Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Avea Yedek Sim Nasıl Çıkartılır? Ücreti Nedir?

Kategori: Nasıl Yapılır? | 4 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 29.804 kere okundu.

Benim hatunun sinirinden kartı hunharca kırmasının ardından öğrendiğim durumdur yedek sim kart çıkarttırma olayı. Eğer Avea sim kartınızı kaybettiyseniz, kırdıysanız veya çalışmıyorsa direk olarak yenisini çıkartabilirsiniz.

İlk olarak Avea bayiine gidiyoruz ve elemana yedek sim kart çıkarttırmak istediğimizi belirtiyoruz. İlk olarak sizden numarayı ve kimliğinizi istiyor. Kimliğinizi istemesinin nedeni ise hat bilgilerini doğrulamak için. Hat kimin üzerineyse onun gidip yedek sim kart çıkarttırması gerekiyor. Kırılan hat benim üzerime olduğu için çok sorun yaşamadım o açıdan. Bilgilerinizi doğruladıktan sonra sizden 8 TL işlem ücreti istiyor. Yedek sim çıkartıyoruz bir de para istiyorlar demeyin. Gidip başka hat almak isteseniz kafadan 35-40 lira para çıkıyor cebinizden. Bu tutara şükretmek lazım. 8 TL ücreti verdikten sonra ise size hat alırken doldurulan form gibi bir form veriyor ve imza istiyor. Bütün işlemleri hallettikten sonra direk olarak yedek hattı elinize veriyorlar.

Hattın açılması yaklaşık olarak 4-5 saati buluyor. Aslında hemen açılıp açılmaması oradaki elemana bağlı. Eğer işiniz acil veya acele ise oradaki elemandan özel olarak rica edin ve hızlı işlem yapılmasını isteyin. İşlemi yaptığı bilgisayardan sanırım hızlı açılması üzerine not düşebiliyor karşı tarafa. 5 dakika içerisinde hattını açtıran da gördüm 5 saat içinde açtıran da. Tamamen çalışana bağlı bir durum dediğim gibi. Ama gün içinde açılacağından emin olabilirsiniz.

Yedek sim kartı çıkarttırdığımız zaman hattaki liralar ve yaptırılan paket aynen duruyor. Yani sıfırdan yapmamıza gerek yok. Hattı kırdın paketin iptal, paran boşa gitti gibi bir durum yok.

Eğer bilgi gerektiren bir sorunuz var ise yorum kısmından lütfen bana sorun. Olayı yaşayan biri olarak kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına daha net cevaplar verebilirim.

Kaynak: http://www.ersinuzgun.com/avea-yedek-sim-nasil-cikartilir

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.

“Avea Yedek Sim Nasıl Çıkartılır? Ücreti Nedir?” için 76 cevap

 1. Burak dedi ki:

  Hat babamın üzerine ben imza yetkim yok o zamn naaıl olcak

 2. yasemin dedi ki:

  yeni tel için kartı kestirdim.Eski tele de kesilen aparatı yerleştirip kullanıyordum.o aparat kırıldı.Şimdi sim kartı ikiside alınamıyor yeni bir kart çıkarmalı mıyım yoksa napmalıyım?

  • Batuhan dedi ki:

   bence yeniden çıkarmalısın çünkü o kırılan aparatı vermiyorlar diye biliyorum. tekrardan çıkartıp çıkarttığın yerde kestirmelisin bence

  • Batuhan dedi ki:

   aynı şey benimde başıma geldi şimdi avea bayisine gideceğim ve tekrardan çıkartacağım yedek sim kart şeklinde çıkartacağım yalnız 8tl karşılığında

  • logar dedi ki:

   Yil 2017. Yazdiklariniz 3 sene oncesi gibi. O aparat kirildiysa arkadaslarinizdan birinde vardir zaten. Yeni simkartlar 3 parcaya ayrilabilir sekilde geliyo. Kimseden bulamazsan gir bi telefoncuya 3-4 tane verir adam bedavaya.

 3. İrem dedi ki:

  Numaralar da aynen duruyo mu yenisinde

 4. Eda dedi ki:

  Şimdi benim telde pun kodunu sonrada pin kodunu istedi defalarca denedim satmayı yani denedigimi.sonra da sim reddedildi dedi.sanırım sim kartı babamın yada amcamın üzerine.Başka yapabileceğim yol var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir