Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi

3 hafta önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Günümüzde yüz gerdirme işlemleri son yıllarda artmış durumdadır. Birçok kişi yüzündeki kırışıklıkları yok edebilmek için yüz gerdirme işlemlerini tercih etmektedir. Bu işlemlerin önceleri cerrahi işlem gerektirmesinden ötürü çoğu kişi işlem yaptırmamaktaydı.

Operasyonların sağlıklı ortamlarda yapılması, uzman tarafından gerçekleştirilmesi, operasyon sonrası ağrıların oluşması ve enfeksiyon riski gibi durumları ortadan kaldıran bir çözüme ihtiyaç duyulmaktaydı. Son zamanlarda ameliyatsız yüz germe işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu işlem herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmemekte ve meydana gelen sarkmalar ile kırışıklıkları gidermektedir.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İşleminin Yararları

Bu yöntemler doğru gerçekleştirildiğinde ameliyat kadar net ve kesin sonuçlar alınabilmektedir. En iyi dermatolog Ataköy merkezinde dermatoloji uzmanı olan Hande Ulusal tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe Ataköy merkezinde yapılmaktadır. Bu yöntemin en avantajlı kısmı kişi aynı gün işlerine geri dönebilmekte ve gündelik hayatını sürdürmektedir. Aynı zamanda da ameliyatta oluşacak riskler ortadan kaldırılmakta ve yan etki yaratmamaktadır. Ameliyat ile uygulanan genel anesteziye de bu işlem ile gerek duyulmamaktadır. Ayrıca sadece yüz gerdirme işlemi değil, dolgu işlemleri ile lazer işlemleri de yapılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemi farklı uygulamalarla gerçekleştirilebilmektedir. Bu yöntemde 5 farklı yüz gerdirme işlemi bulunmaktadır. Bu işlemler PRP, asit aşı, mezolit, omon DNA ve hyaluranik yöntemleridir. Prp işlemi ile kişinin kendi kanından mineral alınmakta ve cilt dokularına enjekte edilmektedir.

Mezolit de cilde gereken vitaminlerin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Fiyatlar için de net bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü işlem sırasında hastanın ne kadar enjekte edilecek malzemeye ihtiyaç duyacağı bilinmemektedir. Dolayısıyla enjekte edilen miktara göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

İşlem gayet basit olmakta ve kişi aynı gün kendi işlerine geri dönebilmektedir. Bu yönü ile oldukça avantajlıdır. Herhangi bir yan etkisinin bulunmaması sayesinde de oldukça güvenilir bir uygulama olmaktadır. Uygulama hakkında bilgi almak isteyenler web sitesinden uygulamaları araştırabilmektedir. handeulusal.com internet sitesinden bilgi ve destek alabilmek mümkündür.

21 kez okundu.
Yorum Yok :(

Diş Sağlımıza Nasıl Dikkat Edebiliriz?

1 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Diş ve diş eti problemleri, en önemli sağlık sorunları arasındadır. Fakat hayatı direk tehdit etmediği için gereken önem maalesef yeterince verilmemektedir. Aslında ağızda oluşan olumsuzluklar; diş sağlığının bozulmasına hatta sindirim sisteminin bile etkilenmesine sebep olur. Ağız ve dişlerde yapısal ve işlevsel herhangi bir bozukluğun olmaması, ağız ve dişlerin görevlerini tam olarak yaptığını, bu durum da ağız ve dişlerin sağlıklı olduğunu gösterir.

Ağız ve diş sağlığının korunması için en az altı ayda bir düzenli olarak diş hekimi kontrolünün yapılması gerekir. Diş çürümesinin önüne geçebilmek için; düzenli olarak dişlerin fırçalanması, diş ipi kullanılması, suların yeterli flor içermesi, çok fazla şekerli ve tatlı yiyeceklerden uzak durmak, yendiği takdirde mutlaka dişleri fırçalamak ve düzenli diş hekimi kontrolüne gitmek oldukça önemlidir.

Diş eti problemlerinin önlenmesi içinde diş fırçalamak ve düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gitmek önemlidir. Aşırı şekerli ve asitli yiyecekler mikroorganizmaların etkisini arttırır. Dişler kesinlikle sert cisimlerle karıştırılmamalı, fındık ceviz gibi kabuklu yemişler asla dişle kırılmamalıdır. Bu sert yiyecekler diş minesinin çatlamasına ve bakterilerin dişlerin üzerindeki etkisinin artmasına sebep olur. Dolayısıyla da diş minesinin koruyucu etkisi ortadan kalkar.

Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?

Piyasada diş macununun dışında diş pastaları da mevcuttur. Bunların aşındırıcı özellikleri çok fazla olduğu için günlük kullanım için pek uygun değildir. Ayda bir yada iki kez kullanılabilir. Bunun yanında karbonatta toplum arasında tercih edilen doğal bir üründür. Karbonatında aşındırıcılık özelliği yüksek olduğu için diş minesini çizme riski vardır. Dolayısıyla günlük olarak kesinlikle kullanılmamalıdır. Diş fırçası kesinlikle ısıtılmamalıdır.

Diş fırçalamaya ilk olarak fırçaya mercimek büyüklüğünde macun sıkılarak başlanmalı, 45 derecelik bir açıyla dişetinden dişe doğru dairesel hareketler yaparak dişer ön yüzlerinden başlanarak fırçalanmalıdır. Daha sonra ön dişlerden arka dişlere doğru tüm dişlerin iyi bir şekilde fırçalanmasına dikkat edilmelidir. Ön dişlerin arka tarafları fırça dik tutularak temizlenmelidir. Son aşamada ise dişlerin çiğneyici yüzleri de ileri ve geri hareketlerle fırçalanmalıdır. Bu şekilde fırçalama işlemi bitirilmelidir. Diş fırçalamayı etkin bir halde gerçekleştirmek için hekiminizin sizin için önerdiği sertlikteki bir şarjlı diş fırçasını kullanmanız gerekir. Fırçayı ıslatmadan kullanmak da önemli bir ayrıntıdır. İnsan ağzındaki tükürük miktarı macunun köpürmesi için yeterli olmaktadır.

Fırçaya boydan boya macun sıkmakta doğru bir yöntem değildir. Fazla macun sıkmak ağızdaki ferahlığı arttır, dolayısıyla dişler tam olarak temizlenmeden fırçalamanın sonlandırılmasına sebep olur. Bu da yeterli temizlemeyi engeller. Fırçalama işlemi kesinlikle sağdan sola ve yatay yönde olmalıdır. Yatay olarak fırçalama diş minesini aşındırarak hassasiyetin artmasına ve dişlerde renk değişimine yol açar. Ayrıca dişetlerinin de çekilmesine sebep olur. ilerlemiş hastalarda kama şeklinde defektler oluşur. Kısacası diş fırçası yanlış olarak kullanıldığında vücudun en sert dokusu olan diş minesi zamanla aşınır.

Diş ipi

Fırçalama işlemi tamamlandıktan sonra, diş fırçasının ulaşamadığı ara yüzler diş ipiyle tek tek temizlenmelidir. Diş ipi kullanırken dişle ip teması kesilmemeli ‘C’ şeklinde hareketlerle diş ipi, diş ve dişeti arasına yerleştirilir. Bu işlem sırasında diş etlerine zarar vermemek için hassasiyet göstermek gerekir. Kullanımı kolaylaştırmak için değişik mekanizmalarla da diş ipi üretilmektedir. Ağız bakımının son aşamasında ise, dilin fırçalanması gelir.

Yapılan bilimsel çalışmalarda ağız kokusuna sebep olan bakterilerin dilde bulunduğu ortaya konmuştur. Dolayısıyla da dilin fırçalanması önemlidir. Dil, diş fırçasıyla temizlenebileceği gibi özel olarak dil için üretilen dil fırçalarıyla da temizlenebilir. Fırçayı dilin arka tarafından öne doğru bastırmadan, hafif hareketlerle temizleme en doğru yöntemdir. Sabah ve akşam farklı iki diş fırçasıyla dişleri fırçalamak daha etkin bir temizleme açısından önemlidir.

48 kez okundu.
Yorum Yok :(

Türkiye’nin En Büyük Chat Sitesi

1 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Türkiye’nin en büyük ve en aktif chat sitesi olma sloganıyla girdiğimiz sektörde uzun zamandır hizmet veriyoruz. Şu ana kadar binlerce bay ve bayan, sempatik.org farkıyla arkadaşlık kurdu. Sizlerde yalnızlıktan sıkıldıysanız ve karşı cinsten birileri ile arkadaşlık kurmaya ihtiyacınız varsa hemen ücretsiz bir şekilde kaydolabilirsiniz.

Sempatik Mobil Sohbet

Sempatik ailesi olarak günümüzün gelişen teknolojisine kayıtsız kalmadık. Bu yüzden iOS ve Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletleriniz için Sempatik Mobil Chat uygulamasını geliştirdik. Mobil chat uygulamamız ile bilgisayar olmadan, akıllı telefon ve tabletlerinizle sitemize bağlanabilir ve dilediğiniz kişi ile chat yapabilirsiniz. Bununla birlikte olarak web sitemizi de tamamen mobil uyumlu bir hale getirdik. Mobil cihazlarınızdan sempatik.org adresine girerek, diğer chat siteleri ile aramızdaki farkı net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Güvenlik ve Gizlilik

Sempatik.org olarak tüm kişisel bilgilerinizin güvenliğini garanti ediyoruz. Özel bir yazılım ile sohbet odalarındaki görüşmelerinizin tamamı anında veri tabanından silinir. Böylece korsan saldırılar sonucunda özel bilgilerinizin 3. şahısların eline geçmesi imkansızdır. Buna ek olarak ise kişisel bilgileriniz, görüşme kayıtları vb. gibi aklınıza gelebilecek tüm özel bilgileriniz Türkiye’deki kurum ve kuruluşların hiçbirine verilmemektedir. Bu yüzden web sitemizde ya da mobil uygulamamızda gönül rahatlığı ile özel ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sempatik.org internet adresine girmek.

50 kez okundu.
Yorum Yok :(

Aracınızdaki Çekiş Düşüklüğünün Nedeni?

2 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Aracınızda son zamanlarda güçten düşmeler yaşıyorsanız özellikle de bunu rampa çıkışlarında çok fazla hissediyorsanız o zaman nedeni patikül filtresi olabilir. Özellikle de dizel araçlarda performansı etkileyen faktörler arasında partikül ve katalitik konvertör arızaları geliyor. Bir yakıt sistemi arızası olarak karşımıza çıkan bu sistemlerin filtrelerinde tıkanıklık meydana geldiği zaman direk olarak gaz pedalınız etkilenecek ve aracınızın çekişten düştüğünü hissedeceksiniz. Dolayısıyla düzenli olarak bakımlarınız yapılırken bu sistemlerinde gözden geçirilmesinde fayda vardır. Bu arızanın meydana gelmesindeki ana neden ise aracın devirsiz kullanılmasıdır. Aracınızı yüksek ya da düşük viteste kullanmanız filtrelerinde bir takım sorunların oluşmasına neden olacaktır. Bu da beraberinde farklı arızaların meydana gelmesine neden olabilir.

37 kez okundu.
Yorum Yok :(

Güvenli Bir Sürüş İçi Gerekli Olan Orijinal Yedek Parçalar Burada

2 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Arabalar önemli bir konforu beraberinde getirirken, güvenli olmaları da gerekmektedir. Bu nedenle araç bünyesinde yer alan parçaların belli aralıklar ile kontrol edilmesi son derece önemlidir. Bunlardan bir tanesi de fren balatası olmaktadır. Bir arabadaki en önemli parçalardan biri olduğunu söyleyebilir. Çükü durma işlemi bu sayede gerçekleştirilebilmektedir. Arabanın sahip olduğu kinetik enerji, fren balatası sayesinde termal enerjiye dönüştürülür. Her zaman sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için orijinal yedek parçaların seçilmesi gerekir. Bunu en avantajlı biçimde gerçekleştirebilmek için doğru yerdesiniz.

Avantajlı Şekilde Yedek Parça Alabileceksiniz

Otomobilin durdurulmasında çok önemli parça fren balatası olurken, hareket için ise debriyaj seti kullanılmaktadır. Motordan gelen hareket enerjisinin doğru bölümlere iletilmesinde kullanılmakta olan debriyaj seti, her araba için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle olası arızaların önüne geçmek için bu noktada kullanılacak olan yedek parçaların önemi de son derece yüksek olmaktadır. Sizde tercihlerinizi orijinal parçalardan yana yaptığınız zaman ayrıcalıklı olacaksınız. Yolda kalma sorununu da en aza indirmiş olacaksınız. Uygun fiyatlarla sahip olmak isteyenleri de bekleyen önemli ayrıcalıklar bulunuyor. Bu olanakları kaçırmamalısınız. Dilediğiniz zaman hızla sahip olabilirsiniz.

Konforlu Sürüş İçin Kaliteli Amortisör Seçenekler

Gerçekleşirmiş olduğumuz seyahatler için güvenlik son derece önemli bir konu olurken, konforda oldukça önemlidir. Yolculuk sırasında yol durumundan kaynaklı olarak sarsıntılar meydana gelmektedir. Özellikle de bozuk olan yollarda bu durum daha da belirgin bir hal almaktadır. Ancak kullanacağınız kaliteli amortisörler sayesinde bu sarsıntılar en aza iniyor. Amortisör seçimlerinizi orijinal ürünlerden yana yaptığınız zaman sarsıntıdan çok daha iyi bir şekilde korunmuş olacaksınız. Bunun için en iyi adres ise sizi bekliyor.

285 kez okundu.
Yorum Yok :(