Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Bankalarda Kiralık Kasa Ücretleri Ne Kadar?

2 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Bankalar insan yaşamı amacıyla bu derece mühim bir noktaya gelmeden evvelce şahıslar birikimlerini yastık altında saklamaktaydı. Elbette vakit milenyum zamanını göstermeye başlaması itibariyle, insanların güvenini kazanan bankalardaki kiralık kasalar paralar tutulacağı yeni adres olmuş oldu. Aslında bu hususuyla ayrıntılıca bakıldığında paranın evde saklanmaya çalışılması luzmettiğince büyük bir tehlike arz etmektedir. Zira paranız çalınabilir, kaybolabilir, yanabilir vb. felaketlerle karşı karşıya gelirsiniz. İşte bütün şunları önlemenin en tesirli yolu bankalardaki kiralık kasaları kullanmaktır. Bankadan bankaya kasaların kiralık fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Bankalardaki Kiralık Kasa Fiyatları

Bankalardaki kiralık kasalar genellikle bayanlar doğrulusunda daha çok tercih edilmektedir. Genellikle düğün, nişan, sünnet gibi merasimlerin ardından da yüklü miktarda ele geride bıraktığımız para evde saklanmak yerine bankalardaki kasalar kiralanarak saklanmaktadır. Herhangi bir bankadan kasa kiralamayı düşünüyorsanız bu kapsamda karşınıza üç fazlası banka alternatifi ve bu bankalarda da üç değişik boyutta kasa alternatifi çıkacaktır. Kasanın büyüklüğüne ve bulunduğu bankaya göre fiyatlar da 225TL ile 520TL arasında değişkenlik gösterecektir. Her sene fazlası şeyde zam bulunduğu gibi bu kasa fiyatlarında da zam olabilmektedir. Burada anlatılan fiyat ve ücretler 2016 senesinde geçerli olacak ücretlerdir. Kiralanacak kasalar amacıyla ödenecek senelik rakamın haricinde bir de depozito ödemesi yapılması lüzmetmektedir. Ödenen bu depozito sözleşmenin sona ermesiyle birlikte tarafınıza iade edilmektedir.

 • Akbank:
  Depozito tutarı: 200TL,
  Küçük Boy Kasa: 325TL,
  Orta Boy Kasa: 380TL,
  Büyük Boy Kasa: 490TL
 • Denizbank:
  Depozito tutarı: 150TL,
  Küçük Boy Kasa: 275TL,
  Orta Boy Kasa: 325TL,
  Büyük Boy Kasa: 375TL
 • Finansbank:
  Depozito tutarı: 200-300TL arasında değişkenlik göstermekte,
  Küçük Boy Kasa: 300TL,
  Orta Boy Kasa: 350TL,
  Büyük Boy Kasa: 450TL
 • Garanti Bankası:
  Depozito tutarı: Kasa tutarı ne kadarsa o miktarda,
  Küçük Boy Kasa: 350TL,
  Orta Boy Kasa: 390TL,
  Büyük Boy Kasa: 490TL
 • HSBC:
  Depozito tutarı: 400TL,
  Küçük Boy Kasa: 300TL,
  Orta Boy Kasa: 350TL,
  Büyük Boy Kasa: 475TL
 • INGBank:
  Depozito tutarı:75 ile 350TL arasında bir fiyata tekabül etmektedir,
  Küçük Boy Kasa: 225TL,
  Orta Boy Kasa: 275TL,
  Büyük Boy Kasa: 325TL
 • İş Bankası:
  Depozito tutarı:215TL,
  Küçük Boy Kasa: 315TL,
  Orta Boy Kasa: 370TL,
  Büyük Boy Kasa: 520TL
 • Şekerbank:
  Depozito tutarı:150 ile 300TL arasında,
  Küçük Boy Kasa: 250TL,
  Orta Boy Kasa: 300TL,
  Büyük Boy Kasa: 400TL
 • Vakıflar Bankası:
  Depozito tutarı:275TL,
  Küçük Boy Kasa: 275TL,
  Orta Boy Kasa: 350TL,
  Büyük Boy Kasa: 475TL
 • Yapı Kredi Bankası:
  Depozito tutarı:225TL,
  Küçük Boy Kasa: 225TL,
  Orta Boy Kasa: 300TL,
  Büyük Boy Kasa: 400TL
 • Ziraat Bankası:
  Depozito tutarı: Kasa miktarı kadar,
  Küçük Boy Kasa: 250TL,
  Orta Boy Kasa: 325TL,
  Büyük Boy Kasa: 400TL
92 kez okundu.
Yorum Yok :(

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

2 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Tüm döviz alım ve satım işlemlerini gerçekleştirdiğimiz döviz büroları, sıklıkla ziyaret ettiğimiz alanlardan biridir. Döviz değerlerinin anlık dalgalanması ile birlikte çeşitli iniş çıkışlar olabiliyor ve bürolardaki param birim değerleri de anlık olarak değişiyor. Tabii ki dövizi olan insanlarımız, bu durumu çok sıkı takip ederek, istedikleri değerleri yakaladıklarında döviz bürolarına giderek işlemlerini halledebiliyorlar. Peki döviz bürolarının çalışma saatleri ve mesai saatleri nasıldır?

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Ülke genelindeki tüm döviz büroları, sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamaktadır. Kapanış saatleri ise 18:00 ile 19:00 saatleri arasında değişebiliyor. Bu durum, tamamen döviz bürolarına bakan personeller tarafından değişkenlik gösterse de, kapanma saatleri kesinlikle 19:00’ı geçmiyor.

Döviz büroları, genel olarak Cumartesi günleri hizmet verse de, birçok şube Pazar günleri hizmet vermemektedir. Hizmet veren döviz bürolarına da çok az rastlayabiliyoruz. Ayrıca dini bayramların arefe günlerinde açık olan bürolar, bayramların ilk 2 günü de hizmet vermemektedir.

Döviz büroları resmi tatillerde açık mı sorusuna cevap verecek olursak da, resmi tatil günlerinde döviz bürolarının açık olduğunu ve kesintisiz hizmet sağladığını söyleyebiliriz.

Son olarak belirtelim ki, havalimanı bünyesinde çalışan döviz büroları 24 saat boyunca açık tutulmaktadır. Lakin burada yapacağınız işlemlerden ek ücret talep edilebiliyor. Ayrıca döviz bürolarında öğle tatili yoktur ve bürolar hizmet saatleri içerisinde kesintisiz hizmet sağlamaktadır.

486 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı

BİM Maaşları, Çalışma Şartları ve İş Başvurusu

3 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Ülkemizde son zamanlarda şubelerini genişleten ve piyasaya en uygun fiyattan ürünlerini satan BİM, büyük bir market zinciri haline geldi. Perakende zinciri olan BİM, yeni şubelerini açmasıyla beraber hem part time, hem de normal personel arayışı içerisine girdi. Peki Bim firması, personellerine ne gibi şartlar sağlıyor ve ne kadar maaş ödüyor?

 

BİM Çalışma Şartları

BİM firmasında günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Gün içerisinde verilecek olan çay ve yemek molaları bu sürece dahil edilirken, personele haftada bir gün izin hakkı tanınmaktadır. Ayrıca 1 yıllık çalışma süresini dolduran tüm personeller, 14+2 gün yıllık izin haklarını talep edebilirler. Son olarak belirtelim ki, mağazada resmi tatiller dışında fazla çalışırsanız herhangi bir mesai ödemesi alamazsınız. Fakat mağaza yoğunluğundan dolayı fazla çalışmanız gerekirse de, firma mutlaka size denkleştirme yapacaktır.

BİM Maaşları

BİM firmasının çalışma şartlarıyla maaşlarını denkleştirdiğimiz zaman, maaşların gerçekten de çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Mağazada çalışan Mağaza Sorumlusu 2.250 – 2.750 TL arasında maaş almaktadır. Mağaza Sorumlusu Yardımcıları ise 2.000 – 2.500 TL arasında maaş alırken, normal personeller ise 1.700 – 1.900 TL arasında maaş almaktadır.

BİM İş Başvurusu

BİM firmasına iş başvurusunda bulunmak için, size yakın bir şubeye giderek mağaza sorumlusu ile konuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra iş ilanlarına bakabilir, diğer kariyer sitelerine de göz gezdirebilirsiniz.

190 kez okundu.
Yorum Yok :(

KFC İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

3 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Dünyanın en büyük ikinci gıda perakendecilerinden olan KFC, 20.000’den fazla şubesiyle bizim ülkemizde de başarılı bir konum elde etti. Kısa zamanda parlayan ve ülkemizin istihdam oranına da doğrudan katkı sağlayan KFC, yeni açacağı şubeler için de personel arayışı içerisinde diyebiliriz. Peki KFC firması personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

KFC Çalışma Şartları

KFC firmasında personellerin günlük çalışma süresi azami olarak 8 saat belirlenmiştir. Belirlenen bu sürecin içerisine yemek ve çay molaları da dahil edilmişken, personellere haftada bir gün izin hakkı da tanınmıştır. Ayrıca KFC, firmasında 1 yıl çalışan personellerine 14+2 gün olan yıllık izni de vermektedir.

Son olarak firmanın, haftalık değişen vardiyalarla çalıştığını hatırlatabiliriz.

KFC Maaşları

KFC firmasında maaşlar, tamamen rütbeyle alakalıdır. Rütbeden rütbeye maaş yükselmektedir ve çalıştığınız süre boyunca sınavları aşarsanız, rütbenizde de doğrudan yükseliş izlenir. Peki nedir bu rütbeler?

Ekip Üyesi: Ekip üyeleri, ilk işe başlayan personelledir. Maaşları ise asgari ücretten yaklaşık %10 daha fazladır.

Expert(Servis Uzmanı): Expert rütbesine yükselebilmek için firmada 3 ay çalışmalısınız. 3 aylık zaman diliminin ardından yiyecek yapımı konusunda ve gramajlar konusunda 100 soruluk sınava girmelisiniz. Bu sınavdan 80 net bırakırsanız Expert olabilir, maaşınızda %5 artış sağlayabilirsiniz.

Servis Supervisor: Bu rütbeyi, firmada 6 aylık sürenizi doldurduktan sonra alabilirsiniz. Eğer Supervisor olursanız sadece restoranı ve personelleri kontrol edersiniz. Ayrıca maaşınızda da %25 oranında artış görülür.

Vardiya Müdürü: Firma bünyesinde 1 yıl çalıştıktan sonra vardiya müdürü olmak için sınava girebilirsiniz. Vardiya müdürü olursanız vardiyaları kontrol edersiniz ve düzenlersiniz. Aynı zamanda maaşınızda %80 oranında artış görülür.

KFC firmasına iş başvurusu yapmak için yanınızda mutlaka Kimlik Fotokopisi, İkametgah Bilgileri, 4 Vesikalık Resim, Öğrenci Belgesi, Sağlık Raporu ve Sabıka Kaydı gibi belgeleri bulundurmalısınız. Bu belgeler sayesinde kısa sürede iş başvurusu yapabilirsiniz.

178 kez okundu.
Yorum Yok :(

Popüler Doğu Ekspres’in Bilet Fiyatları

4 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Son dönemlerin meşhur taşımacısı Doğu Ekspres, maalesef her seferinde tıklım tıklım oluyor. Tabii ki bu durum firma için iyi olsa da, bilet bulamayan vatandaşlarımız yapacakları gezinti planları suya düşünce moralsiz kalıyorlar. Doğu Ekspresi’nde yolculuk yapma niyetiniz varsa kesinlikle biletinizi bir hafta öncesinden almalısınız. Genellikle gece yarısından sonra tükenen biletler, ortamın ne kadar yoğun olduğunu da bizlere göstermektedir.

Ayrıca satılan biletlerin tümünü de turizm firmaları topluyor diyebiliriz. Bunun nedeni ise, firmanın biletleri ucuzdan alarak pahalıya satmasından kaynaklanıyor. Dediğimiz gibi biletleri turizm şirketlerine kaptırmadan bir hafta öncesinden almalısınız. Ayrıca şimdi de, 2018 yılının Doğu Ekspres bilet fiyatlarını inceleyeceğiz.

Öncelikle Doğu Ekspres’te 3 çeşit yolculuk şeklinin olduğunu belirtelim. Bunlardan birincisi Pulman, ikincisi Örtülü Kuşetli ve üçüncüsü ise Yataklı Vagon’dur. Peki bu seyahat şekillerinin fiyatları nasıldır?

Pulman Fiyatları

Tam Bilet: 46 TL

Öğrenci Bileti: 36.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 36.50 TL

65 Yaş ve Üstü İçin Bilet: 23.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 23.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 36.50 TL

Örtülü Kuşetli Fiyatları

Tam Bilet: 61 TL

Öğrenci Bileti: 51.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 38.50 TL

65 Yaş ve Üstü İçin Bilet: 38.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 38.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 51.50 TL

Yataklı Vagon Fiyatları

Tam Bilet: 96 TL

Öğrenci Bileti: 86.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 86.50 TL

65 Yaş ve Üzeri İçin Bilet: 73.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 73.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 86.50 TL

Tek Kişilik

Tam Bilet: 116 TL

Öğrenci veya Öğrenciler: 106.50 TL

60 – 64 Yaş Arası İnsanlar: 106.50 TL

65 Yaş ve Üstü Fiyatlar: 93.50 TL

7 – 12 Yaş Arasındaki Çocuklar: 93.50 TL

Öğretmenler veya Basın Mensupları: 106.50 TL

Doğu Ekspresi 2018 güncel fiyatları yukarıda sıraladığımız gibidir. Dediğimiz gibi biletlerinizi kesinlikle bir hafta öncesinden internet üzerinden almalısınız. Aksi taktirde turizm şirketlerinden daha pahalıya alma durumu ortaya çıkabilir.

102 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı
Toplam 5 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234...Son »