Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Ahşap Ev ile Doğayı Kucaklamak

Kategori: Tavsiyeler | 1 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 99 kere okundu.

İnsanlar için en yaşam serüveninde en önemli katmanlardan biri mutlu, huzurlu bir hayat sürmektedir. Bunu sağlamak için yapılan faaliyetler kişiden kişiye değişse de istenen şeyin ne olduğu genel anlamda aynıdır. Mutluluk arayışlarında yaşanan yer ön plana çıkar. Hangi şehirde yaşadığınız, yaptığınız iş ve hatta yaşadığınız evin niteliği tüm bu süreci etkilemektedir. Bazı kişiler şehir yaşamını tercih ederken bazıları ise kalabalıktan kaçmak için daha tenha yerleri tercih ederler. Kimisi teknolojik yaşamın tüm nimetlerinden, onu oluşturan ortamların kendisinden de hoşlanırken kimisi doğaya yakınlaşmak ister. Genelde insanlar doğaya dönmek isterler. İş gereği şehir yaşamına mahkum olan bir hayat, fırsat buldukça doğal ortamlarda rahatlamayı seçer. Ahşap ev tercihi bu anlamda atılacak adımlardan biri olabilir.

İlginiz çekebilir http://ahsapsepeti.net/ahsap-ev/

Ahşap ev imalatçıları hayatları boyunca doğayla iç içe vakit geçirmeyi tercih eden insanlara hizmet ederler. Doğayla bütünleşmek bir yaşam tarzıdır. Eğer şehirden uzakta kendinize ait bir bahçeniz varsa ve oraya müstakil bir ev kurma şansına sahipseniz bunu değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yeşilliği tamamlayan rengarenk çiçeklere sahip bir bahçede yapılmış ahşap ev hem estetiği hem de huzuru ön plana çıkarır. Normal, betonarme bir apartman dairesinde yaşadığınızı düşünün. O daire sınırlarının hiçbir doğallığı veya çekiciliği yoktur. O duvarlar soğuktur, dokunmak bile istemezsiniz. Ahşap evlerde ise durum farklıdır. Ahşap ev üreticileri en doğal ortamı sunan malzemelerle ortaya doğayla bütünlemiş bir çevre çıkarabilir. Evinizin ahşap duvarları hem estetiğe hitap edecek hem de sınırlarınızı sıkıcı hale gelmekten kurtaracaktır.

Ahşap ev modelleri diğer betonarme evlere göre bazı avantajlara sahiptir. Doğa dostu ahşap malzemeler betonarmeye göre daha uzun ömürlüdür. Daha dayanıklı ve güvenilirdir. Doğal afet durumda, özellikle deprem anında ahşap evlerin dayanım ve korunumu ön palan çıkmaktadır. Özellikle İstanbul gibi deprem bölgelerinde bu şekilde bir tedbir almak önemlidir. Sadece estetiği değil aynı zamanda işin güvenlik boyutunu da ön plana almak gerekmektedir. Özellikle İstanbul gibi kentsel dönüşüme uğrayan şehirlerde ahşap ev tercihinin ön plana çıkarılması güvenli bir ortam yaratılmasını sağlayacaktır.

Daha fazlası için http://ahsapsepeti.net/

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir