Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Resim Yüklenir?

Kategori: Nasıl Yapılır? | 4 sene önce Ersin tarafından yazılmıştır.Ayrıca 526 kere okundu.

Instagram hayatımıza girdiğinden beri. Sosyal paylaşım olayı farklı bir boyuta taşındı. Önceleri kullanıcılar fotoğraflarla hikayelerini anlatıyorlardı. Daha sonra video uygulamasını da kullanmaya başladıklarında Instagram daha renkli bir hale geldi. Zaman geçtikçe yenilenen Instagram fotoğraflarınızı sanat eserine dönüştürmeniz için çok uygun bir uygulama. Şimdi videolarınızı da daha hızlı yükleyebiliyorsunuz. Bilindiği üzere Instagram ‘a telefondan fotoğraf yüklemek kolay. Bilgisayardaki resimlerini yüklemek isteyenler genelde yine resimleri telefona atarak yüklüyorlar. Doğrudan bilgisayardan yüklemek istiyorsanız araya başka uygulamaları sokmalısınız. İşte Gramblr adlı program da bunlardan biri.

Gramblr’ı ücretsiz olarak indirip kurulumunu yaptıktan sonra Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip hesabınızla programı eşleştiriyorsunuz. Gramblr programındaki ”choose file” seçeneğinden yüklemek istediğiniz belgeyi seçiyorsunuz. Orada başlık satırı çıkacaktır yazmak istediğiniz başlığı da girdikten sonra fotoğrafı Instagramda paylaşabilirsiniz. Evet bunu yapabiliyor olmak çok güzel ama her güzelin bir kusuru vardır. Program şekilde sıkıntıları var; program yalnızca jpeg formatındaki dosyaları destekliyor, fotoğrafları tek tek yüklemeniz gerekiyor, ve dosyanın kare olması gerekiyor( Eğer dosyayı 650 x 650 şeklinde seçerseniz sonuç çok daha iyi olacaktır).Bir de instaram hesabınıza yüklediğiniz fotoğraftaki hashtaglerinizi banlıyor. Yani bu hashtaglere tıkladığınızda fotoğraf çıkmayabiliyor.

Program yalnızca Instagram için değil bu arada. Bu programa yüklediğiniz fotoğrafları Facebook ve Twitter adresleriniz üzerinden paylaşabilir hatta embed kodlarıyla bloğunuzda yayınlayabilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Resim Yüklenir?” için 27 cevap

  1. Petek Temizleme dedi ki:

    Bende yapamadım,resimli anlatım yokmu acaba?

  2. jetindir dedi ki:

    Teşekkür ederim ama resimli anlatım olsa daha kolay olur

  3. halil doğru dedi ki:

    BAzen telefondan yüklemek gerçekten işkence oluyor. Özellikle sayfa sahibi olanlar. Bu programı biliyorum ama tam işe yaramıyor ne yazıkki.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir