Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Telefonda Bir Kızla Nasıl Konuşulur?

6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Pek çok erkek için bir kız ile konuşmak çoğu zaman büyük bir problem olmaktadır. Kızlarla konuşacağınız konuyu doğru seçmek ve bu konu hakkında sohbet etmek önemlidir. Ancak gerek konuşulacak konu hakkında doğru seçimler yapamamak gerekse de çekimserlik erkekler için aşılması zor bir durum olmuştur. Hele ki görüşme telefon üzerinden yapılacaksa seçilecek konunun önemi çok daha fazla meydana çıkmaktadır. Çünkü yüz yüze konuşmanın aksine telefonda duygularınızı karşı tarafa rahat bir şekilde ulaştıramazsınız. Kurduğunuz cümleden ses yüksekliğine kadar her şeye dikkat etmeniz gerekir çünkü telefonda jest ve mimik kullanamazsınız.

Bu sebeple pek çok erkek telefonda bir kız ile nasıl konuşulur sorusu hakkında çözümler aramaktadır. Telefonda bir kız ile konuşmanın belli başlı kuralları vardır. Öncelikle telefonda bir kız ile konuşurken kibar olmak çok önemlidir. Her zaman doğal olmaya çalışın ve yapmacıklıktan uzak durun. Çünkü bu telefonda ses tonunuza yansır ve karşı taraf doğal olmadığınızı hissederse bu görüşmeyi yapmak istemez ve siz de şansınızı kaçırmış olursunuz. Bunun dışında seçtiğiniz konuya dikkat edin. Çünkü konuşulacak konu kızı sıkarsa bu muhabbet istediğiniz şekilde sonuçlanmaz. Ayrıca klişe sözler ve yapmacık tavırlardan da uzak durmak sizleri başarılı bir telefon görüşmesine götüren önemli etkenlerdir.

Sevgili İle Telefonda Nasıl Konuşulur?

Eğer ilişkiniz daha yeni başlamış ise seçilecek konuların iki tarafı da sıkmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Erkekler genellikle uzun telefon konuşmalarından hoşlanmazken kızlar tam tersidir. Kızlar için bir konu hakkında ne kadar çok detay verirseniz o kadar iyidir. Çünkü kızlar birbirleri ile ettikleri sohbeti sizinle de etmek isterler. İlişkinizin ilerleyen vakitlerinde çok uzun telefon konuşmalarına pek fazla rastlamazsınız. Çünkü artık neredeyse aranızda her şey paylaşılmıştır. Ancak yine de telefon konuşması sırasında iki taraf da sessizleşiyorsa veya konu bulunmakta zorlanılıyorsa onu daha iyi tanımak için sevgilinize sorular sorabilirsiniz. Ancak bu soruları sorarken de emir kipinden uzak durmaya ve kibar ve nazik olmaya dikkat edin.

Sevgiliniz ile telefonda aşırı derecede çok konuşmamaya özen gösterin. Çünkü bu paylaşılan şeylerin çok çabuk bitmesine ve birbirinizden sıkılmaya yol açabilir. Ayrıca pek çok erkek neredeyse her zaman cinsellik düşünmektedir. Ancak çok daha iyi bir temele oturmuş ilişki istiyorsanız cinselliği geri plana atın. Bunun dışında yaptığınız telefon görüşmelerinde başkalarının hakkında konuşmaktansa kendi hakkınızda konuşmayı tercih edin.

Okuduğunuz bu tavsiyeler ile siz de kızlar ile çok daha rahat bir şekilde konuşabilir ya da sevgilinizle telefonda konuşurken dikkat etmeniz gereken konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kızlarla yapılacak iyi bir konuşma onları size bağlarken gerekli kurallara uyarak sevgilinizle yaptığınız telefon konuşmaları da ilişkinizin ömrünü uzatabilir. Bu sebeple yazımızdaki tavsiyeleri kesinlikle dinleyin ve kızlarla yapacağınız telefon görüşmelerinde zorlanmayın.

2.961 kez okundu.
Yorum Yok :(

Erkek sevgili veya eşe ne tür hediyeler alınır?

6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Bugün özel günlerde erkek arkadaşınıza ne tür özel hediyeler alabilirsin bundan bahsedeceğim. Yazımın bayan okuyucular için olduğunu hatırlatmak isterim.İnternette yer alan bu tarzdaki “hediye tavsiyesi” başlığı altında yayınlanan çoğu yazının aslında birkaç hediye sitesini hedef gösterir şeklinde yazıldığını gördükten sonra bu konu hakkında yazı yazmaya karar verdim. Yazımı beğenirsiniz, beğenmezsiniz, size kalmış bir durum.

Ufaktan giriş yapalım konuya…

Ben biraz da bu yazıyı kendimden yola çıkarak yazmak istiyorum. Elbette senin erkek arkadaşının farklı dünyası, farklı istekleri ve farklı tercihleri olabilir. Ama klasik bir Türk erkeği aşağıda sıralayacağım hediyelerden en az birkaçını hediye olarak aldığında mutlaka beğenecektir. Vereceğim listedeki ürünlerin hepsinin çok farklı fiyatları bulunabilir. Bütçene uygun olanını almanı tavsiye ederim. Hediye alırken önemli olan fiyatı değil o düşüncedir bana göre. Karşındaki kişi de çok pohpoh kro magnum bir tip değilse mutlaka aldığın hediyeyi tebessümle karşılayacak ve beğendiğini belirtecektir.

Dilersen başlayalım.

NETBOOK VEYA TABLET

1 -) Erkek sevgilinize, dostunuza veya eşinize ilk alacağınız hediye bir netbook olabilir. Teknoloji ile alakalı birçok erkek bu hediyeye hayır demeyecektir. Netbook fiyatları internet üzerinde 500 lira civarlarında olduğunu hatırlıyorum. Daha uygun fiyata da bulabilirsin günümüzde. ( Notebook demiyorum karıştırılmasın. Netbook daha gündelik işler için kullanılan, daha minik ve daha ucuz bir cihaz. Tabletin bir üst versiyonu diyebiliriz. Eğer Netbook işinden anlamam derseniz tablet almak da işinizi fazlasıyla görecektir. Ekstra olarak tabletle alakalı bir başlık yazacaktım ama burada belirtmişken araya katayım dedim. )

tablet-bilgisayarlarin-o%cc%88zellikleri-i%cc%87ncelik

AKILLI SAAT

2 -) Erkeklerin birçoğu saate meraklıdır. Meraklı olmayanlar ve saate az para harcayanlarda zaten 5 liralık saatte 50 liralık saatte aynı şeyi gösteriyor kafasındalar. Haliyle bu kişilerin kafasındaki algıyı kırmak adına onlara Android ve iOs uyumlu bir saat alabilirsin. Akıllı saatler günümüzde çoğu erkek tarafından çok keşfedilebilmiş birşey değil. Yüksek model telefonu olan kişilerde bu tarz tercihleri görebiliyoruz. Günümüzde birçok akıllı saat bulunuyor. Ben sana gidip Gear ve Watch tarzı orijinal 1000-2000 liralık saatler al demiyorum. 50-100 liralık hem Android destekli hem de iOs destekli çok güzel saatler bulunuyor. Görünüşüyle de tıpatıp benziyorlar. Kola takıldığında ayrı bir hava yaratıyor. Hele ki telefonu orta düzey dokunmatik bir telefon ise mutlaka kullanacaktır ve çok beğenerek sana teşekkür edecektir.

erkek-hediye-akilli-saat

BASKILI KIYAFETLER

3 -) Şimdi biraz teknolojiden çıkalım istersen. Giyime geçelim. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tek hediye vardır erkek için. O da kazak. Bu algıyı da ortadan kaldırmak lazım. Artık kolayca istediğimiz tarzda kıyafete baskı yaptırarak karşı tarafa istediğimiz mesajı verebiliyor hatta kombinler yapabiliyoruz. Benim tavsiyem internet üzerinde baskı yapan sitelerden uygun kıyafeti seçip beğeneceği bir resim, mesaj vb. eklettirmen. Mesela ben Firefox tarayıcı logosunu t-shirt üzerine bastırtmıştım. Bunun gibi. Çok maliyetli bir iş değil. Sadece karşı tarafın neleri sevdiğini bilmen ve ona uygun tasarım yaptırman gerekiyor.

en-gu%cc%88zel-2017-sevgili-kombinleri-640x300

TAKIM ELBİSE

4 -) Eğer hediye almak istediğin kişi sürekli gömlek veya kumaş tarzı giyinmeyi seviyorsa ona bir takım elbise alabilirsin. Üstelik bu takım elbisenin gömleğinden, kravatına veya kol düğmesine kadar kişinin ad ve soyadının baş harflerini veya ikinizin baş harflerini yazdırabilir, hediyeyi daha özel hale getirebilirsin. Ama takım elbiseyi sevip sevmediğini bilmen gerekiyor. Çünkü çoğu erkek takım elbise olayları biraz kasıntı yarattığından giymeyi tercih etmiyor. Özel günlerden özel günlere giyen biri ise almanı pek tavsiye etmem.

2017-takim-elbise

ARAMA MOTORLARINDA ÜNLÜ OLMAK

5 -) Eskiden “x seni seviyor” videoları çekilir ve karşı tarafa izlettirilirdi. Hala bu tarz işleri yapanlar var mı bilmiyorum ama artık modası geçti. Karşı taraf izlediğinde çok abartarak izleyemiyor. Çünkü Türk insanı bu işinde içine etti sürekli aynı şeyi yaparak. Ben bunun gibi olan ama daha marjinal bir fikir vereceğim. Eğer ufaktan bütçen var ise bir site kurabilir ve bu site ismini sen belirleyerek içeriğini ücretli olarak yaptırabilirsin. Veya hiç site kurmadan birçok siteden tanıtım yazısı dediğimiz reklamlardan alarak “Y X’i seviyor” tarzında başlıklar attırabilir ve karşı tarafa bu kelimeleri arama motorlarında aratmasını söyleyebilirsiniz. Karşısına onlarca sitede onun için bırakılmış mesajlar yer alacak ve hepsinin başlığı da “Y X’i seviyor” olacak. Google, Yandex, Ask vb. hepsinde aynı şeyle karşılaşacak. Bu tarz reklamlar genelde kalıcıdır ve arkadaşlarınıza gösteriş açısından da oldukça etki yaratacaktır. Bir anda size “bu işi nasıl yaptı” tarzındaki hayretli gözleriyle bakabilirler. Ve hediyeyi alan kişi oldukça etkilenecek ve şaşıracaktır.

google_seo

Beş adet hediye tavsiyesi yeterli sanırım. Daha birçok marjinal çıkabilir aslında ama şuan uykulu şekilde yazdığım için en fazla bu kadar oluyor. Eğer benim eşim, sevgilim, dostum veya herneyse böyle günleri çok önemsemez diyorsan ona aklına gelebilecek herşeyi alabilirsin. Bu hediyeler güneş gözlüğü, yeni sezon takım forması, kemer veya ayakkabı tarzında klasik hediyeler olabilir. Nezaketen sen görevini yapmış olacaksın bir nevi.

Ufaktan kısa bir ayrıntı daha söyleyeyim. Bence bu tarz özel hediyeler için çok para harcamayın. Çünkü genelde hediyeleri özel günler için alıyorsun ve ertesi gün bu kadar parayı verdiğin için pişman olabiliyorsun.

Başka bir konuda görüşmek dileğiyle…

1.974 kez okundu.
5 Yorum Yapıldı

El Yapımı Sevgililer Günü Masası Süsleri

7 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Sevgililer günü bildiğiniz üzere birbirine aşk ile bağlı olan çiftlerin kutladığı son derece özel bir gündür. Bu günü kutlamak için, sevgilinizle illa restorana yemek yemeye gitme zorunluluğunuz yok. Yine aynı romantizmi ve güzel bir geleceği evinizde birlikte yaşamanız da mümkündür. Hem daha ucuz hemde daha romantik bir geceyi yaşamanız böylelikle mümkün hale gelir. Ev yapımı sevgililer günü masa süsleri ile doğru atmosferi yakalamanız gayet mümkün olacaktır. Sevgililer gününde ilk olarak çiçek almak gerektiğini unutmamak gerek. Kırmızı güller bu günün vazgeçilmezleri arasındadır. Tabi kırmızı gül dışında sevgiliniz sevdiği renkte çiçekler, sevdiği çiçeklerle de güzel bir sevgililer günü kağıdına sarıp bir kalbin içine koyabilirsiniz.

sevgiliye-romantik-el-yapimi-hediyeler-11

Bu günün elbette ki bir diğer en önemli simgesi sayılabilecek şey ise kalptir. Kırtasiyeden doku kağıtları alıp farklı renkler ve boyutlarda kalpler çizerek bu kalpleri sonrasında kesip masaya bırakacağınız çiçeğinizin altına yerleştirin. Sevgililer günü masasının olamazsa olmaz bir diğer unsuru, kırmızı, beyaz ve pembe renklerinde ki kurdeleleri herhangi bir şey ile bağlayarak güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayrıca danteller ile de sevgililer günü masanızı süsleyebilir ve mum, kadeh gibi aksesuarları da üzerlerine koyabilirsiniz. Mum gibi önemli aksesuarları kullanmanız masanıza romantizmi büyük ölçüde katacak, güzel bir masanın en önemli etkeni olduğunu size gösterecektir. Sevgililer günü masasını kendi emeğinizle hazırlamanız, sevgilinizin de çok beğenisini çekecektir.

1.682 kez okundu.
3 Yorum Yapıldı

Kız Arkadaştan Ayrılmanın Yolları

7 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Uzun sürmesi istenilen ve sağlıklı olması istenilen bir ilişkinin şüphesiz olması gereken özelliği iki taraflı istek ve bir emeğin olmasıdır. Ancak maalesef bazı durumlarda bunu sürdürmek, ilişki için gerekli durumları faaliyete sokmam çok zor bir hal alır ve ilişki sürdürülemez bir konuma girer. Karşı tarafla, sevgilinizle artık paylaşmak istemediğiniz şeyler oluyor ve onunla rahat rahat zaman geçiremiyorsanız bu da ilişkinin çıkmaza girdiğinin sinyalleri olarak yorumlanabilir. Bu sebeple artık kız arkadaşınızdan ayrılmanın zamanının geldiğini sizde hissediyorsanız, sonuçlarını bilseniz de bunu gerçekleştirmek durumu bazen zorunluluk olabilmektedir. Sizin ve karşı taraf için de. Öncelikle ayrılmadan önce dikkat etmeniz, aklınızdan çıkarmamanız gereken husus kız arkadaşınızın kırılmaması gerektiğidir. Bu durumu en aza indirerek de kız arkadaşınızı fazla üzmemeye dikkat edin.

Ona, sevgilinize ondan niçin ayrılmak istediğinizin sebebini söyleyin ve bahane aramadan gayet dürüst bir şekilde bunu yapın. ve en önemlisi yüz yüze bunu yapın. kesinlikle SMS veya E-Posta gibi yollarla bunu yapmayın. Bu ayrılma meselesini dile getireceğiniz yeri özenle seçin ve çok kalabalık bir yer olmamasına dikkat edin. Sakin bir mekanda bu konuyu konuşurken kız arkadaşınızın üzerine hatalarını ve tüm eksikliklerini söyleyerek ağırlık yapmayın, dostça bir şekilde ayrılmaya çalışın. Sesinizi yükseltmeden, sinirlenmeden ve karşı tarafa büyük bir hassasiyet göstererek ayrılmak istediğiniz söyleyin ve işi huzur içinde sonlandırmaya çalışın.

3.534 kez okundu.
45 Yorum Yapıldı

Sıradışı Evlilik Teklifi Fikirleri ve Önerileri

7 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Eşiniz olmaya aday olan sevgilinize evlilik teklifi edeceğiniz o büyük gün yaklaşıyor ve siz bunu nasıl yapacağınızı, heyecanınızı nasıl azaltacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda size bu konuda çok iyi destek bulabileceğiniz bilgileri okuyabilirsiniz. Edeceğiniz evlilik teklifi asla unutmayacağı bir şekilde yaparak ve dillere destan misali bunu ona yaşatarak gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle mum ışığında bir yemekte bunu yapmak gayet ideal olabilir. Bunu dışarıda veya eviniz de kendi ellerinizle hazırlayarak gerçekleştirerek, geceye damganızı vurabilirsiniz. Yemek esnasında açık renkli bir içeceği kadehe doldurduğunuz da ve içerisine yüzüğü koyduğunuzda bunu görmesi gerekmektedir. Bir diğer unutulmaz evlilik teklifi olabilecek durum, elleri görülmekte olan bir fotoğrafına fotoğrafçılarda yüzük ekletebilirsiniz. Sonrasında bu fotoğrafı ona çeşitli bir iltifat ile vererek görmesini sağlayabilirsiniz.

Bir başka yol ise bilindiği üzere kadınların oyuncak ayı sevgileri aşikar. Aldığınız bir ayının boynuna yüzüğünüzü bağlayıp ona vererek, hoş bir unutulmaz evlenmek teklifi yapabilirsiniz. Bir diğer evlilik teklifi yolu, yeşilliklerin içinde bir piknik esnasında, önceden ağaç dallarına astığınız hediye paketlerini açmasını ve en sonunda, yüzüğü içerisinde barındıran paketi açmasını isteyin. Bütçe itibari ile sıkıntınız yok ise bir diğer evlenme teklifi de bir tatil planlayabilir ve tatil esnasında evlenme teklifinizi eşinize yapabilirsiniz. Buda unutulmaz bir evlilik teklifi niteliğinde, akından çıkmayacak bir evlilik teklifi yolu olacaktır, buna emin olabilirsiniz.

1.591 kez okundu.
3 Yorum Yapıldı