Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Sömestr Tatili 2017 Ne Zaman?

Kategori: Tavsiyeler | 1 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 17 kere okundu.

Yoğun olarak okul hayatının içinde bulunan öğrenciler ve bunların çalışan kesim aileleri, sömestr tatilini büyük bir heyecanla bekler. Yılın belli döneminde yapılan sömestr tatilinin ne zaman gerçekleştirileceği konusu merak edilmektedir. Aileler bu doğrultuda tatil planlarını hazırlayacak, iş yerlerinden izin alacak ve gidecekleri tatil beldelerinden otel, pansiyon randevusu alacaklardır.

Her yaştan insan, tatilleri sever ve dört gözle tatilin olmasını bekler. Yaşlı bireyler, torunlarını, çocuklarını görmek için sabırsızlanır. Çocuklar, gezip eğlenmenin, oyun oynamanın, biraz olsun nefes alıp dinlenmenin hayalini kurar. Aileler, iş yorgunluğunu atmanın heyecanını yaşar.

Beklenen Tatil

Sömestr tatili, okullar başladıktan 4 – 5 ay sonra için düzenlenmektedir. Kışın tam soğuk olduğu dönemlerde, hem öğrenciler, hem öğretmenler hem de ailelerin dinlenmesi, vücut yorgunluklarını atması sağlanır. Ayrıca bu düzenlemedeki amaç, çocukların soğukta okula gidip gelirken üşütmemeleri, hastalanmamaları içindir.

Yeni yılın ardından, 2017 yılının ilk ayında sömestr tatili gerçekleştirilecektir. 15 günlük bir tatil olarak düzenlenen tatil, her yıl mutlaka gerçekleştirilmektedir. Kişiler, uzun sürecek olan bu tatil için çeşitli planlar yapmaktadır. Kimi evlerinde geçirmek isterken, kimi aile büyüklerini ziyaret eder, kimisi de gerek yurtiçi gerekse yurtdışı tatil beldelerine gitmektedir.

En Çok Öğrenciler Sevinmektedir

Sömestr tatilini en çok bekleyen kesim öğrencilerdir. Aileler iş yoğunluğuna, hayatın zorluklarına daha alışmış olurken, çocuklar daha çok oyun ve eğlenme düşüncesi içerisinde oldukları için, tatili fırsat bilirler. Ocak veya şubat aylarında gerçekleştirilen şubat  tatili  kışın ortasında olması sebebiyle, özellikle kar yağışının olduğu kesimlerde çocuklar için büyük bir keyife ve mutluluğa dönüşmektedir, bu yüzden de google da da sık sık soruyoruz beklenen şubat tatili ne zaman?.

Öğrenciler, bu tatilde diledikleri gibi gezip eğlenmekte, arkadaşlarıyla vakit geçirebilmekte, aktivitelere katılabilmektedirler. Bazı öğrenciler içinse, sömestr tatili yoğun bir çalışma temposu olmaktadır. Geleceği için önemli sınavlara girecek olan öğrenciler, tatili ders çalışma fırsatına dönüştürmekte ve çalışmalarına yoğunluk vermektedir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.

EtiCanlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir