Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Sivil Polis Nasıl Olunur? Sivil Polis Maaşları

2 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Günümüzde polis olmak isteyen polis adaylarının tek hayali, hiç şüphesiz ki sivil polis olmaktır. Hem sivil dolaşarak hem de görevlerini yerine getirmek isteyen insanlarımız, elbette sıkı bir çalışmayla bu görevi üstlenebilirler. Peki sivil polis olmanın şartları nedir, nasıl olunur ve maaşları ne kadardır?

Sivil Polis Nasıl Olunur?

Sivil polis olabilmeniz için ilk önce, polis olmak için hak kazanmış olmalısınız. Daha sonra eğitim gördüğünüz dönemin sonuna yaklaştığınızda bir takım mülakatlara girmelisiniz. Mülakat sonuçlarınız olumlu geçerse, sivil polis olmaya hak kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra normal polis görevini kazanan insanlarımız da, amirlerinin güçlü referanslarıyla sivil polis olarak gerekli kurumlara atanabilirler.

Sivil Polisler Hangi Birimlerde Görev Yapıyor?

Sivil polisler narkotik, organize, istihbarat, güvenlik ve terörle mücadele gibi birimlerde görev yapmaktadır. Buna nazaran sivil polisler, normal memuriyet çalışanları gibi saç sakal kesmez ve kıyafet konusunda üniformayla gezmezler. Memuriyet alanındaki kurallar, sivil polisler için geçerli değildir. Genellikle kalabalık ortamların içerisinde bulunan sivil polisler simit satıcısı, balon satıcısı veya ayakkabı boyacısı gibi kamufle olabilirler. Ayrıca şüphelendikleri şahıslara kimlik sorma yetkileri vardır.

Sivil Polisler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Sivil polislerin maaşları, eski tarihlerde görev yaptıkları zamanın ve bölgenin yoğunluğuna göre değişiyordu. Fakat bu durum, 2018 yılında değişerek maaşlarda sabitlemeye gidildi. 2018 yılı verilerine göre en düşük sivil polis ücreti 3.600 TL’dir. Ayrıca sivil polislerin her sene ücretleri istikrarlı bir şekilde artmaktadır.

Ayrıca terör oluşumlarının yoğun olduğu bölgelerde çalışan sivil polislerin maaşları, diğer bölgelerdeki polislere göre daha fazladır.

161 kez okundu.
Yorum Yok :(

Koçtaş İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

5 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Büyük yapı marketlerinden birisi olan Koçtaş, evlerimiz için mutlaka en az bir defa uğradığımız firmalardan birisidir. Evi için yapı konusunda sıkıntı yaşayan insanlarımız, dev firma olan Koçtaş firmasına gelirler ve gerek hizmet gerekse de kalite konusunda son derece memnun olurlar. Bu memnuniyet nedeniyle kısa sürede ülke genelinde şubelerini genişletmeyi başaran Koçtaş, yeni şubelerine yeni personeller arıyor diyebiliriz. Peki Koçtaş firması, personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

Koçtaş Çalışma Şartları

Koçtaş firmasında günlük çalışma süresi 8,5 saat olarak belirlenmiştir ve bu sürenin 1 saatlik kısmı yemek ve çay molaları için ayrı tutulmuştur. Ayrıca personellerine haftada bir gün izin veren firma, bünyesindeki personellerden 1 yıllık çalışma süresini dolduranlara da yıllık izin hakkı tanıyor.

Vardiyalı bir sistemle çalışılan firmada gündüz vardiyasına gelen personeller kendi imkanlarıyla evlerine dönmektedir. Gece vardiyasına gelen personeller için ise servis vardır. Ayrıca firmada çalıştığınız sürece, sizin için her ay 100 TL birikim yapılır ve bu birikimin adı İşçi Fonu olarak değerlendirilir. Bu ücreti, işi bıraktığınız zaman topluca alabiliyorsunuz. Ayrıca kimlik kartınıza yılda bir sefer 150 TL ücret yüklenmektedir.

Koçtaş Maaşları

Koçtaş firmasında işe başlayan yeni personeller asgari ücretten %20 daha fazla maaş almaktadır. Ayrıca diğer fırsatlara baktığımızda da sizin çalışma haritanıza Maaş+İşçi Fonu+Prim+Yemek+Akşam Servisi gibi seçenekler çıkıyor. Eğer fırsatı bol bir iş istiyorsanız, kesinlikle Koçtaş firması size göre diyebiliriz.

124 kez okundu.
Yorum Yok :(

English Home İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

5 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Ülkemizde 200’den fazla şubesi bulunan dekorasyon ürünleri zinciri English Home, bugüne kadar binlerce insana iş imkanı sağladı diyebiliriz. Çalışma durumuna göre gerçekten personellerine değer vermeyi başaran nadir firmalardan biri olan English Home, şu sıralar  yeni personellere de ihtiyaç duyuyor. Peki firmada çalışma şartları nasıldır ve maaşları ne kadardır?

English Home Çalışma Şartları

English Home firmasında günlük çalışma saati 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Bu çalışma süresinin içerisine vereceğiniz 1 saatlik mola da dahil edilmiştir. Haftalık 45 saat çalışacağınız gibi, haftada bir gün de izin hakkınız olacaktır. Ayrıca firmada çalışma süreniz 1 yılı doldurduğu taktirde yıllık izin olan 14+2 gün hakkınızı da alabilir, tatilinizi yapabilirsiniz.

English Home firmasında zaman zaman mesaiye kalma durumunuz olabiliyor. Tabii ki mesai sürenizin karşılığı da size kuruşuna kadar ödeniyor. Ayrıca çalışanlar sabahçı ve akşamcı olmak üzere iki vardiyada çalışıyorlar.

English Home Maaşları

English Home’da çalışan personellerin tümü asgari ücretten daha fazla maaş almaktadır. Örneğin firmada yeni işe başlayan bir personel, asgari ücretten %25 daha fazla maaş alabiliyor. Maaş artışları da personellerin çalışma durumuna ve tecrübesine göre değişkenlik gösteriyor. Ayrıca prim usulüyle çalışan firma, belirlenen kotanın aşılması durumunda tüm personellerini primle ödüllendiriyor. Kısaca firmanın diğer özelliklerinden de bahsedecek olursak, mağazada çalışan tüm personellerin maaş + prim + yemek parası + servis gibi imkanlardan faydalandığını söyleyebiliriz.

118 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı

Gratis İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

5 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Kişisel bakım mağazalarından birisi olan Gratis, özellikle yaptığı indirimlerle de hanımlarımızı kendine çekmeyi başarabiliyor. Büyük bir kozmetik alanına sahip olan ve kişisel bakım adı altında hizmet veren Gratis firmasında, genellikle günler yoğun geçtiği için yeni personellere ihtiyaç olabiliyor. Peki, genellikle bayan personellerden oluşan Gratis’in çalışma şartları nasıldır ve maaşları ne kadardır?

Gratis Çalışma Şartları

Gratis firması personellerine günlük 8 saat çalışma şartı koymuştur. Belirlenen bu saatin içerisine, gün içerisinde verilen çay ve yemek molaları da dahil edilirken, personellere haftada bir gün izin hakkı tanınmıştır. Personellerine bazı zamanlarda mesai yaptıran firma, resmi tatiller dışında mesai ücreti ödemese de, personelin giriş ve çıkış saatleriyle fazla çalıştığı süre mutlaka denkleştiriliyor. Aynı zamanda firmada 1 yıllık çalışma sürenizi doldurursanız, firmadan yıllık izninizi de talep edebilirsiniz. Fakat unutmayın ki Gratis, Türkiye’nin en büyük kişisel bakım firması olduğu için oldukça yoğundur.

Gratis Maaşları

Gratis firmasında yeni başlayan reyon personelleri ilk başlarda asgari ücret almaktadır. Daha sonra çalışma potansiyeline göre yükselebilen personeller, asgari ücretten %30 daha fazla maaş alabilmektedir. Ayrıca personellerine aylık 300-350 TL civarında yemek ücreti veren firma, bu ücretleri maaşın dışında ticket kartlarına yatırıyor. Bu yemek ücretini istediğiniz lokantada ve alışveriş merkezinde harcayabiliyorsunuz. Gratis mağaza yöneticilerinin 2000 – 2500 TL arasında maaş aldıklarını da belirtelim.

Firmaya iş başvurusunda bulunmak için, herhangi bir Gratis mağazasına giderek mağaza yöneticisiyle görüşebilir, dilerseniz kariyer sitelerini de takip edebilirsiniz.

279 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı

Boyner İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

5 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Ülke istihdamına büyük katkı sağlayan ve Türkiye’nin en büyük giyim perakendecilerinden birisi olan Boyner, neredeyse tüm illerimizde hizmet veriyor. Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde şubelerini açan Boyner, son yıllardan en çabuk gelişen girişim olarak nitelendiriliyor. Bu kadar fazla şubesi olmasına nazaran, yeni personel ihtiyacı da duyan Boyner, bakalım personellerine ne kadar maaş veriyor ve hangi çalışma şartlarını sunuyor?

Boyner Çalışma Şartları

Boyner firmasında günlük çalışma saati 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Kısacası kanunlara göre haftada 45 saatten fazla çalışamayacağınızı belirtelim. Ayrıca belirlenen bu süre diliminin içerisine, çay ve yemek molalarınız da dahil edilmiştir.

Sabahçı ve akşamcı vardiyalarla personel çalıştıran Boyner, hafta sonları yoğun olduğu için personellerine hafta içleri bir günlük izin hakkı tanıyor. Ayrıca firmada 1 yıllık çalışma sürenizi doldurduysanız, 14+2 gün yıllık izin hakkınızı da alabiliyorsunuz.

Boyner Maaşları

 Boyner şubelerinde yeni işe başlayan personeller, ilk başlarda asgari ücret almaktadır. Tabii ki bu ücretin artması da, yıllık deneyiminize ve kademenize bağlıdır. Eğer firmada çok uzun zaman çalışırsanız hem kademenizde yükseliş olur, hem de maaşınızda artışlar görünür. Firma, resmi tatiller dışındaki fazla çalışma sürelerine kesinlikle mesai ödemesi yapmıyor. Eğer yoğunluktan dolayı fazla çalışırsanız, denkleştirmeyle hakkınız alabiliyorsunuz.

Son olarak firmanın yemek masraflarını karşıladığını da belirtebiliriz ve maaşınızın yarısı kadar prim alabileceğinizi de söyleyebiliriz. Genel olarak satışlarda destekçi olursanız, maaşınızın yarısı kadar prim alma hakkını elde edebilirsiniz. Kısacası firmada Maaş+Prim+Yemek imkanlarıyla güzel bir ortamda çalışabilirsiniz.

Not: Çalıştığınız Boyner şubesi şehir merkezine uzaksa ve mağaza geç kapanıyorsa, servis imkanından faydalanabiliyorsunuz.

693 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı
Toplam 6 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234...Son »