Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

6 gün önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Tüm döviz alım ve satım işlemlerini gerçekleştirdiğimiz döviz büroları, sıklıkla ziyaret ettiğimiz alanlardan biridir. Döviz değerlerinin anlık dalgalanması ile birlikte çeşitli iniş çıkışlar olabiliyor ve bürolardaki param birim değerleri de anlık olarak değişiyor. Tabii ki dövizi olan insanlarımız, bu durumu çok sıkı takip ederek, istedikleri değerleri yakaladıklarında döviz bürolarına giderek işlemlerini halledebiliyorlar. Peki döviz bürolarının çalışma saatleri ve mesai saatleri nasıldır?

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Ülke genelindeki tüm döviz büroları, sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamaktadır. Kapanış saatleri ise 18:00 ile 19:00 saatleri arasında değişebiliyor. Bu durum, tamamen döviz bürolarına bakan personeller tarafından değişkenlik gösterse de, kapanma saatleri kesinlikle 19:00’ı geçmiyor.

Döviz büroları, genel olarak Cumartesi günleri hizmet verse de, birçok şube Pazar günleri hizmet vermemektedir. Hizmet veren döviz bürolarına da çok az rastlayabiliyoruz. Ayrıca dini bayramların arefe günlerinde açık olan bürolar, bayramların ilk 2 günü de hizmet vermemektedir.

Döviz büroları resmi tatillerde açık mı sorusuna cevap verecek olursak da, resmi tatil günlerinde döviz bürolarının açık olduğunu ve kesintisiz hizmet sağladığını söyleyebiliriz.

Son olarak belirtelim ki, havalimanı bünyesinde çalışan döviz büroları 24 saat boyunca açık tutulmaktadır. Lakin burada yapacağınız işlemlerden ek ücret talep edilebiliyor. Ayrıca döviz bürolarında öğle tatili yoktur ve bürolar hizmet saatleri içerisinde kesintisiz hizmet sağlamaktadır.

34 kez okundu.
Yorum Yok :(

BİM Maaşları, Çalışma Şartları ve İş Başvurusu

4 hafta önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Ülkemizde son zamanlarda şubelerini genişleten ve piyasaya en uygun fiyattan ürünlerini satan BİM, büyük bir market zinciri haline geldi. Perakende zinciri olan BİM, yeni şubelerini açmasıyla beraber hem part time, hem de normal personel arayışı içerisine girdi. Peki Bim firması, personellerine ne gibi şartlar sağlıyor ve ne kadar maaş ödüyor?

 

BİM Çalışma Şartları

BİM firmasında günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Gün içerisinde verilecek olan çay ve yemek molaları bu sürece dahil edilirken, personele haftada bir gün izin hakkı tanınmaktadır. Ayrıca 1 yıllık çalışma süresini dolduran tüm personeller, 14+2 gün yıllık izin haklarını talep edebilirler. Son olarak belirtelim ki, mağazada resmi tatiller dışında fazla çalışırsanız herhangi bir mesai ödemesi alamazsınız. Fakat mağaza yoğunluğundan dolayı fazla çalışmanız gerekirse de, firma mutlaka size denkleştirme yapacaktır.

BİM Maaşları

BİM firmasının çalışma şartlarıyla maaşlarını denkleştirdiğimiz zaman, maaşların gerçekten de çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Mağazada çalışan Mağaza Sorumlusu 2.250 – 2.750 TL arasında maaş almaktadır. Mağaza Sorumlusu Yardımcıları ise 2.000 – 2.500 TL arasında maaş alırken, normal personeller ise 1.700 – 1.900 TL arasında maaş almaktadır.

BİM İş Başvurusu

BİM firmasına iş başvurusunda bulunmak için, size yakın bir şubeye giderek mağaza sorumlusu ile konuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra iş ilanlarına bakabilir, diğer kariyer sitelerine de göz gezdirebilirsiniz.

85 kez okundu.
Yorum Yok :(

KFC İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

2 ay önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Dünyanın en büyük ikinci gıda perakendecilerinden olan KFC, 20.000’den fazla şubesiyle bizim ülkemizde de başarılı bir konum elde etti. Kısa zamanda parlayan ve ülkemizin istihdam oranına da doğrudan katkı sağlayan KFC, yeni açacağı şubeler için de personel arayışı içerisinde diyebiliriz. Peki KFC firması personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

KFC Çalışma Şartları

KFC firmasında personellerin günlük çalışma süresi azami olarak 8 saat belirlenmiştir. Belirlenen bu sürecin içerisine yemek ve çay molaları da dahil edilmişken, personellere haftada bir gün izin hakkı da tanınmıştır. Ayrıca KFC, firmasında 1 yıl çalışan personellerine 14+2 gün olan yıllık izni de vermektedir.

Son olarak firmanın, haftalık değişen vardiyalarla çalıştığını hatırlatabiliriz.

KFC Maaşları

KFC firmasında maaşlar, tamamen rütbeyle alakalıdır. Rütbeden rütbeye maaş yükselmektedir ve çalıştığınız süre boyunca sınavları aşarsanız, rütbenizde de doğrudan yükseliş izlenir. Peki nedir bu rütbeler?

Ekip Üyesi: Ekip üyeleri, ilk işe başlayan personelledir. Maaşları ise asgari ücretten yaklaşık %10 daha fazladır.

Expert(Servis Uzmanı): Expert rütbesine yükselebilmek için firmada 3 ay çalışmalısınız. 3 aylık zaman diliminin ardından yiyecek yapımı konusunda ve gramajlar konusunda 100 soruluk sınava girmelisiniz. Bu sınavdan 80 net bırakırsanız Expert olabilir, maaşınızda %5 artış sağlayabilirsiniz.

Servis Supervisor: Bu rütbeyi, firmada 6 aylık sürenizi doldurduktan sonra alabilirsiniz. Eğer Supervisor olursanız sadece restoranı ve personelleri kontrol edersiniz. Ayrıca maaşınızda da %25 oranında artış görülür.

Vardiya Müdürü: Firma bünyesinde 1 yıl çalıştıktan sonra vardiya müdürü olmak için sınava girebilirsiniz. Vardiya müdürü olursanız vardiyaları kontrol edersiniz ve düzenlersiniz. Aynı zamanda maaşınızda %80 oranında artış görülür.

KFC firmasına iş başvurusu yapmak için yanınızda mutlaka Kimlik Fotokopisi, İkametgah Bilgileri, 4 Vesikalık Resim, Öğrenci Belgesi, Sağlık Raporu ve Sabıka Kaydı gibi belgeleri bulundurmalısınız. Bu belgeler sayesinde kısa sürede iş başvurusu yapabilirsiniz.

82 kez okundu.
Yorum Yok :(

Popüler Doğu Ekspres’in Bilet Fiyatları

2 ay önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Son dönemlerin meşhur taşımacısı Doğu Ekspres, maalesef her seferinde tıklım tıklım oluyor. Tabii ki bu durum firma için iyi olsa da, bilet bulamayan vatandaşlarımız yapacakları gezinti planları suya düşünce moralsiz kalıyorlar. Doğu Ekspresi’nde yolculuk yapma niyetiniz varsa kesinlikle biletinizi bir hafta öncesinden almalısınız. Genellikle gece yarısından sonra tükenen biletler, ortamın ne kadar yoğun olduğunu da bizlere göstermektedir.

Ayrıca satılan biletlerin tümünü de turizm firmaları topluyor diyebiliriz. Bunun nedeni ise, firmanın biletleri ucuzdan alarak pahalıya satmasından kaynaklanıyor. Dediğimiz gibi biletleri turizm şirketlerine kaptırmadan bir hafta öncesinden almalısınız. Ayrıca şimdi de, 2018 yılının Doğu Ekspres bilet fiyatlarını inceleyeceğiz.

Öncelikle Doğu Ekspres’te 3 çeşit yolculuk şeklinin olduğunu belirtelim. Bunlardan birincisi Pulman, ikincisi Örtülü Kuşetli ve üçüncüsü ise Yataklı Vagon’dur. Peki bu seyahat şekillerinin fiyatları nasıldır?

Pulman Fiyatları

Tam Bilet: 46 TL

Öğrenci Bileti: 36.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 36.50 TL

65 Yaş ve Üstü İçin Bilet: 23.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 23.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 36.50 TL

Örtülü Kuşetli Fiyatları

Tam Bilet: 61 TL

Öğrenci Bileti: 51.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 38.50 TL

65 Yaş ve Üstü İçin Bilet: 38.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 38.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 51.50 TL

Yataklı Vagon Fiyatları

Tam Bilet: 96 TL

Öğrenci Bileti: 86.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 86.50 TL

65 Yaş ve Üzeri İçin Bilet: 73.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 73.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 86.50 TL

Tek Kişilik

Tam Bilet: 116 TL

Öğrenci veya Öğrenciler: 106.50 TL

60 – 64 Yaş Arası İnsanlar: 106.50 TL

65 Yaş ve Üstü Fiyatlar: 93.50 TL

7 – 12 Yaş Arasındaki Çocuklar: 93.50 TL

Öğretmenler veya Basın Mensupları: 106.50 TL

Doğu Ekspresi 2018 güncel fiyatları yukarıda sıraladığımız gibidir. Dediğimiz gibi biletlerinizi kesinlikle bir hafta öncesinden internet üzerinden almalısınız. Aksi taktirde turizm şirketlerinden daha pahalıya alma durumu ortaya çıkabilir.

70 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

3 ay önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Uzun zamandan beri meşhur olan Doğu Ekspresi, özellikle şu sıralar turizm firmalarının ve öğrencilerin hedefinde diyebiliriz. Doğu Ekspres’i tercih ederek onlarca şehir gezen öğrenciler ve bu biletleri çok önceden alan turizm şirketleri nedeniyle, bazılarımız bilet bulamayabiliyor. Turizm firmaları biraz daha hızlı davrandıkları için biletleri erkenden toplayarak, daha pahalı fiyatlara bize sunabiliyorlar. Peki oldukça yoğun zamanlar geçiren Doğu Ekspresi’nden en hızlı şekilde nasıl bilet alabiliriz?

Doğu Ekspresi’nin oldukça yoğun süreçler içerisinde olduğunu biletlerin satış saatlerinden anlayabiliyoruz. Çünkü biletler genellikle 00:00 – 02:00 arasında hızlıca tükeniyor. Özellikle bu süreçler içerisinde turizm firmaları açık gözlülük yaparak, biletlerin hepsini erkenden toplamaya çalışıyor ve kendi bünyelerinde daha pahalı fiyatlara satabiliyorlar.

Biletimizi alarak Doğu Ekspresi ile istediğimiz yere gidebilmek için yapmamız gereken tek şey, biraz aceleci davranmak olacaktır. Öncelikle yolculuk yapmak istediğiniz bölgeyi, 1 hafta öncesinden kararlaştırmalısınız. Çok daha önceden yolculuk planınızı belirlediğiniz için, 1 hafta öncesinde biletinizi çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Fakat turizm firmaları nedeniyle yine de biletinizi alırken aceleci davranmalısınız. Peki en seri şekilde Doğu Ekspresi bileti nasıl alabiliriz?

Doğu Ekspresi biletinizi en hızlı şekilde alabilmek için öncelikle TCDD EYBİS sayfasına giriş yapmalısınız. Açılan sayfada sağ kısma gelerek bilgileri doldurmalı, yolculuk bilgilerinizi net bir şekilde girmeli ve arama butonuna basmalısınız.

Arama butonuna bastıktan kısa süre sonra yolculuğunuza uygun sefer varsa, karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen seferden de kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi kullanmalısınız. Bu sayede küçük bir onay işleminin ardından rahatlıkla biletinizi almış olacaksınız.

Dediğimiz gibi Doğu Ekspresi biletinizi internet üzerinden almak, sizin için çok daha hızlı bir işlem olacaktır. Ayrıca 1 hafta kuralını da göz ardı etmemelisiniz.

40 kez okundu.
Yorum Yok :(
Toplam 5 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234...Son »