Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Nasıl öpüşülür? İlk öpüşme nasıl olmalıdır?

Kategori: Aşk ve İlişkiler | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 80.786 kere okundu.

Her insan karşı cinse hissettiği duyguların zirvesi olarak öpüşmeyi ister. Öpüşme insanın karşı kişiyle ilişkisinde bir +’sı vardır. İnsanların en baştan beri var olan dudaktan öpüşme, erkek ve kadının birbirine olan ilgisinin bir parçasıdır. Ancak çoğu insan ilk öpüşeceği için nasıl yapması gerektiğini bilmez ve güzel olmadığını var sayarak strese girer.

Bazı durumlarda ise kişi karşısındaki insanı nasıl doğru şekilde yapması gerektiğini bilmez. Öpüşmenin taslağı yoktu ancak karşısındaki insanın hoşuna gitmesi gerekir. Öpüşmek; asla tek taraflı değildir ve sizin zevk aldığınız kadar öpüştüğünüz kişinin de zevk alması gerekir. Bu nedenle özellikle ilk öpüşmede abartıya kaçmayın ve sade olmaya çalışın.

Öpüşmenin envai çeşit türleri vardır, hatta Fransız öpücüğü olarak tabir edilen bir tarz olduğu dahi söylenir. Fransız öpücüğü dilin etkin olarak kullanılmasıyla oluşan bir öpüşme stilidir. Bu stiller ilk buluşma için biraz fazla gelebilir. Her şeyin bir ölçüsü vardır. Dilinizi kullanırken karşısındakini rahatsız etmemeye dikkat etmelisiniz.

Öpüşme sırasında karşıdaki ile ister istemez bir bağ kurarsanız öpüşmeyi tüm vücudunuzda hissedersiniz. Abartıya kaçmadan elleriniz ile karşınızdakine dokunun. Ayrıca insanın öpüşme sırasında nefes alma ihtiyacını unutmayıp buna göre davranın. İlk buluşmalarda öpüşme arzusundaysanız aceleye getirmeye çalışmayın.

Nasıl öpüşülür sorusunun tek cevabı; en az sizin kadar karşınızdakinin de hoşuna gitmesidir. Bu nedenle ilk öpüşmede hareketleriniz ve sözlerini ile ortamı uygun hale getirmelisiniz. Karşınızdaki insan öpüşmeyi istemedi halde öpüşmeye zorlamanız öpüşmenin kötü geçmesine neden olacaktır. İyi bir öpüşme için siz en iyisi gözleriniz kapatın ve içinizden geldiğince davranın.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Nasıl öpüşülür? İlk öpüşme nasıl olmalıdır?” için 23 cevap

 1. ahmet dedi ki:

  Diyelim bir bayan veya erkek arkadaşınız var. Onunla öpüşmek istiyorsunuz ama Onunda sizinle öpüşmek istediğini nasıl anlayacaksanız. Aranızda 20 veya 30 cm gibi bir yakınlık olduğunda eğer kız arkadaşınız (genelde kızlar öpüşmek istediklerini bu şekilde ifade eder) gözleriyle dudaklarınıza daha sonra da gözlerinize ve en sonunda da dudaklarınıza gözlerini alamıyorsa artık öpüşmeye hazırdır ve rahatlıkla öpebilirsiniz. Yukarıdaki adminin yazdığı gibi kesinlikle çiftler öpüşmeye hazır olmalılar zorla öpmeye kalkışmayın ve en önemlisi ilk öpüşmede karşı tarafa öpüşürken sakın dil atmayın 🙂 sizi bir anda kalitesiz birisine çevirir. Bırakın sadece dudaklarınız birbirini tamamlasın 🙂

 2. düşük hapı dedi ki:

  öpüşme hakkında güzel bir makale olmuş.

 3. sohbet dedi ki:

  İLk öpüşmenin bayanlar için önemi diger taraftan erkekler için önemini irdelemek gerekli.Bayanlar için güvendiği erkeği öpmesi , erkekler için ise sevdiği kadınla öpüşmesi ilk defa olduğunda iki taraf içinde önemlidir.birbirlerine güven verdikleri için gerçekleşecek bi durum.

 4. fantazi iç giyim dedi ki:

  fantazi gecelik, fantazi kostüm ve diğer özel eşyalar ile ilk öpüşmeniz dahil tüm özel anlarınızı önemli kılın. tabularınızı yıkın, duvarlarınızı aşın.

 5. Sohbet dedi ki:

  Öpüşmedim için belki laızm olur diyerekden bilgilendirmeyi dikatli okudum yararlı ola bilir bence. Saolun

 6. Patnos dedi ki:

  Öpüşme sırasında karşıdaki ile ister istemez bir bağ kurarsanız öpüşmeyi tüm vücudunuzda hissedersiniz. Abartıya kaçmadan elleriniz ile karşınızdakine dokunun.

  Bu çok etkileyici 🙂

 7. İlginç Hediyeler dedi ki:

  Çok heyecanlı bir duyguydu… 🙂

 8. Sağlık Bilgisi dedi ki:

  bunu da öğrendim ya çok mutlu oldum 🙂 gerisi boş benim için…

 9. Güzel Bilgi dedi ki:

  Güzel bilgiler olmuş. Bu konuda pratik oldukça önemlidir diye düşünüyorum.

 10. Kadın Portalı dedi ki:

  gerçekten güzel bilgi biraz pratik ile işlem tamam sanırım. Aydınlatıcı bir yazı

 11. Düğün Dernek 2 İzle dedi ki:

  İlk öpüşme işi gerçekten çok zor bu taktikleri deneyeceğim.

 12. elektrik üretimi dedi ki:

  Yazının sonunu iyi getirmişsin. “En iyisi gözlerinizi kapatın ve …” Aynen öyle kasmayın akışına bırakın.

 13. Flexispy indir dedi ki:

  arkadaşlar öpüşmenin her iki tarafa güzel hissiyat vermesi için kesinlikle aşk ile öpüşülmesi gerektiğini akıldan çıkarmamak gerekir. Bu söylediğimde yanlış anlaşılmasın aşk ile öpüşmek derken böyle hoyratça gereksiz güreş yapar gibi değil sevgiyle aşk ile öpüşmekten bahsediyorum teknik olarak dudak hareketleri bir yumuşak pastanın tadına bakıyor gibi ve tattığınız pastadan müthiş tat aldığınızı hissederek ve o hissi karşınızdaki kişiye vererek yaşamalısınız emin olun partneriniz sizinle her fırsatta öpüşmek isteyecektir.

 14. bulgaristan konsolosluğu dedi ki:

  Imm, güzel anlatılmış. Denenmesi gerekir. 🙂

 15. Kikoo dedi ki:

  İlk beceremicem?

 16. seo gaste dedi ki:

  akışına bırakmak en doğrusu gibi

 17. video izle dedi ki:

  Bana öpüşmeyi bir kız öğrettiği için işi bilen biriydi çok iyi öğretti helal olsun. Tabi başka bir sürü şey öğretti. Baya öğretmiş bu konuda doktora yapabilirim. 🙂

 18. yabancı dizi izle dedi ki:

  çok deli öpüşürüm kız arkadaşlarınızla değilde limonla çalışın öyle öpüşün sonra kızın agzını yemezsiniz 😀

 19. genel blog dedi ki:

  Bir yerden başlamak gerekli fıkrasını öğüt alın ve öpüşmeyi iyi öğrenin. Ona neler verebileceğinizi hissettirmenin en iyi yolu. 🙂

 20. Yenilmez 4 dedi ki:

  Bununla ilgili çeşitli videolarda var bulup izleyebilirsiniz 🙂

 21. Yangın Alarm Sistemleri dedi ki:

  İlk öpüşmem aklıma geldi heycandan kalbim fırlıyor gibiydi 🙂

 22. Bayan Pijama Modelleri dedi ki:

  Bunun makale olacağı hiç aklıma gelmemişti 😀 Tabi bilmeyenlere biz de yardımcı olabiliriz fransız öpücüğü, italyan öpücüğü araştırabilirler

 23. karikatür mizah dedi ki:

  evet o ilk öpüşmenin heyecanı ve duygusallığı asla unutulacak birşey ve öpüşme makale olup bizi eskilere götürmüş.tşkler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.