Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

İlk Randevuda Neler Konuşulur?

Kategori: Aşk ve İlişkiler | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 1.850 kere okundu.

İlk izlenim herkes için çok önemlidir. İlk bakışta ilk görüşte karşınızdakinde bıraktığınız izlenim, ilişkiniz devam ettiği sürece etkili olacaktır. Her şeyden önce yeni tanışacağınız bir insana gülümsemekten çekinmeyin. Sıcak ve mütevazi bir gülümseme karşınızdaki insan üzerinde mutlaka olumlu bir izlenim bırakacaktır.

1

Karşınızdaki kişiyle, abartmamak koşuluyla göz teması kurmak ilk randevuda çok önemlidir. Çünkü gözleriniz karakterinizi yansıtır. Burada “Gözler kalbin aynasıdır” sözüne de atıfta bulunalım. Sohbet sırasında karşınızdaki kişiyle anlık göz temasları kurmak, utanacağınız ya da saklamak isteyeceğiniz hiçbir şey olmadığı anlamına gelir. Güven aşılamak için bundan daha iyi bir yöntem olamaz.

4

Bir ilişkiye başlamak amacıyla gittiğiniz bu görüşme sırasında karşınızdaki insanla temas kurmaktan çekinmeyin. Konuşurken omzuna ya da koluna dokunarak temas kurmanız bilinen bir flört taktiğidir. Ayrıca bu küçük ve abartısız dokunuşlar onu etkileyecek, ilişkinize aşama katettirecektir.

3

Bir ilişkiye adım atıyoruz diye çok ciddi durmanıza gerek yok. Herkes biraz eğlenmek ister. İnsanlar ilişki kurarken birlikte gülüp eğlenebildikleri, bir şeyler paylaşabildikleri insanları tercih ederler. İlk randevunuzda da yeri geldiğinde birkaç espri yapabilir, hem kendinizin hem de karşınızdaki kişinin rahatlamasına katkı sağlayabilirsiniz.

2

Randevu sırasında dikkat etmeniz gereken şeyler olduğu kadar öncesinde de dikkat etmeniz gereken şeyler var. Örneğin randevudan önce kullanacağınız parfüme ve kullandığınız miktara çok dikkat edin. Karşınızdaki kişinin beğenilerini henüz bilmediğiniz için ekstrem ve yoğun kokulardan uzak durun. Unutmayın parfümünüz sizi yansıtır. Randevunuz sonlandıktan sonra bile o kokuyu her duyduğunda aklına sizin geleceğinizi unutmayın.

5

Son olarak ilk randevunuzda asla yapmamanız gereken bir şeyden bahsedeceğiz. İlk randevunuzun son randevunuz olmaması için yapmamanız gereken şey susup oturmak. Konu her ne olursa olsun fikrinizi beyaz etmekten çekinmeyin. Konuyla alakalı sorular sormanız hem muhabbeti ilerletir hem de karşınızdaki kişi hakkında bilgi sahibi olmanıza yarar. Onun hayatıyla ve görüşleriyle ilgilenmeniz kesinlikle hoşuna gidecektir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“İlk Randevuda Neler Konuşulur?” için bir cevap

  1. nasıl yapılır dedi ki:

    Bu bilgilere dikkat edildikten sonra bence herkes karşısındakini etkileyebilir yer imlerine eklediğim bir konu oldu teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.