Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Lazer uygulamasına dair her şey!

Kategori: Tavsiyeler | 1 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 10 kere okundu.

Erkek Lazer Epilasyon uygulamasında genellikle tüylerin kalın yapısı ve koyu renkli olması lazer cihazının seçiminde önemli rol oynamaktadır. Kısacası kadın erkek fark etmeden herkesin lazer cihazlarının seçiminde kişilerin cilt yapısı ve tüy yapısı oldukça önem taşımaktadır.

Erkeklerde lazer uygulaması farklı mı?

Hayır. Erkeklerde de kadınlarda da lazer epilasyon uygulaması aynıdır. Sadece erkek lazer epilasyon konusunda kadınlara göre daha avantajlıdır ve bunun en önemli nedenlerinden biri de tüyler arasındaki yapı farklılıklarıdır. Bu durum da sadece lazer uygulamasındaki seans süresi ve aralığını etkilemektedir.

Erkeklerde hangi cihaz önerilmektedir?

Özellikle buz lazer sistemi ile tanışana kadar erkeklerde tercih edilen sistem diode lazer teknolojisi idi. Ancak buz lazer teknolojisi ile tanışmış olmamız artık erkeklerde de kadınlarda da acısız ve ağrısız olarak bilinen buz lazer sistemini tercih etmemize neden olmaktadır.

Buz lazer teknolojisini diğer lazer cihazlarından ayıran en önemli ve özel özelliklerin başında da kuşkusuz ki acısız ve ağrısız bir uygulama olmasıdır. Bunun dışında her mevsim her renk cilt ve ten rengine de uyumlu olması ve uygulanabilir olması da artı özellikleri arasındadır.

Lazer Epilasyon uygulaması hakkında genel olarak bilgilendirme yapmamız gerekirse de; 15 yıldır medikal anlamda kullanılmakta olan lazer uygulaması her geçen gün kendini daha da geliştirerek bugün kullanmaya başladığımız ve acısız olarak bilinen buz lazer teknolojisine kadar gelişmesini ve ilerlemesini sağlamıştır.

Lazer hangi alanlarda kullanılır?

Lazer epilasyon uygulaması sadece epilasyon (dermatoloji)alanında değil birçok önemli alanda tedavi amaçlı da kullanılmaktadır. Örneğin göz operasyonlarında ve diğer cerrahi alanlarda da lazer teknolojisinden yararlanılabilmektedir.

Lazer epilasyonun yapılamayacağı durumlar nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamasının yapılmaması gereken durumlar olduğu gibi iyice inceleme gerektiren ve daha sonrasında yapılmasına onay verilmekte olan durumlar da bulunmaktadır. Bunların başında kişilerin daha öncesinde cilt kanseri gibi bir durumla karşılaşmış olması, ciltte açık yara olması, kişilerin lazer ışınlarına karşı özel bir hassasiyeti olması gibi durumlar gelmektedir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir