Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kaldırılır?

6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Whatsapp’ın yeni uygulaması sayesinde artık mesajlarınızı karşı tarafın okuyup okumadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajları karşı taraf okuduğunda mavi tik sayesinde anlayabilirsiniz. Bu özelliğin aktarılması Android kullanıcılarına güncelleme sonucu ulaşmış olsa da Ios kullanıcıları herhangi bir güncelleme yapmadan ortaya çıkmıştır.

Mavi tik ortaya çıkığı günden bu güne çok fazla konuşuldu.  Karşı tarafın mesajı okuduğunu belirten mavi tik bazı kullanıcılar tarafından benimsenemedi ve gereksiz bulundu. Ancak Ios kullanıcılarının Watsapp özelliğinde dâhili bir eklenti olan mavi tik Ios kullanıcıları tarafından kesinlikle benimsenememişse kaldırabilmek mümkün! Mavi tike uyum sağlayamayan ve gereksiz bulan Android kullanıcıları içinde mavi tikten kurtulmak mümkün! Zaten karşı tarafa gittiğinde bilgi tiki sunuluyor, çevrimiçi olduğu görünüyor, son girdiği saatte ekranda çıkıyor. bu nedenle mavi tik birçoğumuz için gereksiz bir kullanım gibi düşünülebiliyor.

Whatsapp mavi tiki kaldırmak için;

Android kullanıcıları yeni mesaj aldığında internet bağlantılarını keserek, mesajı okuyabilirler. Sonra da mesajı silip internetinizi açabilirsiniz. Böylece mavi tik karşıyı uyarmaz.

Eğer Ios kullanıcısı iseniz, mesaj geldiğinde cihazınızı uçak moduna alın.mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve uçak modunu kapatınız.

Böylece karşı tarafa mavi tik uyarısı ulaşmaz.

Ayrıca en güvenli ve pratik yol da watsapp’ın ayarlarından kilit ekranı düzenlemeleri ile yapılabilir.

Ayarlar – bildirim – kilitli ekranda göster seçeneğini açık konuma getirerek, aynı özellikten faydalanarak başlıklar seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca whatsapp’ta mesaj ön izlemeyi aktifleştirerek mesajınızı ana ekranda okuyabilir ve mavi tik gitmesini engelleyebilirsiniz.

882 kez okundu.
4 Yorum Yapıldı

İnternetsiz Oynanabilen En Güzel Android Oyunları

7 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Çoğu kimse elindeki akıllı telefonunun internet olmadan pek bir işe yaramayacağını düşünür. Genel olarak düşünüldüğü zaman böyle düşünenler pek haksız sayılmazlar tabi. Fakat internet paketiniz yok ya da bitti. WiFi bağlantısı da yapacak durumda değilsiniz diyelim. Bu durumda telefonunuza yükleyeceğiniz birçok oyun veya uygulama çalışmayacaktır. Fakat aşağıda vereceğimiz oyunlar internetsiz oynanabilen en güzel android oyunlar olarak mutlaka denenmelidir. İnternetiniz olsa bile paketinizi kullanmadan oynamak isterseniz bu oyunları mutlaka denemelisiniz.

  1. Dots: Adından anlaşılabileceği üzere noktalar ile oynanabilen basit ve karmaşık bir oyundur. 60 saniye içerisinde az hamle ile aynı renkteki noktaları birleştirmeye çalışacaksınız.
  2. Asphalt 8: Uzun zamandır telefonlarda yer alan bu harika araba yarışını akıllı cihazınızda da büyük bir keyifle oynayabilirsiniz.
  3. Temple Run: Piyasaya çıktığı andan itibaren neredeyse tüm akıllı cihaz sahiplerinin oynadığı bu harika oyuna doyum olmuyor. Peşinizde yer alan canavardan kaçarken aynı zamanda altın toplayacak ve çeşitli bonuslar kazanacaksınız. Sakın sağa sola çarpmayın yavaşlamayın ki peşinizdeki canavar sizi yakalayıp etkisiz hale getirmesin.
  4. Dumbs Ways To Die: Adı pek duyulmamış olsa da dünya genelinde çok fazla bağımlısı olan bu oyunu mutlaka sizler de denemelisiniz. Oyunun amacı oldukça basit. Yönlendireceğiniz küçük kahramanınızı ölmekten kurtarmaya çalışacaksınız. Çeşitli zorlukların ve tuzakalrın yer aldığı oyunda seviye attıkça işiniz daha da zorlaşacak. Fakat heyecan ve adrenalin bir o kadar artacak.
  5. Badland: Ormanda yer alan canavarlar ile oynayabileceğiniz bu oyun ilk 40 bölüme kadar ücretsiz olarak oynanabiliyor. Ücretsiz olan kısmı bile sizlere zevkli anlar yaşatmaya yetiyor.
2.273 kez okundu.
9 Yorum Yapıldı

Vize Sınavına Mazeret Göstererek Girmek

7 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Vize sınavları senenin ilk sınavları olduğundan ve çoğu üniversitede sabah yapıldığını hepimiz biliyoruz. Fakat bazı arkadaşlarımızın işi çıkabiliyor, yakını ölmüş olabiliyor, uyuya kalmış olabiliyor veya hasta olabiliyor. Sorunumuzun olduğu gün vize sınavı varsa ve sınava girmemiş isek, mazeret göstererek sınava girebilir miyiz sorusu çok önemli.

Vize sınavlarına mazeret göstererek girebiliriz. Çoğu üniversite ve ders hocası bunu kabul edebiliyor ilk sınav olduğu için. Fakat mazeretimizi resmi bir belge ile göstermemiz şart. Çünkü hiçbir hoca lafınıza bakıp size mazeret sınavı yapmaz. O yüzden en basitinden bir doktor raporunu yanınızdan taşımanızı tavsiye ederim. Fakat yine de bu yazımızı okuyup mazeret gösterip girilebilirmiş demeyin. Çoğu üniversitede bu kuralın olması, senin okuduğun üniversite için geçerli olmayabilir. O yüzden bölüm sekreterliğine iyice sorup bilgi almanı ve daha sonrasında mazeret sınavına kalmanı tavsiye ederim. Aksi taktirde direk olarak finalde iyi not alman gerekir ki 95 alsan bile kurtaramaz ve büte kalırsın. Mutlak 100 alman gerekir geçme barajı için. Eğer girmek için ufakta olsa zamanın varsa imzanı at, bütün şıkları a yap, b yap, c yap veya d yap ve çık sınavdan. Böylece dersi kurtarma ihtimalin artar.

847 kez okundu.
1 Yorum Yapıldı

Güzel Kokan Bayan Parfümleri

7 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıcak havalar kendini göstermeye başladı. Haliyle insanlar oldukça terleyebiliyor ve kötü kokabiliyorlar. Özellikle toplumda erkeklere nazaran bayanlarımız bu konuda daha dikkatli. O yüzden biraz tavsiye vermek adına bu konuyu açma gereği duydum. Eğer sürekli olarak beğendiğiniz ve kullandığınız bir parfüm yoksa, hangi parfümün nasıl koktuğu hakkında bilginiz yoksa veya daha önce parfüm kullanmadıysanız bu yazımı okumanı tavsiye ederim.

İlk olarak Marni Rose parfümüne bakalım. Bu parfümü tenimizde uzun süre kalabilen türden. Haliyle insanların çokça tercih edebileceği bir ürün. Gül kokusunu herkes bilir. Gül kokusunun biraz da baharatlı halini düşünebiliriz. Nane, menekşe, frambuaz, frenk üzümü ve acıbadem gibi özlerin kullandığı bir parfümden bahsediyoruz. Ayrıca parfümde sedirin odunsu kokusunu da hissedebiliyorsunuz.

İkinci olarak Escada Born In Paradise parfümüne bakalım. Bu parfümde ise insanların çok sevdiği meyve ve çiçek özlerinin karışımı bulunuyor. İçerisinde karpuz, yeşil elma, yasemin, ananas, hindistan cevizi sütü üst notalarda, sandal aşağı ve misk tarzı kokular ise alt notalarda bulunuyor diyebiliriz.

Üçüncü olarak Balenciaga Rosebotanice parfümüne bakalım. Bu parfümde de greyfurt meyvesinin taze kokusunu görüyoruz. Erz ağacı, kakule ve paçuli, hafif baharatlı şekilde hoş bir koku oluşturuyor.

Dördüncü olarak Chloe Roses De Chloe parfümüne bakalım. Üst notalarına baktığımızda çay özlerinin ferahlatan kokusu ile bergamot kokusunun olduğunu, orta notalarda şam gülü ile manolya, alt notalarda ise amber ve misk olduğunu görüyoruz. Bu parfüm baharı hissetmenizi her mevsim sağlayabilecek gibi.

Beşinci ve son olarak Marc Jacobs Daisy so Fresh parfümüne bakalım. İkinci parfümümüz gibi birçok meyve özlerine ve çiçek özlerini içinde barındıran parfüm, içerisinde kayısı, gül, elma çiçeği, portakal, böğürtlen, misk ve menekşe bulunuyor.

859 kez okundu.
2 Yorum Yapıldı

Final Sınavına Mazeret Göstererek Girmek

7 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Üniversitelerde okulun bitimine yakın herkesi final telaşesi sarar. Fakat bazı öğrenciler final sınavını kaçırabilirler. Böyle bir durumda mazeret bildirerek sınava girebilirler mi? Bu sorunun cevabı çok önemli.

Herkesin de bildiği üzere neredeyse tüm üniversitelerde final ve bütünleme sınavlarının mazeretleri ne yazık ki olmuyor. Yani sizin için belirtilen sınav tarihi ve saatinde sınava girmekten başka çareniz yok. Diğer türlü hiçbir şekilde bu sınavlara giremiyorsunuz. Belirttiğim durum bütünleme sınavları için geneldir fakat final sınavları için geçerli değildir. Final sınavlarının mazeret bildirme durumu üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Üniversitelerin kendi senatoları bulunur ve bu senatolar önceden bu bilgileri karara bağlarlar ve öğrencilerle paylaşırlar. Üniversitede çok yaygın olarak bilinmese de paylaştıklarını bilin. O yüzden herhangi bir sınava giremeyecekseniz mutlaka mazeret kabul edip edilmediğini önceden sorun ve öğrenin.

Örnek vermek gerekirse Selçuk Üniversitesi’nde ki final sınavlarında asla mazeret kabul edilmiyor. Sınava size belirtilen zamanda girmeniz gerekiyor. Aksi halde direk olarak bütünleme sınavlarına kalıyorsunuz ve geçmek için çok çaba harcıyorsunuz. Final soruları bütünleme soruları ile aynı olursa işiniz kolay tabii, orası ayrı.

Eğer mazeret kabul eden bir okuldaysanız mutlaka mazeretinizi gösteren resmi bir evrakın yanınızda bulunduğundan emin olun. Aksi halde kimse sizin sözünüze bakaraktan mazeret sınavına sokmaz. Eğer finale ve bütünleme sınavına girmedim ama mazeretimi okulum kabul etmiyor diyorsanız çok geçmiş olsun. Seneye bu dersi vermek için uğraşacaksınız. Eğer bazı üniversiteler gibi tek ders sınavı veya yaz okulu gibi uygulamalar varsa yine dersten geçmek için bir nebze şansınız var demektir. Bunu iyi değerlendirin.

Mazeret sınavına girmek için gerekli olan belgeler genelde hastaneden alınan sağlık raporu, polisten alınan rapor veya akrabanızın ölüm raporları olabiliyor.

1.273 kez okundu.
Yorum Yok :(