Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

[Windows] ati2dvag.dll Mavi Ekran Hatası ve Çözümü

Kategori: Nasıl Yapılır? | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 2.363 kere okundu.

Ati2dvag.dll mavi ekran hatası, ati ekran kartı kullanıcılarının daha sık karşılaştıklarını görmekteyiz. Eğer ki bu hata ile karşılaşan biri olursa ilk yapması gereken şey ATI’nin kendi sitesine girmek ve sürücülerinin en son versiyonunu, güncellenmiş halini indirip kurmaları gerekiyor. Ancak bu şekilde sorun çözülecektir. Bu tür durumlarda genellikle eski sürüm güncelleme ile gelen yeni uygulamalar, eski sürümün desteklemediği bazı dosyalar, veriler içerebilmektedir. Bunun için dediğimiz gibi ilk yapmanız gerek şey, son güncellenmiş versiyonu indirerek kurmak olacaktır.

Eğer güncellenmiş halini kullananlar bu sorun ile karşılaşıyorsa veya sürücüyü güncelledikten sonra hala bu sorun devam ediyorsa işletim sisteminde bir problem olabilme ihtimali yüksek görünüyor. Bu gibi durumlarda ise bilgisayarınıza format attırabilir ya da kendi imkanlarınız ile bilgisayarınıza bir format atabilirsiniz. Format atmak genelde bu tür durumları kökten ortadan kaldıracağı için tavsiye ediyorum.

Format attıktan sonra hala bu sorun devam ediyor ise ne yapacağız?

O halde kullanmakta olduğunuz bu bilgisayarın bir donanım problemi var demektir. Yani ekran kartınızda bir sorun olması yüksek ihtimal gözüktüğü gibi bilgisayarın RAM’leri de sorunlu ise bu sorunu tetikleyebilir . Bu durumda ise donanımlarınız test ettirmeyi tavsiye ediyoruz. Kısacası  bu tür durumlar donanımsal veya sürümden kaynaklanmaktadır.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“[Windows] ati2dvag.dll Mavi Ekran Hatası ve Çözümü” için 11 cevap

 1. agario dedi ki:

  Bu tarz donanımsal arızaların çözümlerini paylaştığınız için gerçekten teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık.

 2. Forum dedi ki:

  Daha önce böyle bir problem yasamistim siz gayet iyi anlatmissiniz tesekkur ederim

 3. demirdöküm kombi servisi dedi ki:

  zamanında çok ugraştıgım bir problemdi

 4. M.Salih ASLAN dedi ki:

  Ati AMD bünyesine katıldıktan sonra bir hayli gelişti her ay güncellemeler yapılıyor lakin hala hata veren bir çok bilgisayar bulunmakta. bunun sebebi uyumsuz donanım ve işletim sistemi amd sitesinden auto dedected aracını indirip otomatik taratıp en güncel sürücüyü indirmeniz yeterli olacaktır.

 5. İlginç Hediyeler dedi ki:

  Benim bilgisayarda da aynı sorun vardı formatla sorun çözüldü.

 6. utku dedi ki:

  Günlerdir aradığım soruyu burda buldum teşekkür ederim geyik.com.tr

 7. arce dedi ki:

  ati’nin bu tip hatalarıyla sürekli karşılaşıyorum. çoğunlukla driverları silip yeniden kuruyorum yada internetten dll arıyorum. güzel anlatım olmuş ellerine sağlık.

 8. ecem dedi ki:

  bu sorun muydu tam bilmiyorum ama o sinir bozucu mavi ekran benimde karşıma çıkmıştı ve bilgisayarımı bir süre kullanamamıştım.
  maviyi sevmiyorum =(

 9. Mobil mp3 indir dedi ki:

  İlk win 10 yüklediğimde başıma geldı ekran karı uyumlu değilmiş sanırım gerçekten sinir bozucu bir durum

 10. özel ders dedi ki:

  Eski bilgisayarımda olan bir sorundu ve çözümünü bulamamıştım. Şimdi açtım bilgisayarımı ve çözdüm. Gerçekten çok teşekkür ederim.

 11. Azot Jeneratörü dedi ki:

  Mavi ekran hataları gerçekten can sıkıcı bu paylaşımız oldukça yerinde ve güzel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.