Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Su Tesisatındaki Sorunlar En Kısa Sürede Çözülebilir

Kategori: Tavsiyeler | 6 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 110 kere okundu.

Henüz yeni taşındığınız evinde karşılaşmaktan en çok korktuğunuz sorunlardan birisi de su tesisatında bir kaçak oluşmasıdır. Dairenizin su tesisatında bir kaçak söz konusu olduğunda; faturalarınız yüksek gelir, evinizin iç dizaynında bozulmalar meydana gelebilir, ev içinde rutubete bağlı olarak çürümeler ve küflenmeler olabilir. Tüm bu sorunlar bir noktada herkes için göz korkutucu olsa da su tesisatı sorunları profesyonel destek alındığında oldukça kısa bir süre içerisinde çözülerek, sorununuz giderilebilir. Bu anlamda pek tabii ki kişisel uygulamalardan ve profesyonel olmayan su tesisatı hizmetlerinden faydalanmamanız önerilir. Aksi halde boş yere kırılan fayanslar ve asla tamir edilemeyen su tesisatı arızaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Su kaçağı tespitinde profesyonel teknikler

Evinizin su tesisatında meydana gelen herhangi bir kırılma, parçalanma ve patlama söz konusu olduğunda, doğal olarak bazı belirtiler ile karşılaşırsınız. Bu belirtiler neticesinde su kaçağının varlığını anlayabilirsiniz ancak tesisatta meydana gelen sorunun hangi noktada gerçekleştiğini anlayabilmek her zaman bu şekilde kolay olmaz. İşte bu nedenle giriş paragrafında da belirttiğimiz üzere profesyonel destek gereklidir.

Su tesisatı eskime ile beraber veya hatalı kurulum nedeniyle kaçak verebilir. Kaçaktan sızan su ise beton yapı arasında hareket ederek, sorunun gerçekleştiği noktadan farklı bir noktada belirti verebilir. Haliyle kaçağın tespit edilmesi yüzeysel olarak söz konusu olsa da, tamir için gerekli tespit profesyonel bir uygulama ile mümkün olur. Bunun için faydalanılan tekniklerden bazıları ise şunlardır;

Kamera ile su kaçağı tespiti: Su tesisatı, beton altında dolaşan karmaşık bir boru hattıdır. Bu hattın herhangi bir noktasında çatlak veya kırılma söz konusu ise kamera tekniği ile sorunun bulunabilmesi mümkün. Genel olarak kamera ile su kaçağı tespit için kullanılan termal kameralar, boru hattının görüntülenmesini ve boruda bir sorun varsa noktasal olarak tespit edilmesine olanak tanır. Tesisatçı, ilgili kamera aracılığı ile tespiti gerçekleştirdikten sonra size uygulama hakkında bilgi verir ve onayınız ile beraber tamirat çalışması da başlar.

Akustik dinleme cihazı ile kaçak tespiti: Geçmişte sıklıkla tercih edilen kırma tekniği, evlerin içerisinde inşaat kirliliği yaratırken artık akustik dinleme cihazı sayesinde bu sorun ortadan kalktı. Siz kaçak sorununuzun giderilmesini isterken ortaya çıkan kırılma ve dökülme problemi aslında daha yorucu sonuçlar doğuruyordu. Temiz su kaçağı tespitinde kullanılan akustik su kaçak dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti dakikalar içerisinde, kırma dökme olmadan gerçekleşir. Uzman tesisatçınız tarafından kullanılan bir çift kulaklık ve dinleme cihazı ile kaçak ev içinde sesler takip edilerek tespit edilir. Kırılma gibi nedenlerle ortaya çıkan kaçak tam noktasında tespit edildikten sonra yine size çalışma prosedürleri aktarılır ve onayınız ile birlikte tamir için çalışmaya başlanır.

Tesisat için en uygun parçalar

Her su tesisatı birbirinden farklı bir şema ve kendisine has parçalar ile şekillendirilir. Haliyle, su kaçağı nedeniyle bu tesisat içerisindeki herhangi bir parçanın değiştirilmesi gerektiğinde de ilgili tesisata uygun kaliteli bir parçanın takılması gerekir. Ersoylar Tesisat, evinizdeki su kaçağının tespitini en kısa süre içerisinde gerçekleştirdikten sonra, tamirat sürecinde orijinal ve kaliteli parçalar ile uygulamayı gerçekleştirir. Tamirat işlemi için yalnızca bir fayans karosu çıkarılarak beton kırılır ve değişim sonrasında fayans sanki hiç yerinden çıkarılmamış gibi profesyonel bir şekilde yerleştirilerek, sorununuzun çözülmüş olması garantilenir. Bu sayede siz de yalnızca dakikalar içerisinde sorununuzun giderilmiş olmasıyla rahat bir nefes alabilirsiniz.,

Kaynak: https://www.sukacagiistanbul.gen.tr

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir