Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Yat Kiralayarak Kekova’da Unutulmaz Anlar Yaşayabilirsiniz

Kategori: Sehayat ve Gezi,Tavsiyeler | 3 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 366 kere okundu.

Türkiye dünyanın en sevilen tatil ve gezi destinasyonlarından biri ve bunun en önemli sebebi ülkemizin hem Akdeniz hem de Ege Denizi’ne kıyısı olması. Hem Akdeniz hem de Ege Denizi kendilerine has atmosferleri, doğal güzellikleri, canlı çeşitlilikleri ile Türkiye’ye bambaşka bir güzellik ve çekicilik katıyorlar. Bu iki muhteşem denizin etkilerini ülkemizin her köşesinde görebilmek mümkün. Türkiye bir Akdeniz ülkesi olarak da tanınıyor ve dünyanın birçok bölgesinde bizler Akdenizli olarak kabul ediliyoruz. Akdeniz Bölgesindeki ama daha önemlisi Akdeniz kıyısındaki en önemli ilimizse tabi ki Antalya. Akdeniz büyüsünün sonuna kadar yaşandığı en etkileyici noktalardan biriyse tabi ki Kekova.  Her zaman tekne turlarının vazgeçilmezi olan Kekova körfezine eğer bugüne dek hiç gitmediyseniz emin olun ki çok şey kaçırıyorsunuz.

Tekne turlarının gözdesi Kekova

Antalya hepimizin bildiği gibi Türkiye’nin turizm konusunda en ünlü ili ve her yıl dünyanın dört bir yanından on binlerce kişi bahar aylarından başlayarak bu muhteşem Akdeniz iline hem tatil yapmak hem de ev sahipliği yaptığı sayısız doğal ve tarihi güzelliği yakından görmek için akın ediyor. Antalya’nın sadece bahar ve yaz aylarında değil yıl boyunca turist akınına uğrayan bölgelerinden biri Demre. Bu güzel ilçeyi çekici kılan yalnızca doğal güzellikleri değil, Demre efsanevi Noel babanın evinin bulunduğu yer olduğu için başta Ruslar olmak üzere dünyanın her yerinden Hıristiyanların uğrak noktalarından biri konumunda. Bununla da kalmıyor tabi ki, zira Demre’de Antalya’nın en güzel adalarından biri olan Kekova Adası’na da ev sahipliği yapıyor. Kekova Adası ve adanın bulunduğu Kekova Körfezi Antalya’nın en ilgi çekici doğal güzelliklerinden biri olmalarının yanı sıra bölgedeki yat turizminin de vazgeçilmez rotaları arasında yer alıyor.

Kekova yat kiralama konusunda tabi ki çok fazla seçenek bulabileceğiniz bir destinasyon zira yukarıda da altını çizdiğimiz gibi bu bölge sadece Antalya’nın değil Türkiye yat turizminin en popüler rotaları arasında yer alıyor. Kekova’da yat kiralayarak Akdeniz’in bu en etkileyici rotasında ve tabi ki çevresinde ömür boyu anılarınızın en güzel yerinde kalacak bir tatil ve gezi deneyimi yaşayabileceğiniz gibi burada tatil yaparken günübirlik ya da 1-2 gün gibi kısa süreler için de tekne kiralayarak bölgenin koylarını gezip görme şansı yakalayabilirsiniz.

Tüm Akdeniz’i görmek istemez misiniz?

Alaturka yatçılık tabi ki sadece Kekova’da değil tüm Akdeniz’de gezebileceğiniz, keyifli tatiller yapabileceğiniz onlarca farklı özellikte ve fiyatta yat ile hizmetinizde.  Yat kiralamaya ilişkin çok maliyetli olduğu algısının değişmesinde büyük rol oynayan Alaturka yatçılığın geniş yat portföyü sayesinde herkes kendi gelir grubuna hitap eden onlarca alternatiften birini kiralayarak muhteşem yaz tatilleri yaşama şansını yakalıyor.

Bu arada her ne kadar yazımızda daha çok Kekova’dan bahsetmiş olsak da yat kiralayarak elbette ki yalnızca Kekova’yı değil Antalya’nın tüm koylarını gezmeniz de mümkün. Hatta Antalya ile sınırlı da kalmayıp dünyanın en etkileyici rotalarından biri olan Akdeniz’in farklı noktalarını da gezip görebilirsiniz. Elbette bunlar sizin tatil için ayırdığınız süreye ve bütçeye bağlı, yani bütçeniz ve zamanınız elverdiği sürece dilediğiniz tüm rotaları gezip görebilirsiniz. Kısacası yaz tatili için plan yapmaya başladıysanız size tavsiyemiz her yıl benzerini yaşadığınız tatil planlarını bir kenara bırakıp yat kiralayarak sıradanlıktan uzak, doğaya yakın, deniz ile iç içe bir tatil yaşamanız. Emin olun ki yat kiralayarak yapacağınız tatilin tadı damağınızda kalacak ve her fırsatta tekrar yaşamak için can atacaksınız.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir