Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

[Windows] d3dx9_39.dll Hatası ve Çözümü

Kategori: Nasıl Yapılır? | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 2.126 kere okundu.

Eksik dxdx9_39.dll dosyası hatası genellikle program veya oyun kurarken karşımıza gelen hataların başında gelmektedir. Bu hataların giderilmesi için öncelikle verdiğimiz adımları dikkatle takip ederek sırasıyla uygulamanız gerekmektedir. Bu hatayı öncelikli olarak aşağıdaki linkten indirmeniz gerekmektedir. Program, d3dx9_39.dll programı bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor ve bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin şeklinde bir uyarı hatası ekrana gelecektir. Bu şekilde bir uyarı ile karşılaştığınızda hemen bu siteden verdiğmiz d3dx9_39.dll dosyasını indirerek zip şeklindeki bu dosyası klasörün içinden çıkartıyoruz ve d3dx9_39.dll.zip dosyasının içindeki d3dx9_39.dll dosyasını C:Windows/System32 klasörünün içine atıyoruz.

d3dx9_39.dll dosyasını indir

Eğer kişisel bilgisayarınız 32 bit işletim sistemi ise bu şekilde uygulayınız, 64 bit işletim sistemi olanlar için ise uygulamanın açılmaması sorunun tekrar etmesi durumunda d3dx9_39.dll dosyasının bir kopyasını C:Windows/SysWOW64 klasörünün içine atarak tekrar denemeleri halinde sorun kalkacaktır.

d3dx9_39

Her ihtimale karşı her zaman söylediğimiz gibi bu tür değişiklikleri yapmadan önce kopyaladığımız klasörler içinde aynı dosya var uyarısı geliyorsa yani aynı isimli dosya varsa bu dosyayı kopyalayıp bir yerde yedeğini almayı öneririz. Bu şekilde herhangi bir dosya veri kaybı olmadan düzeltme ihtimali daha yüksek olacaktır.

Son olarak bu adımları takip ettiğinizden sonra, son adım olarak çalıştır yani run penceresine geliyoruz ve aşağıdaki vereceğim komutu yazarak ok butonuna basıp işlemi tamamlıyoruz.

Komut: “regsvr32 d3dx9_39.dll” (Tırnak işaretleri olmadan kopyalayın.)

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“[Windows] d3dx9_39.dll Hatası ve Çözümü” için 2 cevap

  1. diş teli fiyatları dedi ki:

    Oh be sonunda çözdüm bu sorunu çok sinir bozucuydu

  2. Ferhat ŞAN dedi ki:

    Yeni indirdiim oyunu kurarken dxdx9_39.dll hatasını aldım çok yöntem denedim ama çözemedim. Sitenizde dolaşırken bu yazı dikkatimi çekti. Sitenizden dxdx9_39.dll dosyasını indirdim rardan çıkararak belirttiğiniz konuma kopyaladım hata düzelmedi ama bilgisayarımı yeniden başlattıktan sonra hatanın düzeldiğini gördüm. Çok teşekkür ediyorum. Çok işime yaradı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir