Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Whatsapp “Bellek Yetersiz” Hatası Nasıl Çözülür?

Kategori: Nasıl Yapılır? | 3 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 681 kere okundu.

Özellikle en son güncellemeler ardından Whatsapp bellek yetersiz uyarısı sık sık karşılaşılan bir durum haline geldi. Watsap kullanıcıları anında fotoğraf paylaşıp, müzik ve video gönderiminde bulunabildikleri için Whatsapp uygulamasını tercih ediyorlar. Ancak, bu uygulamada son günlerde ‘’Başarısız oldu. Bellek yetersiz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.’’ problemi ile karşılaşınca kullanıcılar Whatsapp ile ilgili düşüncelerini yeniden gözden geçirmeye başladılar.

Whatsapp bellek yetersiz uyarısının bir çözümü var nasıl mı?

Özellikle Android işlemcili mobil cihaz kullanan kullanıcıların karşı karşıya geldiği bu problem birkaç fotoğraf silmekle ya da programı silip tekrar yüklemekle çözülecek bir sorun değil. Whatsapp’ın son güncellemeleri ardından Ram tüketiminin artmış olmasıdır. Bu nedenle bellek yetersiz gelmektedir.

Bu problei ortadan kaldıracak en etkili yöntem Clean Master uygulamasıdır. Bu uygulama telefonunuzdaki bütün uygulamaların önbelleğiniz silerek yeterli alan sağlar ve gereksiz alanları temizler. Uygulamalardaki önbellekleri tek tek silmek yerine, Clean Master uygulamasından, gereksiz dosyaları tıklayıp silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Daha sonra da Hafıza Arttır seçeneğinden telefonunuzun belleğini arttırabilirsiniz. Bu işlem sayesinde fotoğraf ve video paylaşırken yaşadığınız problemleri ortadan kaldırarak çok daha sağlıklı ve güvenli paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Whatsapp’ta genellikle Android işlemcili telefonların büyük problemi olan bu sorun Clean Master ile çok kısa bir süre içinde çözüme ulaştırmak mümkün! Böylece çok daha problemsiz bir şekilde veri aktarımında bulunabilir Whatsapp’tan daha çok faydalanabiliriz. Her alanda bizlere mutlaka pratik çözümler sunan uygulamalar ile hayatımızı kolaylaştırmak bizim elimizde!

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Whatsapp “Bellek Yetersiz” Hatası Nasıl Çözülür?” için 20 cevap

 1. Hakan Tekdemir dedi ki:

  Bıkmıştım resmen. Clean master uygulaması yararlı ancak bazı eski modellerde kasma yapıyormuş dikkat etmek lazım.

 2. ataköy çilingir dedi ki:

  whatsapp bu sorunun temizleme aracları sayesinde çözüme ulaşacağını düşünüyorum ancak indirdiğiniz yere dikkat edin

 3. Prekast Cephe dedi ki:

  Whatsapp aşkına yeni telefon aldıracak gibi görünüyor. Nasıl hızlı bir teknoloji bu yetişemiyoruz hiçbir şekilde. Neyse ki bilgisayara da uygulama olarak geldi de sürekli cepten bakmak zorunda kalmıyoruz. Başka uygulamalar da kolayca entegre edebiliyor api sayesinde.

 4. Mustafa Özyurt dedi ki:

  Faydalı bir makale olmuş, anlatımıza teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir