Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

[Windows] xinput1_3.dll Hatası ve Çözümü

Kategori: Nasıl Yapılır? | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 3.349 kere okundu.

Son günlerin en popüler oyunlarını bilgisayarımıza kurup açmak istediğimiz zaman canımızı oldukça sıkan hatalar ile karşılaşabilmekteyiz. Örneğin; “xinput1_3.dll” hatası son günlerde oldukça karşımıza çıkan hatalar arasında yer almakta. GTA 5 veya Mortal Combat tarzındaki oyunları bilgisayarımıza yüklediğimizde karşımıza “xinput1_3.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlamıyor” tarzında hatalar gelebiliyor. Bu gibi hataların birçok sebebi bulunuyor. Bunlardan en önemlisi sistemi hızlandıran trojen uygulamaların bilgisayardaki bu türden dll dosyalarını silmesidir. Silinen dll dosyalarının tek ve en basit çözümü ise, eksik olan dll dosyasını internet üzerinden indirip bilgisayarınızdaki ilgili klasörün içine kopyalamak ve bu sorunu ortadan tamamen kaldırmaktır.

xinput1_3.dll indir (Virüs taraması yapılmıştır, sorunsuz kullanabilirsiniz.)

Dipnot: Eğer xinput1_3.dll dosyasını system32 klasörü içine atmanıza rağmen sorun çözülmüyor ise ilk olarak DirectX yükleyin. Eğer yüklü ise güncelleyin.

Bu hata ile karşılaştıysanız siz de ilgili dosyayı indirerek C:/Windows/System32 yolunu kullanarak indirdiğiniz dosyayı buraya kopyalayabilirsiniz. Böylece bundan sonra herhangi bir indirdiğiniz oyunu açarken ya da oyun esnasında bu türden eksik dll hataları ile karşılaşmamış olacak, sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızı kullanmaya devam edebileceksiniz.

2QG8mL

Bu noktada sizlere birkaç tavsiyemiz olacak. Hata veren bu türden dll dosyaları sorununu çözdükten sonra tekrardan bu türden olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için bilgisayarınıza sistem hızlandırıcı adı altında internette sunulan her yazılımı indirmemeniz gerekiyor. Çünkü bu türden uygulamaların %80’i spam türünde olduğu için aslında bilgisayarınızı hızlandırmaktan çok gereksiz olarak gördüğü bir çok dosyayı silmekte ve sistemi hızlanmış gibi göstermektedir. Bilgisayarımızın ana işlevleri ya da herhangi bir oyun ve uygulama gibi sistemlerin çalışması için oldukça gerekli olan dll dosyalarını da silen bu uygulamalara izin vermeyin.

Yapamayanlar ve bilmeyenler için konuya videolu anlatımı da eklemeyi uygun gördüm.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“[Windows] xinput1_3.dll Hatası ve Çözümü” için 3 cevap

  1. 2015 Şarkıları dedi ki:

    Sonunda çözümü yaptım sayenizde teşekkürler

  2. 2016 Yabancı Şarkılar dedi ki:

    Hocam faydalı bilgi teşekkürler ancak siteniz çok geç açılıyor bi bakın isterseniz.

  3. otomobil incelemesi dedi ki:

    Sayenizde bu sıkıntıdan kurtuldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.