Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Uzak Doğu ve Endonezya turları arasından farklı bir tur seçin!

Kategori: Sehayat ve Gezi,Tavsiyeler | 3 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 416 kere okundu.

Çin, Japonya, Endonezya, Filipinler, Malezya, Brunei, Singapur, Doğu Timor, Tayland, Laos, Kamboçya, Vietnam, Myanmar (Birmanya), Çin Cumhuriyeti (Tayvan), Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka, Kuzey Kore, Güney Kore ve Moğolistan Uzak Doğu ülkeleri arasındadır.

Uzak Doğu turları genellikle meraklı turistlerin dikkatini çekmektedir. İslam, Budizm, Konfüçyüsçülük, Taoizm, Şintoizm ve Hıristiyanlık bu bölgedeki dinler arasındadır. Kültürü ve yapısı ile oldukça farklı olan ülkelerin birleşiminden oluşan Uzak Doğu Turları seçimlerinizi beklemektedir.

Farklı bir felsefi yapıda olan Uzak Doğu ülkeleri, bu felsefeleri birde yemeklerine yani mutfaklarına sokunca inanılmaz detaylar ortaya çıkıyor. Değişik baharatlar kullanılarak yapılmış en lezzetli yemekler, temizlik başta olmak üzere pek çok kurala dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Sosları en çok dikkat çeken detaydır. Balık ve etlerin hazırlanış şekli, sunumları ve tabi ki diğer lezzetleri ile sizi de büyüleyecektir.

Uzak Doğu turlarına katıldığınız zaman kendiniz için harika seçenekler yakalayabilir ve satın alabileceğiniz en farklı hediyelik eşyaları bulabilirsiniz. Uzak Doğu mutfağı baharatları, Uzak Doğu yöresel kıyafetleri ve genellikle el yapımı yöresel hediyelik eşyaları ile bilinmektedir. Siz de sevdiklerinize harika hediyeler götürebilirsiniz.

Uzak Doğu ülkelerinin yer aldığı turlar arasından seçiminizi ne kadar erken yaparsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Erken rezervasyon seçeneklerinin sizi beklediği bu kusursuz tur seçeneklerini şimdi inceleyin ve Uzak Doğu için en güzel tarihi seçerek tur planınızı hemen yapın!

Endonezya Turları da katılmanız gereken turlar arasında!

Güneydoğu Asya ve Okyanusya’da yer alan Endonezya’nın başkenti Cakarta’dır. Ekvator çizgisinde yer alan ülkenin iklimi ve doğal özellikleri sizi de büyüleyecektir. Endonezya para birimi Endonezya rupiahıdır. Malezya, Doğu Timor, Papua, Yine Gine ve Avustralya komşuları arasında olan Endonezya 17.508 adadan oluşmaktadır. Deniz aşırı komşuları ise Palau, Filipinler, Vietnam, Singapur ve Hindistan’dır.

Tropikal ve Muson iklimleri etkisinde olan Endonezya’da sadece 2 mevsim yaşanmaktadır. Kasım ve Mart aylarında yağış oldukça sık görülürken, kuru sezon Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarıdır. Yıl boyu ise hava hep sıcaktır. Endonezya önemli şehirleri arasında ise Bali, Jakarta, Batam, Medan, Lombok ve Surabaya bulunmaktadır.

Endonezya turları sırasında yiyeceğiniz en güzel lezzetler genellikle pirinç, et ve balıktan oluşacaktır. Acı sosları ve diğer lezzetleri ise kesinlikle tedbirli şekilde tadına bakılmalı çünkü hem tatlı acı sosları vardır hem de direkt acı olan sosları vardır. Turistlerin Endonezya gece hayatını sevdiği doğrudur. Çünkü hem çok eğlenceli hem de farklı seçenekler size sunulmaktadır.

Endonezya turlarında ilk önce plajları gezmenizi tavsiye ederiz. Ardından Bali, Cakarta, Bandung, Lombok, Bintan, Yogyakarta, Ubud, Surabaya Hayvanat Bahçesi ve Malang görmeniz gereken yerler arasındadır.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir