Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Haxball Nedir? Nasıl Oynanır?

Kategori: Nasıl Yapılır? | Necati tarafından yazılmıştır. Ayrıca 5.174 kere okundu.

Merhabalar, bugün sizlerle Haxball’ı inceleyeceğiz. Haxball’ın ne olduğunu, nasıl oynandığını, inceliklerini ve oyun stilini sizlere anlatacağım. Bende bir Haxball oyuncusuyum ve bayılarak oynayabiliyorum diyebilirim. Bugüne kadar oynadığım en güzel web tabanlı oyun bence Haxball. Arkadaşlarımızla oynayabiliyoruz, yeni arkadaşlıklar edinebiliyoruz vb bir çok şey var. Belkide en çok talep görmesinin nedeni web tabanlı bir futbol karşılaşması olması. Bir çok arkadaş bir araya gelip saatlerce Haxball oynuyor, Haxball üzerine forumlar açılıp ligler oluşturuluyor ve lig karşılaşmaları yapılıyor. Evet işte Haxball böyle bir eğlenceli oyun. İsterseniz şimdi size Haxball’ın oynayışı hakkında bilgi vermeye başlayayım;

Haxball nasıl oynanır ?

Haxball’da kendimizi yukarı – aşağı, sağ- sol ok tuşları ve w,a,s,d tuşları ile yönlendiriyoruz. x, space,ctrl gibi tuşlar ilede şut vuruyoruz. İlk defa oynayan kişi için çok zor bir oyun gibi gözüksede oynadıkça alışacağınıza ve vazgeçemeyeceğinize adım kadar eminim. Tuşlarına alıştıkça ve her geçen daha güzel oynadıkça oyuna bağımlılığınız her geçen gün dahada artacaktır. Bende ilk başladığımda oyun çok tuhaf gelmişti ve oyuna alışmam 1 ayımı almıştı. Oyuna ilk başlayanlara herkes tarafından bildindik bir kelime olan “acemi” kelimesi söylenir. Oyuna alışmış ve çok iyi oynayanlara ise “professional = pro” denilir. Prolar genellikle acemileri kendi odalarında istemezler. Acemilerde kendi aralarına oynayıp kendilerini geliştirirler. Bende oyuna ilk başladığımda herkes gibi acemiydim fakat şimdi bende professional oldum. Oyunun çok ince hareketleri var. İlk olarak öğreneceğiniz oyuncuyu iyi yönlendirmek ve iyi şut vurmak. Tamamen mantıkla hareket ederseniz oyunu çok kısa zamanda çözeceğinize eminim.

Haxball’ın incelikleri nelerdir ?

Eğer artık acemilikten çıkmışsanız ve proluğa doğru adım atıyorsanız bu incelikleri bilmeniz gerekmektedir. Örneğin oyunda fake atmak her oyuncunun yapabileceği bir şey değildir. Fake atmak arkanızdaki oyuncuyu saf dışı bırakıp topa dokunmadan onun savunmasından kurtulmaktır. Bunu başarabiliyorsanız siz profesyonelliğe yavaş yavaş adım atmışsınızdır. Oyunda atacağınız çalım çok önemlidir. Duvara çarptırarak atacağınız akıllı bir çalım size rahatlıkla rakibinizi oyun dışı bırakmaya yarayacaktır. Sizlere tavsiyem oyunu paslı oynamanızdır. Akıllı ve paslı oynarsanız bu oyunda her maçta yer bulabilirsiniz. İleride kendinizi daha çok geliştirip tam bir professional olabilirsiniz. Dediğim gibi sizlere bu oyun hakkında tek tavsiyem oyunda acemiliği atlattıktan sonra hep professional masalara girip akıllı ve paslı oynayın. Böyle oynadığınız zaman emin olabilirsinizki hep kazanan siz olacaksınız.

Eğer sizlere Haxball hakkında bilgi verebildiysem ne mutlu bana. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere. Haxball’a şimdiden başlayın.

Güncel konulardan ve kişisel dünyasındaki konuları kaleme alan, internette dünyasındaki sıradan yazarlardan biri. İçinizden biri...
EtiCanlar:

“Haxball Nedir? Nasıl Oynanır?” için 3 cevap

  1. haydifutbol dedi ki:

    Bu tarz oyunlar genelde zevkli oluyor.

  2. sanane dedi ki:

    Mukemmel bir oyun tesekkurler. Buradan metine selamlar

  3. Hasan CAN dedi ki:

    Oyun eskiden çok eğlenceliydi fakat şimdi o kadar keyif vermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.