Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

KPSS’de Kalem Veriliyor mu?

Kategori: Eğitim ve Kariyer | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 986 kere okundu.

Kamu personeli seçme sınavı her yıl düzenli olarak öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin yaptığı sınavlardan bir tanesi biliyorsunuz. Bu sınav devlette açılan kadroları istihdam etme amacıyla yapılıyor ve milyonlarca aday yarışıyor. Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi her hangi bir kopya çekme teşebbüsünün önüne geçmek için adaylara birçok şeyi yasaklamış. Ve bir sınav için yeterli olacak azami araç gereci kendisi temin ediyor.

Kalem, silgi, kalem tıraş, yedek kalem ve şekeri ÖSYM kendisi veriyor. ( Gerçi 2016 KPSS’de şekeri çok görüp vermediler de, neyse… )

o%cc%88sym_kalemleri_deg%cc%86erlendirildi

Adaylar sınavlara sadece nüfus cüzdanları ya da bunun yerine geçecek pasaportla ve sınava giriş kâğıdıyla katılabiliyor. Diğer belgeler de ehliyet ve meslek kimlik kartı gibi belgeler adaylar için yeterli olmuyor. Adayların yanında herhangi bir ek kâğıt, telefon ya da herhangi bir kablosuz iletişim kurulan alet kulaklık gibi, kâğıdı soyulmamış bir su saat kesici ve delici alet cüzdan bulunması durumunda maalesef sınavları iptal ediliyor.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“KPSS’de Kalem Veriliyor mu?” için bir cevap

  1. Ragıp dedi ki:

    kpss’de kalem veriliyor mu bilmiyorum ama açık öğretim sınavlarında 340 TL ödeyip yine kendi kalemimizle sınava girmek zorunda kalıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir