Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Android Telefondan Televizyona Görüntü Aktarmak

Kategori: Nasıl Yapılır? | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 2.695 kere okundu.

Mobil cihazlar artık çok gelişmiş ve işlevsel bir hale geldi. Eskiden bilgisayarda yaptığımız bir çok işlevi artık mobil cihazlarımızda rahatlıkla ve kolaylıkla yapar hale geldik.

Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda yer alan çok başarılı ve güzel bir özelliği nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. Bu özellik sayesinde cihazınızda yer alan görüntüyü bire bir televizyonunuza aktarabileceksiniz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatmaya geçelim;

Öncelikle kablo yardımıyla bu işlemi yapmak için HDMI kablosuna ihtiyacımız var. Şöyle ki, HDMI kablosu yardımıyla kablonun bir ucunu cihazınızın şarj soketi kısmına diğer ucunu ise televizyonunuzun HDMI kablosu giriş yerine takarak görüntü aktarımını gerçekleştirebilirsiniz.

Bir not düşmek gerekirse, her HDMI kablosu cihazınıza uygun olmayabiliyor bu yüzden cihazınıza uygun bir HDMI kablosu almakta büyük fayda var.

Birde Android cihazınızda ve televizyonunuzda yer alan DLNA desteği sayesinde hiç kablo ile uğraşmaya gerek kalmadan mobil cihazınızda ki görüntüyü televizyonunuza aktararak büyük ekranda keyfinizi arttırabilirsiniz. Bunun için, Samsung marka cihazınıza AllShare adlı uygulamayı indirip daha sonra televizyonunuzla bağlantı kurabilirsiniz.

Önemli not: Kablosuz bir biçimde mobil cihazınızda ki görüntüyü televizyonunuza aktarmak için bulunduğunuz ortamda WİFİ bulunması ve sizin bu ağa bağlanmanız gerekiyor. Birde, kablosuz bağlantıda sadece ortam dosyalarınızın görüntüsünü televizyonunuza aktarabilirsiniz. HDMI kablosu ile bütün görüntüyü televizyonunuza aktarabilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.