Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Video Backlink Nasıl Yapılır?

Kategori: Nasıl Yapılır? | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 6.178 kere okundu.

Bugün sizlere büyüyen internet platformunda video siteleri için, nasıl video backlink kazanabilirler?, ne faydaları var? bunları araştırdık…

Bildiğiniz gibi blog siteleri için tanıtım yazıları, profil backlink’ler ne kadar önemliyse bir video sitesi için en iyi backlink, video backlinktir.. Açıkça söylemek gerekirse bir sürü büyük video sitelerinin arasında yer almak istiyorsanız ilk olarak içeriğe hangi yerden başlayacağınızı saptamanız lazım, daha sonrasında işe koyulup o siteyi sürekli güncel tutmak lazım. Eğer ki video hosting kullanmıyor, videoları Google, Youtube gibi siteler üzerinden çekerek sitenizde gösteriyorsanız bu büyümenize eksi (-) bir olay katar.

Video Backlink Nedir?

Video backlink, bir videonun açıklamasında bulunan ve sitenize giden bağlantıdır.

Video Backlink ile Backlink Arasındaki Fark Nedir?

Backlink, hertürlü bir siteden sitenize giden bağlantıya verilen isimdir. Ancak Video backlink ise, sadece video sitelerinden sitenize giden bağlantılardır.

Video Backlink Nasıl Yapılır?

Youtube, google, dailymotion gibi video sitelerinden üyelik alarak buralara video yüklüyorsunuz. Bu videolar siteniz ile ilgili olan videolar olacak. Herşeyi normal olarak ekledikten,  düzenleyeceğiniz 2 yer var.. Bunlar açıklama ve etiket bölümü..( Gerekirse başlığın sonuna da yazabilirsiniz. )

Video Backlink’in Ne Gibi Faydaları Olur?

Şimdi video backlink’in faydalarına göz atalım. Öncelikle youtube, google, dailymotion gibi sitelere video yükleyipte sitenizin bağlantısını verdiğinizde sitenize pr9-pr10 backlink almış olursunuz. Böyle sitelerden link almak siteniz için harika birşeydir.. Ayrıca sadece botla video çekilen siteler vardır bilirsiniz.. İçeriğe, başlığa vs. bakmadan direk kendi sitesinde göstermeye kalkarlar.. İşte bu sitelerde en azından 100’ü geçkindir.. Kısacası tek videodan 100 backlink kazanmış oluyorsunuz..Bu rakam sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşılırsa sitenizin istatistiklerinde akıl almaz bir ani yükselir yaşanır. Bu vesileyle google arama motorunda iyi bir yere sahip olursunuz.. Ayrıca pagerank açısından da oldukça faydalı bir çalışmadır.

Video backlink dışında sitelerimiz için gerekli olan videomap hakkında bilgi sahibi değilseniz mutlaka “videomap nasıl yapılır” başlıklı konumuzu inceleyin!

Ancak dikkat edilmesi gereken yerler var…

Örneğin; Bugün 10 video backlink yaptınız.. 1 hafta beklediniz.. Tekrar video backlink yapın ki sıralamanızı koruyun. Ancak bunu yaparken tekrar 10 video ile yapmayın. Gitgide çıtayı yükseltin ve bu seferde 15 video yükleyin. Bu olayı her defasında artırmasının çok olumlu katkı sağlayacağı gibi, düşürmenizde bir o kadar dezavantaj bir durum yaratır.

Yüklediğiniz videonun popüler olup olmaması veya başka sitelerde paylaşılıp paylaşılmaması neye bağlıdır?” derseniz size güncel olaylar değilde daha çok klipler paylaşmanızı tavsiye ederim. Güncel olaylar, video olarak bakıldığında günlük olaylardır. 1 kere izleyen kişi, “ben bunu izledim.” diyerek izlemekten vazgeçer. Ancak sanatçı klipleri öyle değildir. İzlediğiniz bir videoyu, tekrar tekrar izlersiniz.. O yüzden kliplere ağırlık verin..

Video Backlink Sürekli Yapamam Diyorsanız…

İnternetin bu sanal tezgahında elbetteki herkes birşeyler satıyor. Bazıları bilgisini, bazıları tecrübesini, bazıları marifetini… Ama hepsini tek bir amacı para kazanmak.. Aynı şekilde video backlink yapan servisler vardır. Bu servisler sizin yerinize bu gibi sitelere video yükleyerek size backlink sağlamaya çalışırlar.. ve gayette işlerini düzgün yaparlar. (dürüst bir kişiyse) Video backlink fiyatı, normal backlink’lere göre pahalıdır..

Örneğin; 30 video backlink – 40 TL gibi..

Video Backlink fazla yaparsak ne olur?

Her şeyin fazlası zarar diye boşuna dememişler. Eğer fazla video backlink yaparsanız veya satın alırsanız siteniz Google tarafından sandboxa düşebilir yani banlanma riski olabilir. Çünkü büyük video sitelerinde paylaştığınız bir video bir backlink demektir. Ancak bu embed olarak başka 100 sitede gösterildiğini düşünürsek (bu videonun popülerliğiyle alakalı) 1 video= 100 backlink oluyor. Bu sayı, yeni açılmış bir video sitesi için ideal rakamdır. Ancak açıldıktan 1 hafta sonra 100 video yüklerseniz 100 video = 10bin backlink yapar. (yine 100 siteden değerlendirirsek) Bu rakam yeni bir siteyi çok kolay şekilde sandboxa sokar ve google tarafından banlanırsınız. Çünkü google anormal site büyümesini desteklememekte..

Video Backlink satın almak istersek nelere dikkat edicez?

Aslında bu soruyu birçok kişi sormakta.

– Video backlink alırken tanınmış, referansları sağlam siteleri tercih edin.

– Herkes bu kişiyi veya kurumu tercih ediyor diye sizde gidip oradan almayın, araştırın.

– Backlink satan yerler sizlere boşuna referans göstermiyorlar. ” Biz buyuz, bunları yaptık. ” demek için gösteriyorlar.

– Backlinkler genelde programlar aracılığıyla sizin sitenizi dağıtırlar. Ben programa karşıyım ancak yapacak birşey de yok. Manuel olarak eklemek hem zahmetli hemde pahalı bir iştir. Ancak bu işi gelişmiş olarak yapanlar artık program vasıtasıyla da sorunsuz şekilde yapmaktalar.

– Siteniz forum ise forum backlink veya profil backlink, video ise video backlink, blog ise makale backlinkleri veya bloglardan tanıtım yazısı alın. Çünkü forum siteniz var ise ve video backlink verdiyseniz paranıza yazık etmiş olursunuz.. Bu olay “bir basketbolcuya bana futbol öğret” demek kadar saçma olur. Umarım anlatabildim.

– Backlink satan yerlerin reklamlarına aldırmayın.. “Çok referans bu firma iyidir” demek değildir.  “Az olsun, kaliteli olsun, sağlam olsun” bunu diyerek aramaya başlayın.

Şimdilik bu kadar.. Araştırıp öğrendiklerimi burada paylaşmaya, konuyu güncellemeye çalışırım.

Sorularınız, sorunlarınız varsa çekinmeden sorun cevaplarım..

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Video Backlink Nasıl Yapılır?” için 20 cevap

 1. video link dedi ki:

  harika bir konu olmuş hocam teşekkürler

 2. asansör dedi ki:

  kullanmasını bilene altın değerinde gerçekten.ama ban sebebinede yakın.deniyorum bi kaç yere bakalım sonuçları paylaşırım.

 3. zegolad dedi ki:

  Yazdığımız makale harici maalesef destek veremiyoruz. Dediğiniz olayı sadece seo uzmanları yapmakta. İyi bir seo uzmanına başvurmanızda fayda var.

 4. driver dedi ki:

  Video backlinki videonun icerisine mi entegtre ediyoruz yoksa video yayınladığımız yazının altına mı?

 5. zegolad dedi ki:

  Google botlarının görebilmesi için videonun altındaki açıklama kısmına ekliyoruz.

 6. leyla dedi ki:

  Video backlink için çok önemli bir kaynak olmuş. Harikasınız.

 7. Kemal Yavuz dedi ki:

  Siteme 10 dan fazla video backlink ekledim acaba bir zararı olurmu sitem bu OyunGator

 8. Ersin dedi ki:

  Oyun sitesine çok fazla video backlink yaramaz hocam.

 9. kiralik forklift dedi ki:

  Güzel Bi Paylaşım Teşekkürler

 10. backlink dedi ki:

  Çok teşekkürler. Ellerinize emeğinize sağlık.

 11. backlink dedi ki:

  Süper anlatım teşekkürler…

 12. hakan dedi ki:

  eyvallah tesekkurler.bizlere rehber olmanız harıka

 13. asansonculersitesi dedi ki:

  Umarım verdiğiniz bilgiler işe yarar. Teşekkürler.

 14. akuitiraf dedi ki:

  gerçekten güzel bir anlatım olmuş bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler…

 15. Yemek Tarifleri dedi ki:

  iyi bir site başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler.

 16. fotokopi makinası dedi ki:

  çok teşekürler…

 17. Paykasa dedi ki:

  Paylaşım için teşekkür ederim video backlink uyguladım sitede başarılı olur umrarım

 18. Paykasa Bozum dedi ki:

  Denedim. Umarım faydasını görürüm.

 19. Murat Arslan dedi ki:

  Bolca uyguladığım backlink biçimidir, yararını fazlası ile görüyorum. Youtube, vimeo, facebook, daily ve benzeri bir çok video sitesine kendi ozgun logonuzu eklediğiniz videoların açıklama kısmına link ekleyerek olumlu sonuclara ulaşabiliyorsunuz.

 20. Paykasa dedi ki:

  Güzel bir anlatım olmuş. Video backlink konusunda tecrübelerinizi yazmışsınız oldukça faydalı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.