Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Popüler Doğu Ekspres’in Bilet Fiyatları

1 gün önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Son dönemlerin meşhur taşımacısı Doğu Ekspres, maalesef her seferinde tıklım tıklım oluyor. Tabii ki bu durum firma için iyi olsa da, bilet bulamayan vatandaşlarımız yapacakları gezinti planları suya düşünce moralsiz kalıyorlar. Doğu Ekspresi’nde yolculuk yapma niyetiniz varsa kesinlikle biletinizi bir hafta öncesinden almalısınız. Genellikle gece yarısından sonra tükenen biletler, ortamın ne kadar yoğun olduğunu da bizlere göstermektedir.

Ayrıca satılan biletlerin tümünü de turizm firmaları topluyor diyebiliriz. Bunun nedeni ise, firmanın biletleri ucuzdan alarak pahalıya satmasından kaynaklanıyor. Dediğimiz gibi biletleri turizm şirketlerine kaptırmadan bir hafta öncesinden almalısınız. Ayrıca şimdi de, 2018 yılının Doğu Ekspres bilet fiyatlarını inceleyeceğiz.

Öncelikle Doğu Ekspres’te 3 çeşit yolculuk şeklinin olduğunu belirtelim. Bunlardan birincisi Pulman, ikincisi Örtülü Kuşetli ve üçüncüsü ise Yataklı Vagon’dur. Peki bu seyahat şekillerinin fiyatları nasıldır?

Pulman Fiyatları

Tam Bilet: 46 TL

Öğrenci Bileti: 36.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 36.50 TL

65 Yaş ve Üstü İçin Bilet: 23.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 23.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 36.50 TL

Örtülü Kuşetli Fiyatları

Tam Bilet: 61 TL

Öğrenci Bileti: 51.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 38.50 TL

65 Yaş ve Üstü İçin Bilet: 38.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 38.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 51.50 TL

Yataklı Vagon Fiyatları

Tam Bilet: 96 TL

Öğrenci Bileti: 86.50 TL

60 – 64 Yaş Aralığı İçin Bilet: 86.50 TL

65 Yaş ve Üzeri İçin Bilet: 73.50 TL

7 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilet: 73.50 TL

Öğretmenler ve Basın Mensupları İçin Bilet: 86.50 TL

Tek Kişilik

Tam Bilet: 116 TL

Öğrenci veya Öğrenciler: 106.50 TL

60 – 64 Yaş Arası İnsanlar: 106.50 TL

65 Yaş ve Üstü Fiyatlar: 93.50 TL

7 – 12 Yaş Arasındaki Çocuklar: 93.50 TL

Öğretmenler veya Basın Mensupları: 106.50 TL

Doğu Ekspresi 2018 güncel fiyatları yukarıda sıraladığımız gibidir. Dediğimiz gibi biletlerinizi kesinlikle bir hafta öncesinden internet üzerinden almalısınız. Aksi taktirde turizm şirketlerinden daha pahalıya alma durumu ortaya çıkabilir.

6 kez okundu.
Yorum Yok :(

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

3 hafta önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Uzun zamandan beri meşhur olan Doğu Ekspresi, özellikle şu sıralar turizm firmalarının ve öğrencilerin hedefinde diyebiliriz. Doğu Ekspres’i tercih ederek onlarca şehir gezen öğrenciler ve bu biletleri çok önceden alan turizm şirketleri nedeniyle, bazılarımız bilet bulamayabiliyor. Turizm firmaları biraz daha hızlı davrandıkları için biletleri erkenden toplayarak, daha pahalı fiyatlara bize sunabiliyorlar. Peki oldukça yoğun zamanlar geçiren Doğu Ekspresi’nden en hızlı şekilde nasıl bilet alabiliriz?

Doğu Ekspresi’nin oldukça yoğun süreçler içerisinde olduğunu biletlerin satış saatlerinden anlayabiliyoruz. Çünkü biletler genellikle 00:00 – 02:00 arasında hızlıca tükeniyor. Özellikle bu süreçler içerisinde turizm firmaları açık gözlülük yaparak, biletlerin hepsini erkenden toplamaya çalışıyor ve kendi bünyelerinde daha pahalı fiyatlara satabiliyorlar.

Biletimizi alarak Doğu Ekspresi ile istediğimiz yere gidebilmek için yapmamız gereken tek şey, biraz aceleci davranmak olacaktır. Öncelikle yolculuk yapmak istediğiniz bölgeyi, 1 hafta öncesinden kararlaştırmalısınız. Çok daha önceden yolculuk planınızı belirlediğiniz için, 1 hafta öncesinde biletinizi çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Fakat turizm firmaları nedeniyle yine de biletinizi alırken aceleci davranmalısınız. Peki en seri şekilde Doğu Ekspresi bileti nasıl alabiliriz?

Doğu Ekspresi biletinizi en hızlı şekilde alabilmek için öncelikle TCDD EYBİS sayfasına giriş yapmalısınız. Açılan sayfada sağ kısma gelerek bilgileri doldurmalı, yolculuk bilgilerinizi net bir şekilde girmeli ve arama butonuna basmalısınız.

Arama butonuna bastıktan kısa süre sonra yolculuğunuza uygun sefer varsa, karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen seferden de kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi kullanmalısınız. Bu sayede küçük bir onay işleminin ardından rahatlıkla biletinizi almış olacaksınız.

Dediğimiz gibi Doğu Ekspresi biletinizi internet üzerinden almak, sizin için çok daha hızlı bir işlem olacaktır. Ayrıca 1 hafta kuralını da göz ardı etmemelisiniz.

8 kez okundu.
Yorum Yok :(

Anıtkabir Ziyaret Günleri ve Ziyaret Saatleri

1 ay önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Anıtkabir, ülkemizin refaha ermesini sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının bulunduğu yerdir. Her zaman milyonlarca turiste ve kendi vatandaşına ev sahipliği yapan Anıtkabir, Ankara Anıttepe’de bulunur. Anıtkabir’i ziyaret etmek isteyen yerli yabancı tüm vatandaşlar, anıt mezarın ziyaret saati ve ziyaret günü hakkında bilgiler edinmek istiyor. Anıtkabir’in kaçta açıldığını, kaçta kapandığını ve hangi günler müsait olduğunu merak eden vatandaşlarımıza cevabı vereceğiz. Peki bakalım Anıtkabir, hangi zaman çizelgesi içerisinde ziyaret edilebiliyor?

Anıtkabir Ziyaret Saatleri 2018

Anıtkabir, özel günlerin dışında sabahları saat 09:00 itibariyle açılıyor. Anıt mezarın kapanış saati ise 16:00 – 17:00 saatleri arasında denk gelebiliyor. Peki Anıtkabir, hangi özel günlerde saat kaçta açılıp kapanıyor?

Anıtkabir Hafta Sonu Açık Mı? Anıtkabir, tıpkı hafta içi olduğu gibi Cumartesi ve Pazar günleri de ziyarete açıktır.

Anıtkabir Bayramda Açık Mı? Anıtkabir, dini bayramlar da dahil olmak üzere ziyarete açıktır.

23 Nisan Anıtkabir Ziyareti: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Anıtkabir sabah 09:00 ve akşam 21:00 aralığında ziyarete açıktır.

19 Mayıs Anıtkabir Ziyareti: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Anıtkabir sabah 09:00 ve akşam 22:00 aralığına kadar ziyaretçilerine açıktır.

29 Ekim Anıtkabir Ziyareti: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olduğu için, Anıtkabir akşam 19.30’a kadar açık bulunmaktadır.

10 Kasım Anıtkabir Ziyareti: Genelkurmay Başkanlığı, aldığı kararla beraber, 10 Kasım tarihlerinde Anıtkabir’in saat 22:00’a kadar açık kalacağını belirtmiştir.

Diğer bayramların ziyaret saatlerini merak ediyorsanız, vereceğimiz tarihleri takip ederek Anıtkabir’in açık kalma saatini öğrenebilirsiniz.

Genel Saatler:

  • 01 Şubat – 14 Mayıs arasında 09:00 açılış, 16:30 kapanış
  • 15 Mayıs – 31 Ekim arasında 09:00 açılış, 17:00 kapanış
  • 01 Kasım – 31 Ocak arasında 09:00 açılış, 16:00 kapanış
24 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı

Sadece Niğde Üniversitesi Öğrencilerinin Anlayabileceği 10 Durum

1 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Türkiye’nin küçük, şirin ve öğrenci dostu kendi Niğde’de öğrencilik yaptıysan, sen de bu ortak paydalardan nasibini almışsın demektir. Hadi gel, hatıraları tazelerken Niğde’yi tercih edecek yeni arkadaşlara birkaç tüyo verelim!

1. Mecburiyet Caddesi

Niğde insanı o kadar samimi ki, “tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer” atasözünü hayata geçirerek bu caddenin ismini “Mecburiyet Caddesi” olarak değiştirmişler. Asıl adını merak edenler için hemen belirtelim “Dr. Sami Yağız Caddesi”. Niğde’nin hem en kalabalık, hem de en işlek caddesi olma özelliğini taşımasının yanında, bütün kafeleri, bütün mağazaları ve işinize yarayacak bütün dükkanları bu cadde üzerinde bulmanız sebebiyle halk tarafından “Mecburiyet Caddesi” olarak tanımlanıyor. Çok iyi değil mi? Ne kadar da samimi! Bu caddenin getirdiği tek dezavantaj ise, tüm şehir halkı bu caddeye her gün her dakika uğradığı için gizli bir iş çevirmeniz neredeyse imkansız! Ya sınıf arkadaşı, ya yan sınıftan bir arkadaş, ya da yan sınıftan arkadaşın oda arkadaşı ile mutlaka karşılaşırsın Mecburiyet’te!

2. Uzak mı, o da ne?

Büyük bir şehirden Niğde’ye gelenlerin hayatlarındaki “uzak” kavramı, Niğde’de kaldıkları süre boyunca ortadan kalkacaktır. Hatta şöyle bir şey söyleyelim; otobüsü sadece kampüse gidebilmek için kullanıyorsunuz! Onun dışında hiç otobüs, dolmuş kullanmanıza gerek yok. Zaten marketten çıkarken yanlışlıkla bankaya girip, kuaförde saçlarınızı kestirirken bir sigara molası kadar kısa sürede kargo gönderimi yapabilirsiniz.

3. Patatesin Başkenti!

Yılda 700bin TON (büyük harflerle yazdım ki gözden kaçmasın!) patates üretilen bir şehre geliyorsunuz. E haliyle patates kızartması, patatesli yumurta, patates yemeği, patatesli pilav, patatesli barbun gibi patates kombinasyonlarına kendinizi şimdiden hazırlayın.

4. Kafa dinlemek için uzağa gitmeyin, kampüste göl var!

Türkiye’deki birkaç kampüste yer alan göllerden birisi de Niğde Üniversitesinde. Kampüsün ortasında göl var, göl! Her ne kadar bazı zamanlarda kötü bir koku yaysa da, buruna bir mandal takıp manzarasına doyulamayacak cinsten. Hele bir de bahar mevsiminde gelen flamingo kuşları yok m? Tadına doyamayacaksınız.

5. Otobüs Şoförleri

Niğde’ye ilk geldiğinizde otobüs şoförlerini telsizle görüp, kalp krizi geçirme şoku yaşayabilirsiniz. Ama merak etmeyin, alışıyorsunuz. Hele bir de şoförler muhabbet etmeye başladı mı, değmeyin keyfimize. Niğde Üniversitesi’nden mezun olan herkesin bir telsiz anısı mutlaka vardır.

6. Adanalıların işgali altındayız!

Kafayı nereye çevirseniz “Üni Niğde” yazısı ile Adana Demirspor’lu öğrencileri görürsünüz. İlk görürsünüz, hmm dersiniz. İkinci de, ooo dersiniz. Üçüncü de, vay be! dersiniz. Dördüncü de, haydaaa dersiniz. Beşinciden sonra alışırsınız. Adanalı dedin mi Niğde’nin her yerinde karşınıza çıkabilme potansiyellerini düşünürsünüz. Sebebi ise Niğde Üniversitesi öğrencilerinin büyük bir kısmının Adanalı öğrencilerden oluşması.

7. AVM Yok, Mecburiyet var…

AVM dediğin şeyi artık hayatından çıkartabilirsin. Onun yerine “Mecburiyet” vereceğiz çünkü sana. İyi taraftan bak, AVM’ye oranla mecburiyette herşey çok ucuz!

8. Çan sesleri… Şaka şaka Çan eğrisi!

Dostluğun bittiği dönem, vize ve final sınavlarından 1 hafta önce başlayıp, sınavların bittiği gün kadardır. Bu süre zarfında dostunuz, arkadaşınız kalmaz. Neden? Çünkü çan eğrisi var! Kimse kimseye Niğde Üniversitesi’nde kolay kolay not vermez. Cüzdanını kaybeden görürsün ama defterini kaybeden göremezsin!

9. Uçacaksın, uçacaksın, havalara uçacaksın!

Mevsim, saat, dakika, yağmur, kar fark etmeksizin rüzgar yiyeceğiniz için vücudunuz rüzgara bağışıklık kazanacak. “Sen cepleri bi taşla doldur istersen” esprisi ise Niğde halkı tarafından milli espri olarak kabul edilip, zayıf herkese gün içerisinde 13127 kere söylenmektedir.

10. Otobüs Şoförü: Milli Piyango var mı ?

Eğer “Milli Piyango var mı?” sorusundan sonra derin bir sessizlik ihtiyacı hissediyorsan, Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezunsun demektir. Selam! Seni buldum! Yeni gelecekler için spoiler: Sabahları kampüs girişinde sorulan bu soru, büyük bir sükunet ile karşılanıp cevaplanmazsa, otobüs direk olarak eğitim fakültesine gideceği için bir Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından bir hayli önemlidir.

Mecburiyet ile başlayıp, Milli Piyango ile bitirdiğimiz Niğde Üniversitesi tanıtımımızı okudunuz. Halen Niğde’yi tercih etmeyi düşünür müsünüz bilmem ama bizden bir tavsiye, eğer zayıfsanız valizinizi taşla doldurup öyle gidin

65 kez okundu.
Yorum Yok :(

Akdeniz Üniversitesi’nde Okuyanlar İçin 5 Aktivite Önerisi!

1 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Üniversite sınavlarının yaklaşmasıyla birlikte özellikle sınavdan ümidi olan öğrencilerde “tercih” düşünceleri hat safhaya ulaştı. Biz de Türkiye’de yer alan üniversiteleri adım adım inceleyerek, hangi üniversitenin hangi yönünden iyi olduğunu araştırıyoruz. Bu gün ki araştırmamızın konusu da Antalya’da yer alan Akdeniz Üniversitesi!

Genellikle “tatil” kelimesi ile aynı cümlede yer almaya alışkın olan Antalya şehri, doğası, denizi ve her geçen gün turizm sayesinde gelişen şehir yapısı ile birlikte bir öğrenci cenneti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu durumda öğrenciler için onlarca hatta yüzlerce hobi, ek uğraş ve kendini geliştirme etkinliklerinin kapısını aralıyor.

Öncelikli gelir kaynağı turizm olan bu güzel şehrimizin her ne kadar sanayi bölümü gelişmiş olsa da, öğrencilerin gelişim ve aktivite gösterebilmesi için gerekli olan her şey turizm ayağı ile alakalı. Hadi, şimdi Akdeniz Üniversitesi’ni tercih edecek olan arkadaşlarımızın yapabilecekleri aktiviteleri özetleyerek tanıtalım.

Rafting!

Turizmi ile tanınan güzide şehrimiz Antalya’da su sporlarının her türlüsünü yapmanız mümkün. Denizi ile adeta cennetten bir kesit andıran Antalya’da üniversite arkadaşlarınız ile birlikte raftinge katılabilir, kendinizi rafting alanında geliştirebilirsiniz. Hatta kendinize bir ekip kurup, bol pratik yaparak rafting yarışmalarında boy bile gösterebilirsiniz. Kim bilir, belki de öğrencilik bir madalya ile bitecek?

Tatil!

Antalya’nın cennet görünümüne alıştıktan sonra çevrenizden duyacağınız “Bu yaz nereye gitsem?” soruları size garip gelmeye başlayacaktır. Bırakın onlar düşünsün, siz her yaz Antalya’da kumsal kumsal gezerken fotoğraflarınız ile onlara da fikir verirsiniz.

Kültür Bombası!

Turizm dedik, Antalya dedik, tatil dedik; halen anlamadın mı? Yılın her mevsiminde akın akın gelen turistler bir yana, dünyanın her yerinde cennet güzelliği ile tanınan bu şehre Erasmus ve öğrenci değişimi programları ile gelenler diğer yana. Yabancı dilin belini kırıp, kültür patlaması yaşamaya hazırsan, tercihlerde Antalya’yı yazmayı unutma!

Deniz Ürünleri

Akdeniz’in o tuzlu sularından her mevsim çıkan, taze ve lezzetli deniz mahsulleri ile en az 4 yıl geçireceksin. Vitaminler, proteinler havada uçuşacak! Lise arkadaşların hala hamsi ayıklarken sen avokadolu karides yiyeceksin!

Kaleiçi

Antalya’da üniversite okumanın en güzel yanı, sürekli olarak kapalı alanlara tıkılıp kalmama şansın! Kampüsün hemen yakınında yer alan Kaleiçi’ne gidip, ister manzaranın keyfini çıkartır, ister doyum olmayan manzaraya karşı vizelerine çalışabilirsin.

49 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234