Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Yüzme Malzemeleri Nelerdir?

Kategori: Sehayat ve Gezi | 6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 10.199 kere okundu.

Yüzme için  herhangi bir yüzme havuzuna yada doğal bir ortamada gitseniz bazı temel gereksinimleriniz olacak. Yüzmeden  keyif almak için sizlere yüzme malzemeleri konusunda aydınlatmaya çalışacağız.

Mayo / Şort: Mayo en birinci yüzme malzemesi, hangi ortam olursa olsun. Erkeklere basit bir şort yeterli olabilir. Bayanlar için mayo kaçınılmaz. Su tutan bir mayonun tercih edilmesinde yarar var. Haşema tarzını kapalı mayo arayanlara önerebiliriz. Fiyatı 50-150 TL arası…

Yüzme Gözlüğü: Hangi ortamda olursak olalım göz sağlığımız ve rahat bir görüş için yüzme gözlüğüne ihtiyaç vardır. Bu gözlüklerin geniş açılı görüş sağlayan gözlüklerden başka, bütçenize uygun ufak gözlüklerde mevcuttur. Bu gözlüklerin bazılarını belli bir derinliğin altına kullanmamak sizin için yararlı olacaktır. Numaralı yüzme gözlüğü özellikle miyop olanlar için mantıklı, zira sadece suyun altında değil civardaki insanları da daha iyi görmeyi sağlayabilirsiniz. Yeni başlayanlar için yüzme gözlüğünün stres azaltıcı etkisi ile yardımcı olacaktır.

Yüzme Bonesi: Saçları bir arada tutmaya yarayan boneler özellikle havuz ortamlarında çok daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Saçınızdan dökülen kıllar havuzda dolaşmaması için böyle bir tedbire ihtiyaç var. Boneleri uygun şekilde kurutmak, keskin cisimlerden korumak ve yapışmaması için uzun süreli kullanmamakta fayda var.

Kulak / Burun tıkacı: Havuz suyunun ve tuzlu suyun burnunuza kaçmasını engellemek için tıkaç önerilir. Kulağınız hassas ise de kulak tıkacı kullanmanız gerekebilir.

Yüzücü tahtası, Makarna: Yüzmeyi yeni öğrenenler için bacak ve kol egzersizleri için yüzücü tahtası uygun olacaktır. Makarna gibi suda batmayan başka yardımcı elemanlarda faydalı olacaktır.

Terlik: Islak ortamda ayak sağlınız için önerilir.

Havlu: Havuzdan önce ve sonra duş alma imkanı için havlu bulundurmanızı tavsiye ederiz. Duş için farklı malzemeler bulundurmak size kalmış.

Yüzme Paleti: Daha az enerji harcayarak, rahat yüzmek için palet kullanmak daha iyidir.

Kolluk, Can yeleği, Can simidi: Yeni başlayanlar için kolluk desteksiz kalma imkanı sağlayacaktır. Can yeleği ve simitte aynı işlevi görebilir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir