Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Yabancı Dil Geliştirme Yolları

Kategori: Tavsiyeler | 1 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 84 kere okundu.

Yabancı dil, günümüzde son derece önem arz eden bir niteliktir. İnsanlar, bildikleri dile göre eğitim alabilmekte, iş alanlarından yararlanabilmekte ve farklı sosyal ortamlara girebilmektedirler. Bu da yabancı dilin ne kadar önem arz ettiğini açıklar niteliktedir.

Yabancı dil geliştirmek için farklı tekniklerden yararlanmak söz konusudur. Öncelikle son zamanlarda reklam ve tanıtımlarda geçen 1 haftada İngilizce öğrenin, uyuyarak İngilizce öğrenin gibi dramatize teknikler üzerinde duralım. Maalesef bazı insanlar bu gibi tanıtımlara kanarak paralarını adeta sokağa atmaktadırlar. Bu gibi yöntemlerle yabancı dil öğrenmek olanaksızdır.

1 haftada bir dilin yalnızca temel birkaç kavramını öğrenebilirsiniz; kaldı ki bu da o dili öğrendiğiniz anlamına gelmez. Ayrıca uykuda telkin yöntemiyle yabancı dil öğrenmek de söz konusu olamaz. Eğer böyle bir yöntem söz konusu ise 1 yılda yaklaşık 20-25 dil öğrenebilirsiniz. Peki, böyle bir şey mümkün mü? Elbette değil.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Başvurulabilecek Yollar

Yabancı dil öğrenmek için özel dil okullarının verdiği derslerden yararlanabilir, DVD ve CD’ler ile sağlanan dersleri videolu olarak takip edebilir, yabancı dil eğitimi sunan kitap ve dergilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca özel ders alarak, yurtdışı seyahatleri yaparak da yabancı dil öğrenmeniz mümkündür.

Görüldüğü üzere yabancı dil öğrenmek için belli bir maliyete katlanmak gerekir. Kaliteli bir yabancı dil kursuna giderek belirtilen süre zarfında iyi derecede dil öğrenebilir, yurtdışı seyahatleri ile yabancı dilleri pratik olarak öğrenebilirsiniz; fakat bunlar için belli bir maliyete katlanmanız şarttır.

Yabancı Dil Öğrenirken Kullanılabilecek Ek Kaynaklar

Yabancı dil öğrenirken zorlandığınız zamanlar elbette olacaktır. Bu gibi durumlarda TurkceIngilizce.Gen.Tr gibi Türkçe İngilizce çeviri sitelerinden yararlanarak zorlukları aşabilirsiniz. Çeviri sitelerinde sözcük ya da cümle çevirisi yapabilir, sözlük sitelerinde ise bilmediğiniz kelimelerin farklı anlamlarını bulabilirsiniz. Bu gibi yardımcı kaynakların yanı sıra kelime öğrenebileceğiniz özel site ve programları da kullanabilirsiniz. Belli alanlarda kullanılan sözcükleri bu gibi servislerden kolayca öğrenmeniz söz konusu olacaktır. Ek kaynaklar, yabancı dil öğreniminde daima büyük öneme sahiptir. Ek kaynak olmadan bir dili iyi derecede öğrenmek olanaksızdır, diyebiliriz.

Düşük Maliyetle Yabancı Dil Öğrenmek

Amacınız yabancı dil öğrenmek ve bunu düşük maliyetle gerçekleştirmekse sanal ortamda yer alan çalışma ve eğitim videolarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca bazı sitelerde yer alan yazılı ders anlatımlarından, sözlük sitelerinden ve benzeri uygulamalardan faydalanmanız da söz konusu olabilir. Buna en iyi örnek olarak https://www.ingilizceturkce.gen.tr/ sitesini verebiliriz. Sunmuş oldukları ücretsiz İngilizce dersleri ile oldukça popülerler. Bu ve benzeri yöntemlerle kendinizi geliştirebilir, pratik yaptıkça yabancı dil konusunda daha iyi duruma gelebilirsiniz.

Teorik olarak yabancı dil öğrenmek, bu gibi yöntemlerle mümkün olabilmektedir; fakat kendinizi daha fazla geliştirmek için işin pratik boyutunu da asla es geçmemelisiniz. Pratik, yabancı dil açısından büyük önem taşır. Yaptığınız pratikler sonrasında söz konusu yabancı dilde daha iyi duruma geldiğinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Bu da pratik yöntemlerinin yabancı dil için ne kadar faydalı olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Yabancı Dil Pratiği Nasıl Yapılır?

Yabancı dil pratiği yapmak için online chat servislerinden yararlanmanızı tavsiye edebiliriz. Bu gibi chat sayfalarında yabancı insanlarla konuşabilir, böylece dil konusunda gelişim sağlayabilirsiniz. Özellikle öğrendiğiniz dilin kullanıldığı sayfa ve siteleri tercih etmenizi öneririz. Bunun için arama motorlarından yararlanabilir ve evrensel chat servislerine bu yolla erişebilirsiniz.

Yabancı dil öğrenimi için kullanılabilecek çok sayıda chat sitesi ve programı mevcuttur. Bu gibi site ve programları kullanarak kısa sürede bilgi ve birikiminizi arttırabilirsiniz. Chat sitelerinde yer alan kullanıcılar, daha çok günlük konuşma dilini kullanırlar. Bu da pratik yaparken yeni kavramlar, kelimeler ve cümle kurgularıyla tanışmanız anlamına gelir. Günlük konuşma dilini ne derece iyi öğrenirseniz o dile o derece hükmetmiş olursunuz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir