Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Nasıl öpüşülür? İlk öpüşme nasıl olmalıdır?

Kategori: Aşk ve İlişkiler | 4 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 72.028 kere okundu.

Her insan karşı cinse hissettiği duyguların zirvesi olarak öpüşmeyi ister. Öpüşme insanın karşı kişiyle ilişkisinde bir +’sı vardır. İnsanların en baştan beri var olan dudaktan öpüşme, erkek ve kadının birbirine olan ilgisinin bir parçasıdır. Ancak çoğu insan ilk öpüşeceği için nasıl yapması gerektiğini bilmez ve güzel olmadığını var sayarak strese girer.

Bazı durumlarda ise kişi karşısındaki insanı nasıl doğru şekilde yapması gerektiğini bilmez. Öpüşmenin taslağı yoktu ancak karşısındaki insanın hoşuna gitmesi gerekir. Öpüşmek; asla tek taraflı değildir ve sizin zevk aldığınız kadar öpüştüğünüz kişinin de zevk alması gerekir. Bu nedenle özellikle ilk öpüşmede abartıya kaçmayın ve sade olmaya çalışın.

Öpüşmenin envai çeşit türleri vardır, hatta Fransız öpücüğü olarak tabir edilen bir tarz olduğu dahi söylenir. Fransız öpücüğü dilin etkin olarak kullanılmasıyla oluşan bir öpüşme stilidir. Bu stiller ilk buluşma için biraz fazla gelebilir. Her şeyin bir ölçüsü vardır. Dilinizi kullanırken karşısındakini rahatsız etmemeye dikkat etmelisiniz.

Öpüşme sırasında karşıdaki ile ister istemez bir bağ kurarsanız öpüşmeyi tüm vücudunuzda hissedersiniz. Abartıya kaçmadan elleriniz ile karşınızdakine dokunun. Ayrıca insanın öpüşme sırasında nefes alma ihtiyacını unutmayıp buna göre davranın. İlk buluşmalarda öpüşme arzusundaysanız aceleye getirmeye çalışmayın.

Nasıl öpüşülür sorusunun tek cevabı; en az sizin kadar karşınızdakinin de hoşuna gitmesidir. Bu nedenle ilk öpüşmede hareketleriniz ve sözlerini ile ortamı uygun hale getirmelisiniz. Karşınızdaki insan öpüşmeyi istemedi halde öpüşmeye zorlamanız öpüşmenin kötü geçmesine neden olacaktır. İyi bir öpüşme için siz en iyisi gözleriniz kapatın ve içinizden geldiğince davranın.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Nasıl öpüşülür? İlk öpüşme nasıl olmalıdır?” için 23 cevap

 1. video izle dedi ki:

  Bana öpüşmeyi bir kız öğrettiği için işi bilen biriydi çok iyi öğretti helal olsun. Tabi başka bir sürü şey öğretti. Baya öğretmiş bu konuda doktora yapabilirim. 🙂

 2. yabancı dizi izle dedi ki:

  çok deli öpüşürüm kız arkadaşlarınızla değilde limonla çalışın öyle öpüşün sonra kızın agzını yemezsiniz 😀

 3. genel blog dedi ki:

  Bir yerden başlamak gerekli fıkrasını öğüt alın ve öpüşmeyi iyi öğrenin. Ona neler verebileceğinizi hissettirmenin en iyi yolu. 🙂

 4. Yenilmez 4 dedi ki:

  Bununla ilgili çeşitli videolarda var bulup izleyebilirsiniz 🙂

 5. Yangın Alarm Sistemleri dedi ki:

  İlk öpüşmem aklıma geldi heycandan kalbim fırlıyor gibiydi 🙂

 6. Bayan Pijama Modelleri dedi ki:

  Bunun makale olacağı hiç aklıma gelmemişti 😀 Tabi bilmeyenlere biz de yardımcı olabiliriz fransız öpücüğü, italyan öpücüğü araştırabilirler

 7. karikatür mizah dedi ki:

  evet o ilk öpüşmenin heyecanı ve duygusallığı asla unutulacak birşey ve öpüşme makale olup bizi eskilere götürmüş.tşkler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir