Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Kişisel Blog Nedir? Nasıl Açılır?

Kategori: Nasıl Yapılır? | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 1.377 kere okundu.

Küçüklüğümüzden hatırladığımız ve özellikle Türk televizyon dizilerinde denk geldiğimiz “hatıra defterleri” artık yerlerini kişisel bloglara bıraktı. Peki nedir bu kişisel bloglar, nasıl açılır?

Kişesel blog, herhangi bir kural veya kategori fark etmeksizin bireylerin kişisel aktivitelerini, hislerini, düşüncelerini kaleme alarak yayımlayabilecekleri bir internet sitesi olarak yorumlanmaktadır. Sosyal medya platformlarını da bir “geniş kapsamlı kişisel blog” olarak yorumlayabilmekteyiz. Lakin internet sitesi olarak açılan kişisel bloglar, daha düzenli ve ilgi alanına göre takip edilebilir olduğu için tavsiyemiz olmaktadır.

Günümüzde belirli bir ücret karşılığında kişiye özel tasarımlar ile hazırlanan PHP kodlama diline sahip kişisel bloglar olsa da, daha çok Blogspot ve WordPress temelli kişisel bloglar kullanılmaktadır. Hem alt yapı desteği, hem ücretsiz sunum, hem kolay düzenleme ve kolay kişiselleştirilebilme gibi özelliklere sahip olan bu platformlarda kendinize ait bir mail adresi ile üye olup, kolaylıkla bir kişisel blog sahibi olabilirsiniz.

Blogunuzu açtıktan sonra sizi takip ederek okuyacak olan insanlara ulaşabilmek adına sürekli olarak yazdığınız blogları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızın da önemli bir getirisi olacaktır.

Bloglarına yazdığınız içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşarak ulaşacağınız kitle, hem bloğunuzun bilinirliğini artıracak, hem de gelen tık sayısı ile doğru orantılı olarak Google’da yükselmenizi sağlayacaktır. Google’da daha ön sayfalarda çıkmak ve Google sayesinde bulunmakta kişisel bloğunuzun değerini ve takipçi sayısını da artıracaktır.

Kişisel bloglarında tanıtım yaparak ve bloglarının belirli alanlarına reklam ekleyerek para kazanan bloggerlarda mevcuttur. Bu bloggerlar, blogları üzerinde harcadıkları emek ve kavuştukları takipçi kitlesi sayesinde firma ve reklam şirketlerinden reklam alarak, bloglarına harcadıkları süreyi kolayca nakite çevirebilmektedirler. Bu sayede ek gelir sağlayan binlerce blogger mevcuttur. Sizde kendinize bir blog açarak hem içinizi dökmeye, hem de ek gelir kazanmaya başlayabilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Kişisel Blog Nedir? Nasıl Açılır?” için bir cevap

  1. Giresun dedi ki:

    Kesinlikle wordpress tabanlı olmalı. Günümüzde en iyi sistemi sağlayan ücretsiz olan bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir