Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Popeyes İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

4 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Yabancı sermayesiyle ülkemizde mükemmel bir hizmet vermeyi başaran Popeyes, hem kendi özel şubelerini açmış, hem de alışveriş merkezlerinde yer edinmeyi de başarmıştır. Kısa sürede yabancı sermayeyle ülke istihdamına da yararı dokunan Popeyes, hala çalışmalarına devam ederek şubelerini genişletmeye çalışıyor. Buna nazaran yeni şubelerine de yeni personeller arayan Popeyes, bakalım personellerini hangi şartlarla çalıştırıyor ve ne kadar maaş veriyor?

Popeyes Çalışma Şartları

Popeyes firmasındaki günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sürece gün içerisinde vereceğiniz çay ve yemek molaları da dahil edilmiştir. Firma, personellerine haftada bir gün izin vermekle beraber, yıllık iznini hak eden personellerine de 14+2 gün yıllık izin hakkını tanıyor. Son olarak firmanın haftalık değişen vardiya sistemiyle çalıştığını belirtebiliriz.

Popeyes Maaşları

Popeyes firmasında maaşlar, rütbelere göre değişiklik göstermektedir. Peki nedir bu rütbeler?

Ekip Üyeliği: Firmada ilk işe başladığınızda ekip üyesi olarak başlarsınız. Ekip üyeleri, asgari ücretten %10 daha fazla ücret alabilmektedir.

Servis Uzmanlığı(Expert): Firmada 3 ay boyunca sabit olarak çalışırsanız, servis uzmanlığı sınavına girersiniz. Bu sınavda, yapılan yiyeceklerin nasıl yapıldığını ve gramajların nasıl ayarlanması gerektiğini size soracaklardır. Eğer 100 sorudan 80 net bırakabilirseniz servis uzmanı olabilir, maaşınızı %5 arttırabilirsiniz.

Supervisor Rütbesi: Firmada 6 aylık çalışma sürenizi doldurursanız Supervisor rütbesine ulaşmak için sınava girebilirsiniz. Supervisor olursanız işiniz sadece restoranı ve çalışanları denetlemek olacaktır. Bunun dışında maaşınızda da %25 oranında artış olur.

Vardiya Müdürlüğü: Firmada 1 yıl boyunca eksiksiz çalıştıktan sonra vardiya müdürü olmak için sınava girebilir, kazandıktan sonra firmanın vardiya saatlerini ayarlayabilirsiniz. Maaşınız %80 oranında artacaktır.

Popeyes firmasına iş başvurusunda bulunabilmek için öncelikle Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Öğrenci Belgesi, Sağlık Raporu, Sabıka Kaydı, İkametgah Kağıdı ve 4 adet vesikalık resim barındırmalısınız. Bu evrakları yanınıza alarak başvurunuzu yapabilir, işinize başlayabilirsiniz.

1.327 kez okundu.
Yorum Yok :(

KYK İnternetine Birden Fazla Cihaz Nasıl Bağlanır?

6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı öğrenci yurtlarında internet kişi başı 1 cihaz hakkı ile verildiği için hem telefondan, hem de bilgisayardan bağlanmak büyük bir sorun haline gelmektedir. Yurda kayıt yaptıran öğrencilere özel olarak verilen kullanıcı adı ve şifreler ile giriş yapılabilen bir internet sistemine sahip olan Kredi Yurtlar Kurumu, öğrencilerin hem bilgi güvenliğini, hem internet üzerinde yasaklı sitelere girişi engellemek, hem de ağ üzerinden yapılan ve suç teşkil eden davranışları öğrenciyi cezalandırmak amacıyla kişiye özel şifre ve kullanıcı adı hizmeti sunmaktadır.

Bu uygulama, hem cep telefonu üzerinden, hem tablet üzerinden, hem de bilgisayar üzerinden internet kullanmak isteyen öğrenciler için büyük bir sorun teşkil etmekle birlikte, çözümü kolay bir işlemdir.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’nın kullandığı bu sistem, hem herkesin eşit olarak internette vakit geçirme veya internette araştırma yapma hakkını güvence altına alıyor, hem de devlete bağlı olan yurtlarda konaklama yapan öğrencilerin herhangi bir sanal suça bulaşmamasını güvence altına alıyor. Bu bağlamda yüzde yüz mantıklı bir sistem uygulayan KYK’nın sistemini bozma gibi bir olay gerçekleştirmeden, size verilen özel kullanıcı adı ve şifre ile internete birden fazla cihazınız ile bağlanmak mümkün. Her ne kadar bu hareketiniz ile birden çok kişinin internetini belirli miktarda yavaşlatacak da olsanız, araştırması bizden, uygulaması sizden.

Kredi Yurtlar Kurumu’na konaklayan öğrencilerin, internet ağına birden fazla cihazla bağlanabilmeniz için, bağlayacağınız cihazlardan bir tanesinin Android cep telefonu veya laptop bilgisayar olması gerekmektedir. Eğer elinizdeki cihaz notebook ise, bilgisayarınıza indireceğiniz “Bilgisayarı modem yapma” programı sayesinde, bilgisayarınızı bir modem görevi ile yetkilendirebilir, bu sayede diğer cihazlarınız ile de internete bağlanabilirsiniz.  Zira aynı işlem, Kredi Yurtlar Kurumu’nun internet ağına bağlı olan Android işletim sistemli cep telefonunuz ile de mümkündür. Yine telefonunuza indireceğiniz modem uygulaması sayesinde diğer cihazlarınızı da güvenli bir şekilde Kredi Yurtlar Kurumu’nun wifisine bağlayabilirsiniz.

2.195 kez okundu.
Yorum Yok :(

Türk Telekom Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Siz de Türk Telekom üzerinden tarife değişikliği yapmak istiyor ancak bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız bu yazıyı okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer kullandığınız tarifeden veya paketten memnun değilseniz ya da daha az veya daha fazla özelliklere sahip bir tarife istiyorsanız mevcut kullandığınız paketi değiştirme hakkınız bulunmaktadır.

Öncelikle Türk Telekom ile tarife değişikliği yapmak isteyen kişilerin mevcut tarifesi hakkındaki bilgileri ve hangi şartları kapsadığını iyi bilmesi gerekmektedir. Eğer bunları bilmiyor iseniz uygulama mağazalarından bulabileceğiniz Online İşlemler uygulaması ile tarifenizin ne olduğunu ve kapsamındaki şartları çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bundan sonra tarife değişikliğini gerçekleştirmek için bir Türk Telekom şubesine giderek ya da Türk Telekom müşteri hizmetleri ile doğrudan konuşarak tarife değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer siz Türk Telekom hattı üzerinden sağlanan bir tarifeden yararlanıyorsanız mevcut kullandığınız tarifeyi değiştirebilmek için belli şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartlar da kullandığınız tarife üzerinde taahhüt bulunmaması ile gerçekleşir. Fakat mevcut tarifeniz üzerindeki taahhüt işlemlerinizi bitirmemiş ya da süresini doldurmamışsanız farklı bir tarifeye ceza bedeli ödemeden geçiş yapabilme hakkınız bulunmaktadır. Tarifeler hakkında Türk Telekom ofislerinden ve müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Hat başkasının üzerine ise tarife değişikliği yapabilir miyim?

Tarife değişikliği işlemlerini hat sizin üzerinize alınmışsa müşteri hizmetleri ile çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Başkasının üzerine olan hatlarda tarife değişikliği yapılmak isteniyorsa hattın asıl sahibinin kimlik bilgileri ile tarife değişikliği yapabilmeniz mümkündür. Eğer tarife değişikliğini Türk Telekom ofislerinde yapacaksanız hattın asıl sahibi ile Türk Telekom bayisine giderek hattın asıl sahibinin onayı ile tarifenizi değiştirebilirsiniz.

Tarife değiştirirken nelere dikkat etmeyelim?

Tarife değişikliği yaparken size en çok hitap eden ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tarifeler seçmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Hangi özelliği daha çok kullanıyorsanız seçtiğiniz tarifede o özelliği kullanabileceğiniz altyapının olmasına özen gösteriniz. Mesela işiniz gereği sürekli telefonda konuşuyor iseniz konuşma hakkı fazla olan tarifeleri seçmeniz sizin için iyi olacaktır.

Gerek kullanıcıları için kolaylık sağlamaya çalışan gerekse de en iyi ve en uygun tarifeler ile müşterisinin karşısına çıkmaya çalışan Türk Telekom, tarife değişikliği isteyen müşterileri için de sağladığı kolaylıklar ile tercih edilmektedir. Siz de ister bir Türk Telekom bayisinden isterseniz de müşteri hizmetleri ile görüşerek kolay bir şekilde istediğiniz tarifeye geçebilirsiniz.

1.291 kez okundu.
2 Yorum Yapıldı

Teknosa’dan Ucuza Telefon Nasıl Alınır?

6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Her geçen gün teknolojinin çok daha fazla gelişmesi sonucunda piyasaya pek çok akıllı telefon sürülmüştür. Artık o kadar çok mobil cihaz üretilmiştir ki hem bizler hem de teknoloji mağazaları bu gelişmeleri takip etmekte zorlanmaktayız. Ancak her ne kadar piyasada çok fazla akıllı telefon olsa da bütçemize en uygun ancak aynı zamanda da güzel bir telefon alabilmeniz için bu yazı ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

teknosa-gece-indirimi-750x379

Yeni bir telefon almak isteyen kişiler genellikle güvenlik kaygısı dolayısıyla büyük teknoloji mağazalarını tercih etmektedirler. Bu tarz mağazalara daha çok yeni çıkan cihazları görmek, özelliklerini incelemek için gideriz. Bu yazımızda sizlere teknoloji mağazası denince akla ilk gelen mağazalardan olan Teknosa’dan nasıl daha uygun bir fiyata akıllı telefon alacağınızı anlatmak istiyoruz. Öncelikle her türlü indirimden ve kampanyadan haberdar olmak istiyorsanız Teknosa’yı tüm sosyal medya hesaplarından takip etmenizde büyük bir yarar vardır.

Teknolojisi çok iyi bir şekilde takip eden ve müşterilerine her zaman çok daha iyi ürünleri daha ucuz bir fiyata sağlamak amacında olan Teknosa’dan indirimli ve kampanyalı alışveriş yapmak istiyorsanız kredi kartına ihtiyacınız vardır. Daha sonra Teknosa mağazasının internet sitesi olan www.teknosa.com adresine girip hızlı bir şekilde üyelik oluşturuyorsunuz. Sonrasında ise almak istediğiniz ürünü internet sitesinden seçip sipariş veriyorsunuz ve bu ürünü size en yakın Teknosa mağazasına giderek teslim alıyorsunuz. Bu işlem sonucunda ortalama 50 TL kadar bir kar elde etmiş olursunuz. Aynı zamanda bu alışveriş sonucunda kazanacağınız hediye çekini bir sonraki alışverişinizde kullanıp çok daha fazla tasarruf yapabilir ve ürünlerinizi çok daha ucuza satın alabilirsiniz.

teknosa-magazadan-teslim-150-tl-indirim-750x379

Bunu nasıl yapabilirim diye soruyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederim.

Öncelikle almak istediğiniz ürünü görmek istiyorsanız size en yakın ya da istediğiniz herhangi bir Teknosa mağazasına giderek ürünü görebilir ve karar verebilirsiniz. Daha sonra karar verdiğiniz bu ürünü internet üzerinden kredi kartınız yardımıyla sipariş vermelisiniz. Ancak burada kredi kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Daha sonra siparişinizin kargo bölümünde ürünü mağazadan almak istediğinize dair olan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir. Sonrasında size gönderilecek olan teslim mesajı ile gelen sipariş numarası yardımı ile ilgili mağazaya giderek ürününüzü teslim alabilirsiniz. Burada alacağınız ürünün hediye çekinin olup olmadığına dikkat edin. Eğer yoksa diğer büyük teknoloji marketleri deneyebilirsiniz.

Bu yöntem ile siz de gereksiz yere bir cihaza fazla para vermekten kurtulabilir ve her ne kadar çok fazla bir miktar görünmese de fazladan bu parayı ödemeyerek siz de kar edebilirsiniz. Eğer siz de ufak bir miktar olsa bile teknolojik aletler için fazladan bir para vermek istemiyorsanız bu yöntemi gönül rahatlığı ile deneyebilir ve kendinizi ödeyeceğiniz daha az bir miktarla mutlu edebilirsiniz.

1.144 kez okundu.
2 Yorum Yapıldı

Cep Telefonu İle Yer Tespiti Nasıl Yapılır? Numaradan Yer Tespit Etmek

6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Bilindiği üzere yer tespiti için en önemli aracı bir GPS cihazı ya da içerisinde GPS özelliği olan bir telefon olacaktır. Çünkü telefonumuzu sürekli yanımızda tuttuğumuz için yer tespiti konusunda da bize en yararlı araç telefonlarımız olacaktır. Peki, başkasının yerini cep telefonları ile tespit etmek ne kadar mümkün? Şimdi bu sorumuzun cevabına bakalım:

Öncelikle cep telefonundan yer tespiti yapılabilmesi kişinin özel hayatına da bir bakıma müdahale etmektir. Bu sebeple bu yer tespiti için ya casus yazılımlara ihtiyaç duyulur ya da resmi bir mahkeme kararı ile izin takibi çıkarılır. İlk maddeye bakılacak olursa, günümüzde yer takibi konusunda pek çok sayısız uygulama bulunmakta ve gün geçtikçe de bu uygulamalar geliştirilmekte. Ancak bu şekilde bir telefonu takip edecekseniz eğer öncelikle o telefonunun kısa süreli de olsa sizin elinize geçmesi gerekiyor. Daha sonra bu uygulamayı yükleyebilir ve karşınızdaki kişiyi takip edebilirsiniz. Bu hususta unutmamanız gereken en önemli nokta ise bu işlemin yasa dışı bir işlem oluşu ve dikkat edilmesi gerektiğidir.

Yine bu casus yazılımların kullanılabilmesi için cihazların sürekli açık tutulması ve aktif bir internet hattının da cihazda bulunması gerekecektir.

Bir diğer takip yöntemi de bahsettiğimiz mahkeme kararı ile takip emridir. Bu emir çıkarıldıktan sonra yapılacak takip işlemleri uygulamalar ile değil, bizzat operatör yardımı ile yapılır. Tabi ki bunun için de mahkemelerden karar çıkarttırmanız gerekir ve bu pek de kolay olmayan bir durumdur.

1.695 kez okundu.
2 Yorum Yapıldı