Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

[Windows] ati2dvag.dll Mavi Ekran Hatası ve Çözümü

Kategori: Nasıl Yapılır? | 2 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 112 kere okundu.

Ati2dvag.dll mavi ekran hatası, ati ekran kartı kullanıcılarının daha sık karşılaştıklarını görmekteyiz. Eğer ki bu hata ile karşılaşan biri olursa ilk yapması gereken şey ATI’nin kendi sitesine girmek ve sürücülerinin en son versiyonunu, güncellenmiş halini indirip kurmaları gerekiyor. Ancak bu şekilde sorun çözülecektir. Bu tür durumlarda genellikle eski sürüm güncelleme ile gelen yeni uygulamalar, eski sürümün desteklemediği bazı dosyalar, veriler içerebilmektedir. Bunun için dediğimiz gibi ilk yapmanız gerek şey, son güncellenmiş versiyonu indirerek kurmak olacaktır.

Eğer güncellenmiş halini kullananlar bu sorun ile karşılaşıyorsa veya sürücüyü güncelledikten sonra hala bu sorun devam ediyorsa işletim sisteminde bir problem olabilme ihtimali yüksek görünüyor. Bu gibi durumlarda ise bilgisayarınıza format attırabilir ya da kendi imkanlarınız ile bilgisayarınıza bir format atabilirsiniz. Format atmak genelde bu tür durumları kökten ortadan kaldıracağı için tavsiye ediyorum.

Format attıktan sonra hala bu sorun devam ediyor ise ne yapacağız?

O halde kullanmakta olduğunuz bu bilgisayarın bir donanım problemi var demektir. Yani ekran kartınızda bir sorun olması yüksek ihtimal gözüktüğü gibi bilgisayarın RAM’leri de sorunlu ise bu sorunu tetikleyebilir . Bu durumda ise donanımlarınız test ettirmeyi tavsiye ediyoruz. Kısacası  bu tür durumlar donanımsal veya sürümden kaynaklanmaktadır.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.

EtiCanlar:

“[Windows] ati2dvag.dll Mavi Ekran Hatası ve Çözümü” için 11 cevap

  1. Mobil mp3 indir dedi ki:

    İlk win 10 yüklediğimde başıma geldı ekran karı uyumlu değilmiş sanırım gerçekten sinir bozucu bir durum

  2. özel ders dedi ki:

    Eski bilgisayarımda olan bir sorundu ve çözümünü bulamamıştım. Şimdi açtım bilgisayarımı ve çözdüm. Gerçekten çok teşekkür ederim.

  3. Azot Jeneratörü dedi ki:

    Mavi ekran hataları gerçekten can sıkıcı bu paylaşımız oldukça yerinde ve güzel olmuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir