Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Anıtkabir Ziyaret Günleri ve Ziyaret Saatleri

Kategori: Hayattan | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 44.324 kere okundu.

Anıtkabir, ülkemizin refaha ermesini sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının bulunduğu yerdir. Her zaman milyonlarca turiste ve kendi vatandaşına ev sahipliği yapan Anıtkabir, Ankara Anıttepe’de bulunur. Anıtkabir’i ziyaret etmek isteyen yerli yabancı tüm vatandaşlar, anıt mezarın ziyaret saati ve ziyaret günü hakkında bilgiler edinmek istiyor. Anıtkabir’in kaçta açıldığını, kaçta kapandığını ve hangi günler müsait olduğunu merak eden vatandaşlarımıza cevabı vereceğiz. Peki bakalım Anıtkabir, hangi zaman çizelgesi içerisinde ziyaret edilebiliyor?

Anıtkabir Ziyaret Saatleri

Anıtkabir, özel günlerin dışında sabahları saat 09:00 itibariyle açılıyor. Anıt mezarın kapanış saati ise 16:00 – 17:00 saatleri arasında denk gelebiliyor. Peki Anıtkabir, hangi özel günlerde saat kaçta açılıp kapanıyor?

Anıtkabir Hafta Sonu Açık Mı? Anıtkabir, tıpkı hafta içi olduğu gibi Cumartesi ve Pazar günleri de ziyarete açıktır.

Anıtkabir Bayramda Açık Mı? Anıtkabir, dini bayramlar da dahil olmak üzere ziyarete açıktır.

23 Nisan Anıtkabir Ziyareti: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Anıtkabir sabah 09:00 ve akşam 21:00 aralığında ziyarete açıktır.

19 Mayıs Anıtkabir Ziyareti: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Anıtkabir sabah 09:00 ve akşam 22:00 aralığına kadar ziyaretçilerine açıktır.

29 Ekim Anıtkabir Ziyareti: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olduğu için, Anıtkabir akşam 19.30’a kadar açık bulunmaktadır.

10 Kasım Anıtkabir Ziyareti: Genelkurmay Başkanlığı, aldığı kararla beraber, 10 Kasım tarihlerinde Anıtkabir’in saat 22:00’a kadar açık kalacağını belirtmiştir.

Diğer bayramların ziyaret saatlerini merak ediyorsanız, vereceğimiz tarihleri takip ederek Anıtkabir’in açık kalma saatini öğrenebilirsiniz.

Genel Saatler:

  • 01 Şubat – 14 Mayıs arasında 09:00 açılış, 16:30 kapanış
  • 15 Mayıs – 31 Ekim arasında 09:00 açılış, 17:00 kapanış
  • 01 Kasım – 31 Ocak arasında 09:00 açılış, 16:00 kapanış
26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Anıtkabir Ziyaret Günleri ve Ziyaret Saatleri” için bir cevap

  1. eyüp şah dedi ki:

    Herkesin gidip görmesi gerekli bir yer. Gittiğiniz zaman gözleriniz dolacaktır. Ben ne zaman anıt kabire gitsem bir hüzün çöküyor. Geçmiş aklıma geliyor şehirler aklıma geliyor çanakkale aklıma geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.