Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Instagram’da İşletme Profili Nedir? Nasıl Açılır?

Kategori: Nasıl Yapılır? | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 1.686 kere okundu.

Her geçen gün çok daha fazla insanın kullanmaya başladığı ve her gün yeni eklenen özellikleriyle dikkat çeken İnstagram, son olarak eklenen ve yayınlanan İnstagram uygulaması işletme profili sayesinde sosyal medya üzerinden alım- satım yapılmasına son derece müsait bir hale gelmiş ve tabir yerindeyse bir ticaret ortamına dönüşmüştür. Gerek sosyal medyanın neredeyse herkes tarafından kullanılıyor olması gerekse de sosyal medya üzerinden yapılan satışların çok daha kolay ve maliyetsiz olması sebebiyle pek çok satıcı, sosyal medyayı ve özellikle de İnstagram’ı kullanmaktadır. Böylelikle ürünler hem çok daha kolay ve hızlı bir şekilde tüketiciye ulaşıyor hem de tüketici İnstagram üzerinden istediği herhangi bir ürünü rahatça bulabiliyor. Bu yazımızda sizlere İnstagram’a yeni eklenen özellik işletme profiline nasıl geçebileceğinizi anlatacağız. Bu sayede siz de işletme hesabı kullanarak daha çok insana hitap edebilirsiniz ve normal kişisel profilinizi işletme hesabına taşıyarak tüketicilerin sizinle çok daha hızlı bir şekilde iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak İnstagram işletme hesabını kullanarak satışlarınızın genel istatistiklerini en iyi şekilde analiz edebilirsiniz. İnstagram işletme profilinin ne olduğu ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için okumaya devam edebilirsiniz.

isletme-profiline-gecis-aklimca-1024x669

İnstagram işletme profili kullandığınızda sizlere ücretsiz olarak sunulan ürün / satım istatistiğini çok rahat bir şekilde görebilir ve sattığınız herhangi bir ürünün ne kadar çok tüketiciye ve hatta hangi tüketiciye ulaştığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı olması sebebiyle de siparişlerinizi çok daha hızlı alır ve müşterilerinizin size ulaşmasını çok daha fazla kolaylaştırmış olursunuz. Bütün bunlara ek olarak kullanacağınız İnstagram işletme hesabı ile amatör satıcı görünümünüz sona erecek ve bu da sizin satışlarınızı arttırıp size çok daha fazla güvenilmesini sağlayacak.

instagram_hesabinizi_ticarette_kullanin_h563_87033

Bazı internet sitelerinde görebileceğiniz bu özelliğin Türkiye’de hizmete açılmadığına dair haberler kesinlikle doğru değildir. Eğer siz de İnstagram işletme hesabını kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken cihazınıza yüklü olan instagam programını güncellemek ve facebook hesabınız ile bağlantı kurmaktır.

İşletmenize ait bir facebook hesabı varsa otomatik olarak hesabınıza gelecek işletme hesabına geç seçeneği aktif hale gelecek ve bunun ile siz de ayarlar menüsüden işletme hesabına geçiş yapabileceksiniz.

instagram-a-yeni-ozellik-738x350

Her geçen gün artan teknoloji ile bu teknolojiyi kullanan insanların hayatlarını daha da fazla kolaylaştıran yenilikler ortaya çıkmaktadır. İnstagram işletme hesabının gerek istatistikler hakkında ücretsiz bilgi vermesi gerekse de müşterilerinizin size çok daha hızlı ve kolay ulaşabilmesi bu özelliği kullanılabilir olduğunu göstermektedir. Bunun dışında da amatör görüntüden uzak olunması da satışlara etki edeceği için İnstagram’a eklenen bu özellik kesinlikle kullanılabilir bir özelliktir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Instagram’da İşletme Profili Nedir? Nasıl Açılır?” için 3 cevap

  1. selçuk uçar dedi ki:

    Çok Faydalı bir paylaşım oldu,instagram kullanıyorduk ama bunu fark etmemişim.

  2. Ozan Yılmaz dedi ki:

    Çok merak ettiğim bir konuydu. Gerçekten çok aydınlatıcı bir yazı olmuş, elinize sağlık.

  3. wbbox dedi ki:

    Faydalı bir paylaşım teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.