Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Tesettür Giyimde Çarpıcı Parçalar

Kategori: Tavsiyeler | 4 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 124 kere okundu.

Tesettür giyim sürekli olarak kendini yenileyen bir alandır. Tesettür giyimin içerisinde bulunan parçalar içerisinde olduğu sezonu yansıtmaktadır. Bu parçalar arasında çarpıcı modeller hanımların en çok dikkat ettiği ve göz attığı kıyafet parçalarıdır. Yeni sezonun çarpıcı tesettür giyim parçaları arasında kolları volanlı olarak açılan ve kurdele bulunan gömleklerdir. Bu gömlekler uzun tunik model ya da bele kadar inen boylarda tasarlanmaktadır. Uzun gömleklerin boydan boya düğmelerinin olması da giyim rahatlığı sunmaktadır.

 Tesettür giyimin çarpıcı parçalarından bir diğeri ise kalın örme balık model eteklerdir. Üst basen kısmının üzere tam oturması ve ayak bileğine doğru açılan modelde tasarlanması bu eteklerin çarpıcılığını konuşturmaktadır. Bu etekleri kısa kazaklar ya da triko bluzlar ile birlikte kombinlenerek şık ve çarpıcı gözükmenizi sağlayacaktır.

 Örme Etek Kombini Nasıl Yapılır?

 Yeni sezon tesettür giyimin en önemli ve çarpıcı parçası olan kalın kumaş örme etekler pek çok farklı kombin önerisi de oluşturmaktadır. Bu etekler modern havanın yansıtılmasında en önemli parçalardan biridir. Bordo ya da kahve tonlarında tasarlanan balık model örme etekler aynı renkte ya da tam zıttı renginde boğazlı balıkçı yaka kazaklar ile beraber kullanılmaktadır. Bu kombinin en önemli detayı ise kazak ile eteğin birleşme noktasına takılan kemerdir.

 Büyük tokalı kemerler bu kombinin tamamlayıcı unsurudur. Aynı zamanda uzun tüylü ya da kürk model kabanlar ile tam anlamıyla zarif bir tesettür kombin oluşturmaktadır. Bu kombinin altına şıklığı tamamlayacak modelde ayakkabı seçimi yapılmaktadır. Kalın topuk sivri burun botiler sezonun en gösterişli ve modern görünümlü ayakkabılarındandır. Bu ayakkabılar ile etek kombinini oluşturabilirsiniz.

 Örme Etek Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Sezonun en moda parçalarından olan örme etek modelleri, tercih edilme nedenlerine göre farklılık göstermektedir. Rahatlığı ve modern görünümü ile pek çok tesettürlü hanım tarafından tercih edilen bu eteği seçerken dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar bulunmaktadır. İlk olarak eteğin bedeninize uyumu oldukça önemlidir. Etek bedeninizi sıkmayacak ve fazla bol olmayacak şekilde seçilmelidir. Aynı zamanda sezonu yansıtan renklerde satın alınması da en önemli detaylardan biridir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir