Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Türkiye’de Kışın Balayına Nereye Gidilir?

Kategori: Sehayat ve Gezi | 2 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 551 kere okundu.

Düğün hazırlığı, gelinlik seçimi, damatlık seçimi, düğün organizasyonu ve diğer tüm işlemleri ayarlarken, güzel bir balayı tatilini unutabiliyoruz. Tabii ki düğün zamanı özellikle kış ayına denk geldiğinde, balayı tatili bizim için tam bir hüsran haline geliyor. Fakat yine de evli çiftlerimizin moral bozmasına gerek yok. Sizler için kışın gidilebilecek balayı merkezlerini inceledik. Bakalım Türkiye’de kışın balayı için nerelere gidebiliriz?

1-) Ağva Doğası

Eğer İstanbul gibi büyük bir şehirde ikamet ediyorsanız ve fazla uzaklara gitme niyetiniz yoksa, eşinizi alarak Ağva doğasıyla baş başa kalabilirsiniz. Gittiğiniz bölge, İstanbul merkezine yarım saat olduğu gibi mükemmel bir doğa havasına da sahip. Burada bisiklet turları yapabilir, doğayla iç içe gezintiye çıkabilir, hep çekmek istediğiniz fakat bir türlü çekemediğiniz mükemmel fotoğrafları çekebilirsiniz.

2-) Abant Gölü

Abant Gölü, her sene milyonlarca ziyaretçisine kapılarını açıyor. Gideceğiniz ay, kış ayı olacağı için göl tabii ki buz tutmuş olacak. Siz de Abant otellerinden birisine yerleşebilir, eşinizi de yanınıza alarak gölün buz tutmuşluğuna karşı, romantik bir ortamda kahvenizi veya çayınızı yudumlayabilirsiniz.

3-) Kapadokya

Bu zamana kadar Kapadokya güzelliğini görmediyseniz, balayı tatili sizin için büyük bir fırsat olabilir. Hava şartlarına bakarak mükemmel bir balon turu yapabilir, Kapadokya’nın tüm güzelliklerini yukarıdan izleyebilirsiniz. Bu tatil, size balonun içinden de ayrı bir huzur verecektir.

4-) Uzungöl

Trabzon’un eşsiz manzaralarından ve huzurundan birine sahip olan Uzungöl, her sabah sizi mükemmel bir kahvaltıyla karşılayacak. Her sene ziyaretçi akınına uğrayan Uzungöl, Trabzon merkezine de 1.5 saat uzaklıkta. Ayrıca göl dışında eskiden yapılmış ahşap evleri ve tarihi evleri gezerek, kültür bakımından da verimli bir balayı geçirebilirsiniz.

5-) Kıbrıs

Balayı döneminiz kış ayına denk geldi ve siz de üşümek istemiyorsunuz öyle değil mi? O halde sizleri Kıbrıs güzelliğine yönlendirebiliriz. Ilıman iklimiyle sizi kış ayında bile sıcacık karşılayacak olan Kıbrıs, mükemmel otel avantajlarıyla da sizleri bekliyor olacak. Hem farklı bir yer görüp, hem de günlük gezintilere çıkarak mükemmel bir balayı geçirebilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir