Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Özel Günler için Tektaş Seçimi

Kategori: Tavsiyeler | 5 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 92 kere okundu.

Pırlanta her genç kızın ve gelin adaylarının istediği bir öğe olmaktadır. Özellikle evlilik teklifi yapılacağı zaman tektaş kullanılmaktadır. Tektaş tek başına da kullanılacağı gibi alyans ile birlikte de çağırabilirsiniz. seçerken pırlantaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Mükemmel bir pırlanta istiyorsanız bazı kurallara bakmalısınız. Pırlanta seçmek için bakılan kurala 4C kuralı denmektedir. Bunun açıklaması ise kesim (cut), berraklık (clarity), karat (carat) ve renk (color) olmaktadır. Bu özelliklere bakarak seçebilirsiniz. Aynı zamanda bu özelliklere göre pırlantanın fiyatı da değişiklik göstermektedir. Almak istediğiniz yüzük gösterişli ve bir yüzük olacak ise berraklık açısından düşük olan yüzük tercih edebilirsiniz.

Çıplak gözle berraklığı ayırt etmesi zor olmaktadır. Renklere baktığımız zaman renksizden sarı tonlara doğru ilerlediği görülmektedir. Berraklık gibi bu özellik de çıplak gözle ayrılmamaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu iki ayrıntı yüzük fiyatını düşürmektedir. Çıplak gözle görülebilen özellikler ise kesim ve karat olmaktadır. Bu özellikte bir seçim yaptığınız zaman pırlantanın görünüşünü etkilemiş olursunuz.

Tektaş Seçimi

Çok fazla pırlanta kesimi bulunmaktadır. Bu kesimlerden en çok tercih edilenleri ise prenses kesim ve yuvarlak kesim olmaktadır. Bunlar dışında oval, damla, kalp gibi kesimler de bulunur. Gelin adaylarının en çok tercih ettiği bir diğer kesim ise markiz tektaş kesimi olmaktadır. Bu kesim oldukça popülerdir. Yüzük seçimi yaparken her ayrıntıyı bilerek seçmeniz gerekmektedir. Ayrıntıları bilerek bir seçim yapmanız yüzüğü alırken sizin lehinize olacaktır. Böylece evlilik teklifi ederken veya sevdiğinize alırken daha rahat seçim yapabilirsiniz. Altın yüzük ile birlikte uyum yapabilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir