Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

KYK İnternetine Birden Fazla Cihaz Nasıl Bağlanır?

Kategori: Nasıl Yapılır?,Teknoloji | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 1.876 kere okundu.

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı öğrenci yurtlarında internet kişi başı 1 cihaz hakkı ile verildiği için hem telefondan, hem de bilgisayardan bağlanmak büyük bir sorun haline gelmektedir. Yurda kayıt yaptıran öğrencilere özel olarak verilen kullanıcı adı ve şifreler ile giriş yapılabilen bir internet sistemine sahip olan Kredi Yurtlar Kurumu, öğrencilerin hem bilgi güvenliğini, hem internet üzerinde yasaklı sitelere girişi engellemek, hem de ağ üzerinden yapılan ve suç teşkil eden davranışları öğrenciyi cezalandırmak amacıyla kişiye özel şifre ve kullanıcı adı hizmeti sunmaktadır.

Bu uygulama, hem cep telefonu üzerinden, hem tablet üzerinden, hem de bilgisayar üzerinden internet kullanmak isteyen öğrenciler için büyük bir sorun teşkil etmekle birlikte, çözümü kolay bir işlemdir.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’nın kullandığı bu sistem, hem herkesin eşit olarak internette vakit geçirme veya internette araştırma yapma hakkını güvence altına alıyor, hem de devlete bağlı olan yurtlarda konaklama yapan öğrencilerin herhangi bir sanal suça bulaşmamasını güvence altına alıyor. Bu bağlamda yüzde yüz mantıklı bir sistem uygulayan KYK’nın sistemini bozma gibi bir olay gerçekleştirmeden, size verilen özel kullanıcı adı ve şifre ile internete birden fazla cihazınız ile bağlanmak mümkün. Her ne kadar bu hareketiniz ile birden çok kişinin internetini belirli miktarda yavaşlatacak da olsanız, araştırması bizden, uygulaması sizden.

Kredi Yurtlar Kurumu’na konaklayan öğrencilerin, internet ağına birden fazla cihazla bağlanabilmeniz için, bağlayacağınız cihazlardan bir tanesinin Android cep telefonu veya laptop bilgisayar olması gerekmektedir. Eğer elinizdeki cihaz notebook ise, bilgisayarınıza indireceğiniz “Bilgisayarı modem yapma” programı sayesinde, bilgisayarınızı bir modem görevi ile yetkilendirebilir, bu sayede diğer cihazlarınız ile de internete bağlanabilirsiniz.  Zira aynı işlem, Kredi Yurtlar Kurumu’nun internet ağına bağlı olan Android işletim sistemli cep telefonunuz ile de mümkündür. Yine telefonunuza indireceğiniz modem uygulaması sayesinde diğer cihazlarınızı da güvenli bir şekilde Kredi Yurtlar Kurumu’nun wifisine bağlayabilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir