Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Kombi Akış Şalteri Nedir? Neden Değiştirilir? Nasıl Değiştirilir?

Kategori: Tavsiyeler | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 38 kere okundu.

İklimlendirme teknolojisinin hayatımızdaki en somut faktörlerinden birisi olan kombi cihazları, her geçen gün daha yaygın şekilde kullanılıyor. Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarını bir arada karşılayabilmemize yardımcı olan kombi cihazlarında ileri teknoloji güvenli bir kullanım sağlıyor. Kombi şalteri de bu güvenliğin sağlanması noktasında önemli bir rol üstleniyor. Kurtköy Demirdöküm Kombi Servisi merkezimizde de sıklıkla karşılaştığımız kombi çalışmaması sorunlarının temel kaynağını kombi akış şalteri problemleri oluşturmaktadır.

Kombi Akış Şalteri Nedir?

Tüm kombi cihazlarının teknolojileri gereğince sisteminde bir kombi akış şalteri bileşeni bulunur. Bu bileşen kombinin çalışması esnasında bir sorunun oluşmasıyla devreye girerek, sorunu algılar. Sorunun algılanmasıyla birlikte de sistemdeki vericiye kombinin ateşlenmesini engelleyecek sinyal gönderimi gerçekleştirmektedir. Bu sayede olası güvenlik risklerinin ortadan kaldırılmasını sağladığından kombilerde akış şalteri büyük bir önem taşımaktadır.

Kombideki hatalı bir fan, PCB(kırık baskılı devre kartı) ve bloke olan baca gibi durumlarda kombilerin akış şalterine yönelik değişim uygulanabilmektedir. Bu tip sistemler kombinin akış şalterinin aktif hale gelebilmesinin önünde çok ciddi bir etki oluşturmaktadır. Bu nedenle değişim işlemi ile kesin ve aynı zamanda da kaliteli bir çözüm müdahalesi daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.

Kombi Akış Şalteri Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kombinizde bulunan akış anahtarı ile ilgili olarak yaşanan sorunlarda değişim işlemi gerçekleştirilir. Kurtköy Baymak Servisi merkezimizde kombi sistemlerindeki akış anahtarıyla ilgili yaygın olarak enkaz birikimi bulunuyor. Kalıntı ve pas birikintileriyle açıklanan bu birikim akış anahtarının açık veya kapalı konumda sıkışık kalmasına neden olabilir. Bu durumda çözüm sağlanabilmesi için kombi akış şalteri bileşenine yönelik değişim işleminin uygulanması gerekliliği ortaya çıkartmaktadır.

Kombinizdeki akış şalteri bileşenine yönelik değişim işleminin gerçekleştirilebilmesi için mutlaka profesyonel Kurtköy Vaillant Servisi teknikerleri tarafından müdahalede bulunulması gerekir. Yeni bir kombi akış anahtarı takılarak, cihazınızın her türlü karşılaşabileceği sorunda her an güvenlik denetim ve uygulama altyapısının aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik servisimizde parça değişim işlemleri orijinal kombi yedek parça ürünleri ile gerçekleştirildiğinden hem kalıcı hem de ekonomik bir çözümün oluşturulabilmesini de güvence ediyoruz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir