Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Yenilendik!

Kategori: Hayattan | 3 sene önce Kenan Bozkurt tarafından yazılmıştır.Ayrıca 5.596 kere okundu.

Uzun zamandır planladığım yenilenme çalışmasının bugün ilk adımını atmış bulunuyorum.

Uzun zamandır blog üzerinde yazı paylaşmamıştım. Sizlerle bilgi alışverişinde bulunmamıştım. Geçmişe dönüp baktığımda yaklaşık 7 ay önce normal bir makale paylaştığımı gördüm. Fakat geyik.com.tr adresinin verdiğim ilgiden çok daha fazlasına ihtiyacı vardı. Haliyle yenilik yapmak kaçınılmaz olmuştu. Aslında bu durumun farkındaydım fakat bir türlü fırsat olmuyordu. Temayı kafamda belirlesem de içeriğin ne olacağı konusunda şüpheci yaklaşıyordum. Fakat dün gece tamamen bu site için kafa yordum. Temasından tutun kategorisine, kategorisinden tutun yazılara, yazılardan tutun sayfalara kadar birçok alan hakkında tek tek aklımdaki bilgileri kağıda döktüm.

YAZILAR

İlk olarak eski yazıları silmek yerine hepsini yeni bir kategori altında topladım. Silmek de geldi aklıma fakat benim eski diye bir kenara koyduğum bu konulardan bile arama motorları üzerinden 1.500 civarı günlük tekil hit geliyor. Hem arama motoru gözündeki değeri düşürmemek adına hem de ziyaretçi olayını düşünerek böyle bir karar aldım.

REKLAMLAR

Site üzerinde yer alan reklamlara gelecek olursak, ilk olarak biraz bilgi vermekle başlamak istiyorum.

Sitede yer alan tanıtım yazıları durmakta, silinmedi. Sponsor konular kategorisi ve yazılarını blog üzerinde göremeseniz de halen aktif olarak duruyorlar. Sadece arama motorlarına açık şekildeler. Geyik.com.tr adresinde yer alan tüm eski yazılar ve tanıtım yazıları yaklaşık 1 yıl sonra silinecek. Yeni alım yapılan tanıtım yazılarına ise 1 yıl süre şartı getirilerek satış yapılacak. RSS banner, banner ve link reklamları için ekstra herhangi bir değişiklik yapmayı şuan düşünmüyorum.

LOGO

Yaklaşık 3 yıl sonra logonun değişeceği haberini vermekten mutluluk duyuyorum. Eski kullandığım logoyu özleyecek olsam da, kullandığım süre boyunca birçok kişi tarafından beğenildi ve hatta kullanıldı. Artık değişim zamanı geldiğine göre logoda da bir değişim şart diye düşünüyorum.

KATEGORİLER

Aslında sitenin isminden dolayı tamamen eğlenceye ayrılmış kategoriler yapmam gerekirdi bu sefer. Fakat ben geyik.com.tr adresinin başladığı gibi devam etmesi taraftarıyım. Bir tek eğlence kategorisi ve alt başlıkları üzerinden bunca sene sonra başarılı olmak zor. İnsanların sizi bildiği ve alıştığı şekilde devam etmek en güzeli. Tek fark olacak o da içerik. İçerikler artık haber verme değil de bilgi verme tarzında olacak.

SAYFALAR

Hakkımızda sayfası, arşivler sayfası, sosyal bölüm sayfası ve iletişim sayfası sıfırdan yapılacak. Özellikle hakkımızda sayfasında sizlere bu sitenin gelişimini başından itibaren anlatacağım. Böylelikle bu siteyi daha iyi tanıyacaksınız. Arşivler sayfasından eski ve yeni yazılara tarihlere ayrılmış şekilde bulabileceksiniz. Çok değişiklik olmayacak bu sayfada. Sosyal medya sayfasını ilerleyen günlerde aktif edeceğim. Kafamda onunla ilgili de bazı değişiklikler var. İletişim sayfasını ise tümüyle baştan yapacağım. Çünkü bazen kullanıcılar ve reklam alan kişiler mesaj atma sorunu yaşıyorlardı. Bu sorunu ortadan tümüyle kaldıracağım.

Bahsettiğim tüm bu konular aslında basit konular gibi görünse de sitenin alt temelini oluşturuyor. Bu temeli iyi atıp sağlam başlangıçlar yapalım istiyorum.

Hakkımızda hayırlısı olsun.

Yalnız, sevecen, melankonia kişiliği olan, sıradan bir kişiliğe bürünmüş insan...
EtiCanlar:

“Yenilendik!” için 14 cevap

 1. Okan dedi ki:

  site tasarımı güzel 😉 logo üzerinde biraz oynanırsa harika olur;)

 2. redüktör dedi ki:

  yeni internet sitenize bayıldık başarılarınızın devamını diliyoruz, saygılar.

 3. Kadıköy sepetli vinç kiralama dedi ki:

  Tema müthiş olmuş. Bilgilerde herzaman ki gibi güzel ve makaleler akıcı. Tebrik ederiz.

 4. Albüm dinle dedi ki:

  Takip ettigim bir site.Eski gorunumde cok hostu
  Buda cok basarili.tebrikler

 5. Müzik dinle dedi ki:

  İnsallah cok iyi yerlere gelip emeginizin karsiligini alirsiniz

 6. Mp3 dinle dedi ki:

  Basarilarinizin ve paylasimlarinizin devami dilegiyle. Hayirli olsun

 7. Kornea dedi ki:

  Gayet yeterli ve başarılı görünüyor.

 8. özgür dedi ki:

  bence gayet güzel olmuş, ellerinize sağlık ve başarılar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir