Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

UBER ile Para Kazanmak – UBER Ne Kadar Kazandırıyor?

4 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Ulaşım ve uygulama sistemlerinden birisi olan UBER, 2009 yılının Mart ayında ilk olarak Kaliforniya eyaletinde ortaya çıkmıştır. Günümüzde bile 633 kentte kullanılan bu ulaşım sistemi, daha da yayılarak mevcut konumda bulunan taksicilik sistemini de tamamen değiştirmiştir. İlk çıktığı anda pek fazla önemsenmeyen bu sistem, daha sonra beklenmedik şekilde gelişmiş ve İstanbul’da da başarılı bir hizmet vermeye başlamıştır.

UBER İle Para Kazanabilir Miyim?

UBER, ülkemizde de faaliyet göstermeye başladığından beri, para kazanma durumu akıllarda soru işareti olarak kalmış durumda. Peki UBER ile para kazanabilir miyiz? UBER ile para kazanmaya başlamadan önce bir araç bulmalısınız. Bu araç, lüks bir yapıda olmalı ve 9+1 oranında kapasiteye sahip olmalı. Eğer böyle bir aracınız varsa ve UBER üzerinden para kazanmak istiyorsanız bazı belgeler edinmeniz gerekiyor. İşte o belgeler:

 • 18 Yaşında Olmalısınız.
 • En az 3 yıllık ehliyetiniz olmalı.
 • Sabıka kaydının temiz olması.
 • Sağlık raporu

Elinizdeki belgeler ile beraber UBER’e başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz yaklaşık 2 ay incelendikten sonra ya onay alacaktır, ya da ret cevabı gelecektir. Onay alabilirseniz, UBER şoförü olarak işinize başlayabilirsiniz.

Kendi Aracınız Varsa İstenecek Araç Belgeleri

 • D2 Belgesi
 • Güzergah ve Yolu Gösteren Belge
 • Araç Ruhsatı
 • Şirket İçin Açılış Belgesi
 • Aracın Sigorta Belgesi

Özel Lisansa Sahip Olan Araçlar Hangileridir?

UBER şoförü olacağınız zaman eğer kendi aracınız yoksa, özel lisanslı araçlara sahip olarak gelirinizi daha da fazla arttırabilirsiniz. Özel lisanslı araçlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Otomatik Kapılı Minivan
 • Mercedes Vito
 • Mercedes Viano
 • Ford Tourneo Custom
 • Volkswagen Transporter
 • Volkswagen Caravelle

UBER Ne Kadar Kazandırır?

UBER şoförlüğü yapacaksanız, kazanacağınız paranın herhangi bir sınırı olmadığını söyleyebiliriz. Kazandığınız ücretin %25 dilimi UBER firmasına kalırken, %75 dilimine siz sahip olursunuz. Örneğin 100 TL’lik bir mesafe taşıması yaptıysanız, bu seferden 75 TL kazanabilirsiniz. Eğer gününüz yoğun olursa, gün sonunda daha yüksek kazançlar da elde edebilirsiniz.

UBER Güvenilir Mi?

Yıllardan beri ulaşım alanında hizmet veren UBER, bu zamana kadar güven sarsacak bir potansiyel taşımamıştır. Ayrıca hem müşterinin, hem de araç şoförünün korunması amacıyla bütün amaçlar GPS aracılığıyla takip altına alınır. Eğer taşıdığınız bir müşteriyle sorun yaşadıysanız, UBER sistemi üzerinden müşteriye 1 yıldız bile verebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra aynı müşteriyle kesinlikle eşleşemezsiniz. Ayrıca müşteri bilgileri UBER tarafından doğrulansa bile, tüm bilgiler gizli tutulmaktadır.

Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri Nasıl Ödeniyor?

Bazı yolcuları taşırken yolunuz karşı tarafa, havalimanına veya giriş ücreti olan bir tarafa düşebilir. Bunun için de aracınıza geçiş ücreti yansıtılır. Eğer aracınızda geçiş kartı bulundurursanız, bu noktalardan vakit kaybetmenden geçebilirsiniz. Bu ödeme yolculara ait olduğu için, ödeme vaktinde hesabınıza iade yapılır.

Hangi Günler Ödeme Alabilirsiniz?

UBER, ödemeleri Pazartesi 04:00 ile haftaya Pazartesi 3:59 arasında yapmaktadır. Bu süreçteki taşıdığınız yolcuların ücreti, iadeler ve diğer ödemeler doğrudan banka hesabınıza iletilir.

UBER’de Kiralık Araçla Çalışabilir Miyim?

UBER firmasının araç kiralama noktaları bulunmaktadır. Bu noktalar anlaşmalıdır ve çalışabilecek potansiyele sahip araç varsa, kiralık araçla da çalışabilirsiniz.

Yolculuklarda Bahşiş Ücreti Dahil Mi?

Yolculukların sonucunda müşteriden aldığınız parada, herhangi bir bahşiş yüzdesi bulunmamaktadır. Eşit bir paylaşım olduğu için, ücret sadece taşıma ücretidir. Eğer müşteri, yolculuk sonunda size bahşiş teklif ederse, teklifi kabul etmek veya reddetmek tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır.

2.712 kez okundu.
5 Yorum Yapıldı

Gimsa Çalışma Saatleri – Mesai Saatleri – Açılış, Kapanış Saati

4 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Ankara’da yerini alan ve Ankara’nın Batıkent, Fatih, Sincan ve Elvankent ilçelerinde bulunan Gimsa, büyük bir marketler zinciridir. Vatandaşların alışveriş konusunda daima ilk tercihi olan Gimsa, şubelerini daha da genişletmek ve Ankara’da daha fazla büyüyebilmek adına elinden gelenin fazlasını yapıyor. Haliyle vatandaşların ilk tercihi olan Gimsa’nın açılış ve kapanış saatleri de merak ediliyor. Peki bakalım Gimsa, saat kaçta açılıyor ve saat kaçta kapanıyor?

Gimsa Çalışma Saatleri

Gimsa Marketler, tüm şubeleriyle beraber haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Sabah saat 10:00’da açılan Gimsa, akşam saat 21:45’te kapanmaktadır.

Gimsa Saat Kaçta Açılıyor?

Haftanın 7 günü hizmet veren Gimsa, her sabah saat 10:00’da açılmaktadır.

Gimsa Saat Kaçta Kapanıyor?

Gimsa akşam saat 21:45’te kapanmaktadır.

Gimsa Hafta Sonu Açık Mı?

Gimsa, sadece hafta içi günlerinde değil hafta sonları da açıktır. Gimsa Marketler zinciri, haftanın 7 günü halka hizmet vermektedir.

Gimsa Bayramda Açık Mı / Çalışıyor Mu?

Gimsa, Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı gibi dini bayramlarda kapalıdır ve çalışmamaktadır. Bunun dışında 1 Ocak, 30 Ağustos, 29 Ekim, 15 Temmuz, 1 Mayıs ve diğer resmi tatil günlerinde, Gimsa market aynı açılış ve kapanış saatiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Ankara merkezli olarak kurulan ve şubelerini arttırmaya devam eden Gimsa, yukarıdaki bilgilerde yazıldığı gibi hizmet vermektedir. Bilgileri dikkate alarak, şubelere uğrayarak alışverişinizi yapabilirsiniz.

5.932 kez okundu.
Yorum Yok :(

Ankagross Market Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

4 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Altunbilek ailesi tarafından yıllar önce faaliyete sokulan ve günümüzde hala faaliyet içerisinde olan Ankagross Market, Türkiye genelinde bulunan marketler zinciridir. Bünyesinde tüm ürünleri barındıran ve zaman zaman ‘’Çok al az öde’’ adı altında kampanyalar oluşturan Ankagross Marketler, en çok tercih edilen firmalardan birisidir. Özellikle markete giderek alışveriş yapmak isteyen insanlarımız, kimi zaman marketi kapalı bulabiliyorlar. Bu durumu yaşamamak için de Ankagross Market şubelerinin, saat kaçta kapandığını ve saat kaçta açıldığını bilmemiz gerekiyor. Peki bakalım Ankagross Market şubeleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

Ankagross Market Çalışma Saatleri

Çayyolu ve Eryaman gibi yerlerde özellikle birçok şubesi bulunan Ankagross Market’in çalışma saatlerine baktığımız zaman, market şubelerinin sabah saat 09:00’da faaliyete başladığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra marketler zincirinin akşam kapanış saati de 21:00 olarak belirlenmiştir. Kısacası Ankagross Market şubeleri, gün içerisinde 12 saat boyunca halka hizmet vermektedir.

Ankagross Sabah Saat Kaçta Açılıyor?

Ankagross Market şubeleri, sabah saat 09:00’dan itibaren hizmet vermeye başlamaktadır.

Ankagross Akşam Saat Kaçta Kapanıyor?

Sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlayan Ankagross Market şubeleri, günde 12 saat hizmet vermektedir. Marketin akşam kapanış saati 21:00 olarak belirlenmiştir.

Ankagross Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu?

Ankagross Market şubeleri, yalnızca hafta içi günleri açık değildir. Marketin şubelerine Cumartesi ve Pazar günleri de aynı saatlerde gidip alışveriş yapabilirsiniz.

Ankagross Bayramda Açık Mı / Kapalı Mı?

Ankagross Market şubeleri Ramazan ve Kurban Bayramı gibi dini bayram günlerinde kapalıdır. Bunun yanı sıra 23 Nisan, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde, Ankagross mağazaları açıktır.

Yukarıdaki bilgilere dayanarak, marketin açılış ve kapanış saatlerine dikkat ederek, şubelere uğrayıp alışverişinizi yapabilirsiniz.

2.540 kez okundu.
Yorum Yok :(

Bankalarda Kiralık Kasa Ücretleri Ne Kadar?

4 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Bankalar insan yaşamı amacıyla bu derece mühim bir noktaya gelmeden evvelce şahıslar birikimlerini yastık altında saklamaktaydı. Elbette vakit milenyum zamanını göstermeye başlaması itibariyle, insanların güvenini kazanan bankalardaki kiralık kasalar paralar tutulacağı yeni adres olmuş oldu. Aslında bu hususuyla ayrıntılıca bakıldığında paranın evde saklanmaya çalışılması luzmettiğince büyük bir tehlike arz etmektedir. Zira paranız çalınabilir, kaybolabilir, yanabilir vb. felaketlerle karşı karşıya gelirsiniz. İşte bütün şunları önlemenin en tesirli yolu bankalardaki kiralık kasaları kullanmaktır. Bankadan bankaya kasaların kiralık fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Bankalardaki Kiralık Kasa Fiyatları

Bankalardaki kiralık kasalar genellikle bayanlar doğrulusunda daha çok tercih edilmektedir. Genellikle düğün, nişan, sünnet gibi merasimlerin ardından da yüklü miktarda ele geride bıraktığımız para evde saklanmak yerine bankalardaki kasalar kiralanarak saklanmaktadır. Herhangi bir bankadan kasa kiralamayı düşünüyorsanız bu kapsamda karşınıza üç fazlası banka alternatifi ve bu bankalarda da üç değişik boyutta kasa alternatifi çıkacaktır. Kasanın büyüklüğüne ve bulunduğu bankaya göre fiyatlar da 225TL ile 520TL arasında değişkenlik gösterecektir. Her sene fazlası şeyde zam bulunduğu gibi bu kasa fiyatlarında da zam olabilmektedir. Burada anlatılan fiyat ve ücretler 2016 senesinde geçerli olacak ücretlerdir. Kiralanacak kasalar amacıyla ödenecek senelik rakamın haricinde bir de depozito ödemesi yapılması lüzmetmektedir. Ödenen bu depozito sözleşmenin sona ermesiyle birlikte tarafınıza iade edilmektedir.

 • Akbank:
  Depozito tutarı: 200TL,
  Küçük Boy Kasa: 325TL,
  Orta Boy Kasa: 380TL,
  Büyük Boy Kasa: 490TL
 • Denizbank:
  Depozito tutarı: 150TL,
  Küçük Boy Kasa: 275TL,
  Orta Boy Kasa: 325TL,
  Büyük Boy Kasa: 375TL
 • Finansbank:
  Depozito tutarı: 200-300TL arasında değişkenlik göstermekte,
  Küçük Boy Kasa: 300TL,
  Orta Boy Kasa: 350TL,
  Büyük Boy Kasa: 450TL
 • Garanti Bankası:
  Depozito tutarı: Kasa tutarı ne kadarsa o miktarda,
  Küçük Boy Kasa: 350TL,
  Orta Boy Kasa: 390TL,
  Büyük Boy Kasa: 490TL
 • HSBC:
  Depozito tutarı: 400TL,
  Küçük Boy Kasa: 300TL,
  Orta Boy Kasa: 350TL,
  Büyük Boy Kasa: 475TL
 • INGBank:
  Depozito tutarı:75 ile 350TL arasında bir fiyata tekabül etmektedir,
  Küçük Boy Kasa: 225TL,
  Orta Boy Kasa: 275TL,
  Büyük Boy Kasa: 325TL
 • İş Bankası:
  Depozito tutarı:215TL,
  Küçük Boy Kasa: 315TL,
  Orta Boy Kasa: 370TL,
  Büyük Boy Kasa: 520TL
 • Şekerbank:
  Depozito tutarı:150 ile 300TL arasında,
  Küçük Boy Kasa: 250TL,
  Orta Boy Kasa: 300TL,
  Büyük Boy Kasa: 400TL
 • Vakıflar Bankası:
  Depozito tutarı:275TL,
  Küçük Boy Kasa: 275TL,
  Orta Boy Kasa: 350TL,
  Büyük Boy Kasa: 475TL
 • Yapı Kredi Bankası:
  Depozito tutarı:225TL,
  Küçük Boy Kasa: 225TL,
  Orta Boy Kasa: 300TL,
  Büyük Boy Kasa: 400TL
 • Ziraat Bankası:
  Depozito tutarı: Kasa miktarı kadar,
  Küçük Boy Kasa: 250TL,
  Orta Boy Kasa: 325TL,
  Büyük Boy Kasa: 400TL
1.379 kez okundu.
3 Yorum Yapıldı

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

4 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Tüm döviz alım ve satım işlemlerini gerçekleştirdiğimiz döviz büroları, sıklıkla ziyaret ettiğimiz alanlardan biridir. Döviz değerlerinin anlık dalgalanması ile birlikte çeşitli iniş çıkışlar olabiliyor ve bürolardaki param birim değerleri de anlık olarak değişiyor. Tabii ki dövizi olan insanlarımız, bu durumu çok sıkı takip ederek, istedikleri değerleri yakaladıklarında döviz bürolarına giderek işlemlerini halledebiliyorlar. Peki döviz bürolarının çalışma saatleri ve mesai saatleri nasıldır?

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Ülke genelindeki tüm döviz büroları, sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamaktadır. Kapanış saatleri ise 18:00 ile 19:00 saatleri arasında değişebiliyor. Bu durum, tamamen döviz bürolarına bakan personeller tarafından değişkenlik gösterse de, kapanma saatleri kesinlikle 19:00’ı geçmiyor.

Döviz büroları, genel olarak Cumartesi günleri hizmet verse de, birçok şube Pazar günleri hizmet vermemektedir. Hizmet veren döviz bürolarına da çok az rastlayabiliyoruz. Ayrıca dini bayramların arefe günlerinde açık olan bürolar, bayramların ilk 2 günü de hizmet vermemektedir.

Döviz büroları resmi tatillerde açık mı sorusuna cevap verecek olursak da, resmi tatil günlerinde döviz bürolarının açık olduğunu ve kesintisiz hizmet sağladığını söyleyebiliriz.

Son olarak belirtelim ki, havalimanı bünyesinde çalışan döviz büroları 24 saat boyunca açık tutulmaktadır. Lakin burada yapacağınız işlemlerden ek ücret talep edilebiliyor. Ayrıca döviz bürolarında öğle tatili yoktur ve bürolar hizmet saatleri içerisinde kesintisiz hizmet sağlamaktadır.

11.727 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı