Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Çalışırken Kurulabilecek Kazançlı İş Fikirleri

Kategori: Eğitim ve Kariyer | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 2.405 kere okundu.

Adımlarınızı küçük küçük ve emin bir şekilde atmak sizin amacıyla en doğrusu olacaksa birtakım şeylerden fedakarlık yapıp daha (az uyumak, daha çok çalışmak gibi). Bazı amaçlarınızın ağırlığını tartabilirsiniz. Genellikle kendi işini kurmak isteyen şahıslar test vakti oluşturarak birtakım şeyleri eskiden görebilirler. Tabi bu vaktin çok zor olacağını hesaba katmalısınız. Öncelik ile iş kurmak istiyorsanız birtakım soruları ele almanızda yarar var. Bu soruların yanıtları ve sahip olunan gidişat size birtakım şeyleri net olarak gösterecektir.

Kendinize bu Testi Uygulayın!

Hayal Mi? Hedef Mi?

İşinizi test etme vaktinde sokmadan evvelce iyi bir planlama aşamasından geçirmelisiniz. Kısa vakitte varlıklı olmak ya da çok para kazanmak amacıyla hakim olmadığınız bir iş kolunu yapmaya çalışmak vakit kaybından bir şey değildir. Tabi bir de işin parasal tarafı var.

İş Kurmak Size Uygun Mu?

İşinizi rizikoya atmak ve her şeye sıfırdan başlamak başlı başına bir serüven üstelik şimdi mesuliyetleriniz daha da artacak ve uğraşmanız gereken fazlası şeyle ilk kez karşılaşacaksınız. Karakteriniz buna makul mu iyi bir dirayetlendirme yapmalısınız.

Kısa, Orta ve Uzun Vadede Planlar Yapın

Bu planlamayanların hedefi amaçlar koymaktır. Kısa ve orta vadeli amaçlar koyarak kendinizi ve işinizi test edin. Süreci mercek altına alın ve analiz edin. İlk seferlerde her şey zor ve tablo pek parlak gözükmeyebilir bu halde yeni güncellemelerle devam etmelisiniz.

Tercihinizi Yapın

Bir vakit sonra iki karpuzu koltuk altınıza sığdıramayacak hale geldiğinizde bir karar vermelisiniz. Bu vakti çok iyi bir şekilde geçirmeniz mühim. Kararınız ne olursa olsun gerisinde durmalı ve katiyen “acabalara” yer bırakmamalısınız. Yoksa yaşam boyun pişmanlıklarınız olur.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.