Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Periscope İzleyici Artırmanın 10 Yolu

Kategori: Nasıl Yapılır? | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 2.091 kere okundu.

Son zamanlarda dünyanın en büyük sosyal medya ağlarında baş sıralara doğru emin adımlarla yükselen Periscope’da bazı kullanıcıların içini sıkan durum yaşanabiliyor. Canlı yayını izlenmeyen kullanıcılar, ‘’Canlı yayınımı kimse izlemiyor.’’ Diyerek isyan edebiliyorlar. Peki kullanıcılar olarak, izleyici arttırmanın yolları nelerdir? Şimdi onlara göz atalım.

1-) Yayına Uygun Başlık

Yaptığınız yayının ilgi çekmesi, kullanıcı aktifliği açısından önemlidir. Yaratıcı ve kısa bir başlık atarsanız, izlenme kapasitenizin arttığını göreceksiniz.

2-) Başlık ve Yayın Uyumu

Yayınınıza attığınız başlıkla yaptığınız yayın içeriği birbirine uyuşmalıdır. Yayın içeriği başlıktan farklı olursa, kullanıcıları etkileseniz bile bir süre sonra bu durum size yine de izleyici kaybettirecektir.

3-) Yaratıcılık

Yaptığınız yayında yaratıcılık oldukça önemlidir. Yaratıcılık konusunda tecrübe edinmek istiyorsanız, sıradan canlı yayınları takip edebilirsiniz. Özellikle birçok takipçisi olan ve izleyici kitlesi yoğun olan birinin canlı yayınlarını takip ederek, daha fazla fikir oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda gezip gördüğünüz yerlerin canlı yayınını oluşturmak gibi fikirleri de kendiniz bulabilirsiniz.

4-) Çekim Kalitesi

Çekim kalitesi yayın açısından oldukça önemlidir. Çünkü yayın sever insanlar sürekli takılan, donan ve yanlış yere odaklanan çekimleri sevmezler, takip etmezler. Bunun için açıları güzel ayarlayarak yayınlarınızı kaliteli hale getirmelisiniz.

5-) İzleyicilerle Konuşun

Yayınınıza gelen izleyicilerin sorduğu soruları yanıtlayın ve onlarla sürekli iletişim halinde olun. Unutmayın ki, kimse soru sorup da cevap alamadığı ve umursanmadığı bir yayına katılmaz.

6-) Sosyal Medya Hesaplarınızı Kullanın

Yayın yapmadan önce bir yayın saati belirleyin ve bu etkinliği Facebook, Twitter ve Instagram gibi çeşitli platformlarda daha fazla kişiye duyurun.

7-) Yayınları Kaydedin

Yapmış olduğunuz tüm yayınları kaydedin. Daha sonradan yayınları izleme fırsatı bulduğunuzda, yapmış olduğunuz hatalar veya eksiklikler varsa bunları fark edecek ve tecrübe edineceksiniz.

😎 Trendleri Takibe Alın

Sürekli canlı yayın yapan kullanıcıları mutlaka takibe almalısınız. Ciddi bir rekabet ortamında, onların yayınlarını izleyerek aklınızda yeni fikirlerin oluşmasına olanak sağlayabilirsiniz.

9-) Her Anı Paylaşın

Canlı yayın sırasında meydana gelen bir aksilik veya komiklik varsa bunları izleyiciden saklamayın. Onlarla paylaşın ve bu duruma hep birlikte gülmeye başlayın.

10-) Yayın Düzeninizi Belirleyin

Günlük belirlediğiniz saatlerde düzenli olarak yayınlar yapın. Bu durum sizin ciddi bir iş yaptığınızı, işi ciddiye aldığınızı gösterir ve izleyicileriniz de diğer kullanıcılara gitmemiş olur.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.