Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

E-bebek İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

Kategori: Eğitim ve Kariyer | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 5.618 kere okundu.

Bebeğin doğum öncesi sürecinden başlayarak, 4 yaşına kadar tüm ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde karşılayan ve hem internet üzerinden hem de şubeleri üzerinden anne baba adaylarına hizmet veren E-bebek, uzun zamandan beri gelişmeye devam ediyor. Yeni şubelerini açmasıyla beraber yeni personellere de ihtiyaç duyan E-bebek, bakalım personellerine hangi şartları sağlıyor ve ne kadar maaş veriyor?

Ebebek Çalışma Şartları

E-bebek firmasında günlük çalışma saati 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Çay ve yemek molalarınız bu sürece dahil edilmediği için, mağazada geçireceğiniz süreç 8.5 saati bulacaktır. Vardiyalı bir sistemle çalışan E-bebek firması, personellerine haftada bir gün izin hakkı tanımakla beraber, bünyesinde 1 yıllık çalışma sürecini dolduran personellerine de 14+2 günlük yıllık izin hakkını veriyor.

E-bebek hakkında şunu da belirtelim ki, firma sigara içen personelleri ikinci plana atıyor. Eğer sigara içen biriyseniz ve başvuru yapacaksanız, işiniz biraz zorlaşacaktır diyebiliriz.

Ebebek Maaşları

E-bebek firmasının maaşlarına baktığımız zaman, maaşların deneyime göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Fakat normal bir statüde çalışan personeller mutlaka asgari ücret almaktadır. Zamanla kendini geliştiren personellerin maaşlarında ve konumlarında da artışlar görünür.

Mağaza, personellerinin yemek masraflarını karşılamakla beraber prim uygulamasını da devreye sokuyor. Firmanın şubeler için aylık belirlediği ciro aşılırsa, personeller maaşlarına ek olarak prim alabiliyorlar. Kısacası firmada Maaş+Yemek+Prim şeklinde çalışabileceğinizi söyleyebiliriz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.

“E-bebek İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları” için 4 cevap

 1. Hayrettin Can dedi ki:

  E-bebek adından sıkça bahsettiren başarılı girişimlerden birisidir. Hem internetten hem de gerçek hayattan girişimlerini devam ettirmeleri de çok sık karşılaşılan bi durum değil. E-bebek kaliteli bir firma olduğu için iş başvurusu yapılabilir diye düşünüyorum.

 2. İsmail Kargı dedi ki:

  e-bebek i kuran adam o gün makalesini okudum. İş yerinin ofisinde kurmuş siteyi ve neredeyse birine satacakmış son anda bir prüz çıkıp vazgeçmiş. İyide vazgeçtim diyor 🙂 şuan 26 şube açmılar ve internetten devasa satışları var. Acaba çalışanlarınada iyi bakıyor mu? e-bebek ‘te çalışanlar memnun mu?

 3. Aysun dedi ki:

  E-bebekte daha önce 8 ay çalıştım ve gerçekten çok rahat ve çalışanlarına çok değer veriliyor. Aslında herkes orada çalışamaz. Eğer bebekleri, çocukları sevmiyorsanız müşteri ile ilgilenmek zor olabiliyor. Çünkü ben orada çalışırken yanımda diğer çalışan arkadaşımdan biliyorum çocuklarla içli dışlı olmayan birisi müşteriye bir öneride de bulunamıyor çünkü çocukları sevmiyor. O yüzden çocuk sevginiz varsa müşterileriniz ile çok daha iyi ilgilenebiliyorsunuz.

 4. KeremA dedi ki:

  Ebebek’te 2 yıl çalıştım. Sabah 6 da palet palet ürün taşıyorduk. Mesai parası vermiyorlar. Gelmezsen işine son 🙂 Terfi de afedersiniz ama yalak olursan oluyor bence. Liyakat yok bu Ebebek te bilinen bir şey. Maaş işine göre az erkek için hemde bayaa az.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.