Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Kuaföre İstediğimiz Saç Modelini Nasıl Anlatırız?

Kategori: Hayattan,Moda | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 2.619 kere okundu.

Bir bayanın vücudunda en önem verdiği noktaların başında hiç şüphesiz ki saçları gelir. Kuaför koltuğuna oturduktan sonra, eğer daha önce yapılmamış bir model yaptırılacaksa veya o kuaföre ilk defa gidiliyorsa, istediğimiz modeli anlatmak için oldukça fazla efor harcayabiliriz. Bu durumların önüne geçebilmek adına, fotoğraflarıyla birlikte hangi saç modelinin hangi terimler ile en kısa şekilde tarif edilebileceğini sizler için araştırdık.

Kuaför koltuğuna oturduktan sonra “küt saç istiyorum” deyip arkanıza yaslandığınızda istediğiniz modelin gerçekleşmediğini, tamamen farklı bir model ile karşı karşıya olduğunuzu görmeniz ihtimaller dahilindedir. Bu yüzden, en sağlıklı yöntemlerden bir tanesi beğendiğiniz saç modelinin fotoğrafını telefonunuza kaydederek, fotoğraf vasıtasıyla ne istediğinizi direk olarak göstermek olacaktır.

Biz de, kuaföre gittiğinizde istediğiniz saç modelini rahat bir şekilde anlatıp, mutlu bir şekilde evinize dönebilmeniz için, saç modelleri tarif şekillerini araştırarak bir araya getirdik. İşte o anlatımlar;

  • Klasik Küt Modeli

2016 yılının getirdiği moda akımlarından bir tanesi de küt saçların tercih edilmesi oldu. Her gün daha fazla popülerleşerek neredeyse her 3 bayandan 1 tanesinin tercih ettiği küt saç modelini saçınıza uygulatmak için “ortadan ayırma olsun, uzunluğu çenemde kalsın, ne toplamayı gerektirsin, ne de ensem açılsın” şeklinde tarif etmeniz durumunda, klasik bir küt saç modelini rahatlıkla saçınıza uygulatabilirsiniz. Genellikle bakımındaki kolaylık sebebi ile bayanlar tarafından sık tercih edilen bu modelin size yakışması için karar vermeniz gereken tek püf nokta çenenizin üstünde mi yoksa çenenizin altında mı kalacağına karar vermenizdir. Önce çene altı kestirip, yakışmaması durumunda çene üstü kestirmek, ilk defa klasik küt model yaptıracaklar için tavsiyemizdir.

  • Punk Model

Punk modeli için, küt saç kadar kısa bir saça sahip olmanız gerekmektedir. Genellikle kulak hizasından beri kafanın bir kısmının daha kısa kaldığı, diğer kısmının ise hacimlendirilerek simetriye yakın bir görünüş amaçlandığı bu model için, kuaförünüzün güvenilir hacim veren bir sprey kullanması gerekmektedir.

  • Kase Kesim Kısa Saç

Genellikle gençler ve üniversite öğrencileri tarafından tercih edilse de, 2016 itibariyle orta yaşlı hanımların da sık uygulattığı bir model olan punk modeli, kuaförünüze tarif etmek için “altları tamamıyla kısaltacağız, üst kısımlar ise kulağımın üzerinde kalacak, alnımı tam kapatacak, kat kat olmayacak” cümlelerini söylemeniz yeterlidir. Bu model, genellikle cesaretli ve kendine güvenen kadınların tercihidir.

  • Asimetrik Katlar Modeli

Son zamanlarda özellikle ünlülerin sık sık uygulattığı modellerden bir tanesi olan asimetrik katlar modelini kuaförünüze tarif ederken “saçlarıma hacim kazandırmak için, kısım kısım aşağıdan yukarıya doğru yatay, kısım kısım da asimetrik küçük kesimler yapılması iyi olacaktır” cümlelerini kurmanız yeterli olacaktır.

  • Öğrenci Modeli

Öğrenci modeli olarak tabir edilen bu modeli kuaförünüze tarif etmeniz için ise “3 numara, kıpkısa bir saç istiyorum” cümleleri fazlasıyla yeterli olacaktır. Yüzünün güzelliğine güvenen bayanların tercih ettiği öğrenci modeli, oldukça farklı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

  • Aslan Yelesi Modeli

Aslan Yelesi Saç Modelleri 1

Saçlarının doğallığını, rengini ve yapısını ortaya çıkartmayı seven bayanların son zamanlarda sık tercih ettiği modellerden bir tanesi de aslan yelesi modelidir. Bu modeli kendinize uygulatmak için kuaförünüze “ensem ve kulaklarımı tamamen kapatacak şekilde, alnımın bir kısmını ya da tamamını kapatacak şekilde bir kesim yapalım. Saçlarımı keserken de dik bir şekilde tutam tutam iki parmağınızın arasına alıp kesmenizi rica edeceğim. Bu işlemi de tamamlarsak, uçlara ustaca birkaç makas darbesi yaptığınızda istediğime kavuşmuş olurum” cümlelerini kurmanız, fazlasıyla yeterli olacaktır.

  • Dalgalı Fön Modeli

Hareketli saçlar ile arası iyi olan bayanların tercih ettiği dalgalı fön modeli için kuaförünüze “ hem hareket,  hem düzen, hem de hacim istiyorum” cümlelerini kurmanız yeterli olacaktır.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.