Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

RFID Fiyat Etiketleri

Kategori: Tavsiyeler | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 73 kere okundu.

Ürün etiketleme işleminin yoğun bir emek istediği aşikar bir durumdur. Ancak söz konusu RFID fiyat etiketleri olunca durum tamamıyla aksi yönde değişmektedir. Teknolojik gelişmelerin hızla büyüdüğü günümüzde raflardaki ürün fiyat etiketleri de akıllanıyor. Bu sayede oluşabilecek kasa ve raf fiyatı farklılıkları son bulunuyor.

İnsan odaklı, hata olasılığı yüksek ve kontrolü zor olan standart fiyat etiketlerinin yerini alan akıllı etiketler, zaman, maliyet ve iş gücü tasarrufu sağlıyor. Özellikle marka/ürün çeşitliliğinin arttığı perakende sektöründe, RFID fiyat etiketleri önemli bir kullanım kolaylığı yaratıyor.

RFID Nedir?

Akıllı fiyat etiketi denildiğinde akla ilk olarak RFID etiket seçeneği gelmektedir. Peki, RFID nedir​​​​​​​? Bu pek çok kişi tarafından merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca RFID nasıl çalışır sorusu da diğer bir merak konusudur.

RFID teknolojisinde temel olarak RFID okuyucusu ve RFID etiketi en kritik bileşenleri oluşturur. RFID nedir sorusu bu noktada önemli bir cevap bulmaktadır. Belirtilen bileşenlere ayrıca RFID yazıcısı, RFID anteni, sistemin kullandığı yazılım da eklenebilir.

Bir RFID fiyat etiketi yapısal olarak çip, güç kaynağı ve antenden meydana gelir. Bu anlamda bir tür elektronik fiyat etiketi olma özelliği taşır. Fiyat etiketi sahip olduğu tüm bu özellikleri sayesinde RFID okuyucuları ile iletişim kurabilir. Aynı zamanda da veri aktarıp alabilir bir nitelik taşır. Üzerinde mikroişlemciyle donatılmış etiket taşıyan bir nesnenin, hareketlerinin izlenebilmesine olanak tanır. Bunun için de radyo frekanslarını kullanır. RFID, söz konusu çalışma prensiplerine uygun olarak üretilen teknolojiye verilen addır. RFID kelimesinin açılımı ise İngilizce’de “Radio Frequency Identification” sözcüklerinin kısaltmasıdır. RFID nasıl çalışır diye merak edenler için yanıt soruda verilmektedir.

RFID Fiyat Etiketleri Ne İşe Yarar?

En başta perakende sektörü olmak üzere çeşitli kullanım alanları bulunan mağaza fiyat etiketleri gittikçe akıllanmaktadır. Bu bakımdan mağaza fiyat etiketleri hız ve verimlilik kazanmaktadır. Elektronik fiyat etiketi tek merkezden yönetilir bir yapıya sahip olduğundan, hem fiziksel mağazalar hem de online mağazalarda, aynı anda fiyatın güncellenebilir olmasını sağlamaktadır.

Tüm bu verilere bağlı olarak eş zamanlı olarak yapılan 90 bin fiyat etiketi değişimi kısa sürede gerçekleştirilebilir. Böylelikle fiyat etiketleri kontrolü 1 saat içerisinde tamamlanır. Değişiklikler ise bilgisayar üzerinden rapor olarak görülebilir. Üstelik ürünün üretim yerinin bilgileri de elektronik fiyat etiketi üzerinde sorunsuz bir şekilde belirtilebilir.

RFID Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Günümüzün olmazsa olmazlarından biri olan elektronik fiyat etiketi her geçen gün daha çok önem taşımaktadır. Akıllı fiyat etiketleri farklı yüzeylere kolaylıkla yapıştırılabilir özelliktedir. Bu sayede ürün fiyat etiketleri önemli bir kullanım alanı zenginliğine sahip olur. Ayrıca çeşitli boyut ve tasarımlarda üretilebilir. Böylelikle birbirinden farklı fiyat etiket modelleri, kullanıcıları için tercih seçenekleri oluşturur.

Peki ihtiyacınıza yönelik RFID etiketleri nerede bulabilirsiniz? İş zekası çözümleriyle zengin çeşitliliğe sahip olan Sensormatic, fiyat etiket modelleri konusunda da büyük beğeni toplamaktadır. Bu etiket modelleri arasında öne çıkanlardan bazıları ise şunlar olmaktadır;

 • Kağıt etiketler
 • Şeffaf etiketler
 • Sert etiketler

Bileklikler, kartlar ve benzeri dahil olmak üzere çok çeşitli modelleri Sensormatic firması bünyesinde sunulmaktadır.

Sensormatic aynı zamanda fiyat etiketi makinası konusunda da müşterilerine uygun fiyat olanağı sunmaktadır. Çünkü RFID etiket kullanımlarının ayrılmaz parçasını oluşturan en önemli unsur fiyat etiketi makinası olmaktadır. Bu sayede RFID etiketler çok çeşitli alanlarda kullanım olanağı sağlamaktadır. Bu alanlar arasında;

 • Marketler,
 • Lojistik sektörü,
 • Çeşitli spor aktivite merkezleri,
 • Ürün tedarik zinciri,
 • Erişim kontrolü alanı,
 • Araç takibi,
 • Çamaşırhane yönetimi,
 • Varlık takibi

gibi pek çok sektör yer almaktadır. Sensormatic ve sunduğu iş zekası çözümleri her alanda kullanım kolaylığı sunmaktadır.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir