelikten cayabiliyor ve karşılığında bir bedel ödemiyorlar. Üstelik ilk 30 gün hizmetten memnun kalmadığınız takdirde kurulum bedeli dahil ödediğiniz tüm parayı iade ediyorlar. Ayrıca başka operatörden TurkNet’e geçmek isteyenler için de 120 TL’ye kadar cayma bedelini karşılıyorlar. TurkNet’ten altyapınıza özel yalın internet teklifini almak ve altyapı sorgulama için Turknet’in sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir